• gegužės 27 d., Trečiadienis

Krūminiai bijūnai vienoje vietoje gali augti iki 100 metų

Turbūt nėra Lietuvos kaime darželio, kuriame nežydėtų bijūnai. Jie nuo seno pakerėjo mus savo grožiu. Bijūnų žiedų grožis ir dydis stebina ne vieną – žiedo skersmuo siekia apie 25 cm. Jei augalui patinka vieta, jis gali užaugti ir iki 2 m aukščio. Pražysta gegužės viduryje, kartais anksčiau, todėl gali nukentėti nuo pavasarinių šalnų.

 

 

Vietą jiems reikia parinkti kruopščiai, nes medėjantieji bijūnai labai nemėgsta persodinimo (po persodinimo nežydi 2–3 metus). Geriau, kai parinkta vieta yra pusiau pavėsyje, apsaugota nuo vėjo, šalia rytinės ar vakarinės namo sienos. Dirva – laidi vandeniui, derlinga, ją galima sumaišyti su kompostu.

Šių bijūnų nereikia papildomai tręšti.  Mėgsta drėgną, bet ne permirkusią dirvą. Nuo greito perdžiūvimo juos apsaugosime užbėrę ant dirvos perkompostuotos žievės sluoksnį. Ilgalaikių sausrų metu bijūnus reikia palaistyti, bet vandenį pilti tik iš apačios, nepilant jo nei ant lapų, nei ant žiedų.

Pavasarėjant išgenimi tik sudžiūvę stiebai. Gegužę nukerpami peržydėję žiedai (kelis centimetrus aukščiau pumpuro, nukreipto į krūmo išorę). Senesnius krūmus, kurių apačios apsinuogino, galima atjauninti pavasarį apgenint šakas iki 30–40 cm aukščio nuo žemės paviršiaus.

 

Pixabay nuotr.


Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie
Biolan

Sekite mus

Šiandien

  • Gegužės 27, trečiadienis.
  • Saulė teka 04:55, leidžiasi 21:38.
  • Mėnulis teka 08:43, leidžiasi 01:20.
  • Mėnulis Liūte 09:33, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis gegužės 22 d.
  • Genadijus, Virgaudas, Žymantė, Leonora, Augustinas, Brunonas
  • Pasaulinė išsėtinės sklerozės diena
  • Vaisių diena. Dirbkite žemę. Kraukite kompostą. Sėkite, sodinkite pomidorus, baklažanus, paprikas, veją. Rinkite vaistinių augalų vaisius. Skiepykite vaismedžius. Nerekomenduojama tręšti, laistyti ir ypač ravėti.
  • Jei dūzgia nuo bičių žydintis šermukšnis – rytoj bus giedra.
baseinai fontanai

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Apie kokių augalų auginimą informacijos pasigendate / norėtumėte sužinoti daugiau?

Įvykių kalendorius