• lapkričio 28 d., Sekmadienis

Krokų žiedai po Naujųjų metų

Krokai – bene lengviausiai namuose pražydinamos svogūninės gėlės. Priversti juos išsiskleisti viduržiemį galima pačiomis paprasčiausiomis sąlygomis, turint visai nedaug vietos. Tuo gali užsiimti ir vaikai, nereikia jokios patirties.

 

 

 

 

 

Lapkričio mėnesį krokų dar galite nusipirkti parduotuvėse. Iš kiekvieno stambaus gumbasvogūnio išlenda po kelis (kai kurių veislių – iki 20) žiedelius. Soduose auginamos ankstyviausios pavasarinio kroko (Crocus vernus) veislės ir C. sieberi ‘Tricolor’. Didžiausius žiedus turi ‘Pickwick’ ir ‘Ruby Giant’. Tik kambaryje krokų augimas ir žydėjimo laikas labiau priklauso nuo aplinkos temperatūros nei nuo veislės. Vis dėlto viename vazonėlyje mišiniai gali sužydėti ne visi tuo pačiu metu. Patys ankstyviausi krokai nudžiugins keliomis dienomis anksčiau nei vėlyvesnieji.

 

Gražu, kai žydi keli krokai. 10 cm skersmens vazonėlyje puikiai tilps visas pakelis – 10 gumbasvogūnių.

Vazonėlis pripildomas puraus substrato. Tinka kompostas, durpės, durpių ir smėlio mišinys, lengva daržo žemė, jos mišiniai su durpėmis. Gumbasvogūniai dedami vienas prie kito, paliekant 0,5–1 cm tarpelius.

Iš viršaus gumbasvogūniai užpilami 1,5–2 cm storio to paties mišinio arba smėlio sluoksniu. Jie palaistomi ir paliekami tamsioje vietoje įsišaknyti. Pirmąjį mėnesį, kol augs šaknys, vazonėliai laikomi 8–12 ºC šilumos patalpoje.

Vėliau temperatūra sumažinama iki 2–5 ºC. Vazonėlį galite įdėti į polietileninį maišelį su mažomis skylutėmis ir laikyti šaldytuve (pasirinkite lentyną su tinkama temperatūra). Toks ramybės periodas trunka 1–3 mėnesius.

Sausio mėnesį vazonėlius perkelkite į šviesią, vidutiniškai šiltą vietą. Jie reguliariai laistomi, bet papildomos šviesos nereikia. Netrukus pasirodo daigai.

Vėsiame kambaryje, ant šviesios palangės, krokai žydi 5–10 dienų. Žiedams augant ir žydint žemė turi būti drėgna. Krokams peržydėjus galite rinktis, ar juos išmesti, ar dar paauginti ir rudenį pasodinti sode.

 

Įsidėmėkite

Yra kelios rudenį žydinčių krokų rūšys (C. speciosus ir pan.). Jų žiedais galima džiaugtis spalio–lapkričio mėnesiais. Jei rudenį nusipirksite gumbasvogūnių, iš karto sodinkite į vazonėlius ir laikykite apie 10–12 ºC temperatūroje, šviesioje vietoje (labai tinka uždariems miestų namų balkonams). Daigai pasirodo po 2–3 savaičių, o dar po 1–2 savaičių išsiskleidžia žiedai.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Lapkričio 28, sekmadienis.
  • Saulė teka 08:13, leidžiasi 16:00.
  • Mėnulis teka , leidžiasi 14:05.
  • Mėnulis Mergelėje, dylantis, IV ketvirtis. Delčia lapkričio 27 d.
  • Egmontas, Eidenė, Eidenis, Rimgaudė, Rimgaudas, Rufas, Steponas, Vakarė, Jokūbas
  • Advento pradžia
  • Šaknų diena. Jei pašąlo, galima sėti morkas, burokus, pastarnokus, krapus, petražoles, pamulčiuokite. Grėbkite lapus. Kraukite komposto krūvas, vežkite ir kratykite mėšlą. Baltinkite medžius, mulčiuokite augalus, pridenkite raganes, rožes ir kitus sodo lepūnėlius. Išleiskite vandenį. Persodinkite kambarinius augalus. Sodinkite medžius, krūmus, gyvatvores, persodinkite senus medžius. Galima raugti kopūstus. Nerekomenduojama konservuoti, virti uogienių, sandėliuoti derliaus.
  • Jei ugnelė krosnyje cypia – bus vėjas.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

SS

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ką naudosite dengti augalams žiemai?

Įvykių kalendorius