• rugpjūčio 13 d., Šeštadienis

Krūminiai bijūnai vienoje vietoje gali augti iki 100 metų

Turbūt nėra Lietuvos kaime darželio, kuriame nežydėtų bijūnai. Jie nuo seno pakerėjo mus savo grožiu. Bijūnų žiedų grožis ir dydis stebina ne vieną – žiedo skersmuo siekia apie 25 cm. Jei augalui patinka vieta, jis gali užaugti ir iki 2 m aukščio. Pražysta gegužės viduryje, kartais anksčiau, todėl gali nukentėti nuo pavasarinių šalnų.

 

 

Vietą jiems reikia parinkti kruopščiai, nes medėjantieji bijūnai labai nemėgsta persodinimo (po persodinimo nežydi 2–3 metus). Geriau, kai parinkta vieta yra pusiau pavėsyje, apsaugota nuo vėjo, šalia rytinės ar vakarinės namo sienos. Dirva – laidi vandeniui, derlinga, ją galima sumaišyti su kompostu.

Šių bijūnų nereikia papildomai tręšti.  Mėgsta drėgną, bet ne permirkusią dirvą. Nuo greito perdžiūvimo juos apsaugosime užbėrę ant dirvos perkompostuotos žievės sluoksnį. Ilgalaikių sausrų metu bijūnus reikia palaistyti, bet vandenį pilti tik iš apačios, nepilant jo nei ant lapų, nei ant žiedų.

Pavasarėjant išgenimi tik sudžiūvę stiebai. Gegužę nukerpami peržydėję žiedai (kelis centimetrus aukščiau pumpuro, nukreipto į krūmo išorę). Senesnius krūmus, kurių apačios apsinuogino, galima atjauninti pavasarį apgenint šakas iki 30–40 cm aukščio nuo žemės paviršiaus.

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Rugpjūčio 13, šeštadienis.
  • Saulė teka 05:51, leidžiasi 20:55.
  • Mėnulis teka 22:00, leidžiasi 07:07.
  • Mėnulis Žuvyse, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis rugpjūčio 12 d.
  • Diana, Ipolitas, Naglis, Arnas, Gilvilė, Kasijonas
  • Tarptautinė kairiarankių diena.
  • Lapų diena. Laistykite augalus, purkškite, genėkite gyvatvores, ravėkite. Augalus, kad žaliuotų ir vešėtų, tręškite. Naikinkite pelėsius. Negalima sėti, sodinti daržovių, gėlių, krauti šieno, nuimti ir sandėliuoti derliaus, konservuoti.
  • Jei oras vaiskus ir laukuose galima toli įžiūrėti, bet daiktai atrodo maži – bus geras oras.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar auginate arbūzus?

Įvykių kalendorius