• lapkričio 18 d., Pirmadienis

Kubilas maudynėms

Vandens terapijos nauda sveikatai žinoma jau tūkstančius metų. Terapiniai užsiėmimai sukuria tokius įsimintinus atsipalaidavimo pojūčius, kurių neįmanoma patirti maudantis vonioje. Kubilas tonizuoja organizmą, pagreitina medžiagų apykaitą, stimuliuoja nervų ir kraujagyslių sistemų funkcijas. Net ir turintieji medžiagų apykaitos sutrikimų, sergantieji reumatu, nervų ligomis, gali išbandyti šią profilaktinę priemonę.

Maudymosi kubilų konstrukcijų įvairovė

Maudymosi kubilas – tai talpa, panaši į statinę, pagamintą iš medienos, plastiko arba metalo. Kubilas iš medienos yra įprastas ekologiškas variantas. Pastaruoju metu pradėtos naudoti ir kitos medžiagos. Kubilai būna įvairių formų: ovalūs, apskriti, kvadratiniai, stačiakampiai, kampuoti (pavyzdžiui, trikampiai užapvalintais kampais). Atsižvelgiant į naudojimo poreikius, maudymosi kubilai daromi įvairiausių matmenų, – vieno arba kelių žmonių maudymuisi. Konstrukcija gali turėti papildomų elementų: suolelį, laiptus, vandens valymo filtrą, vandens pašildymo ir hidromasažo mechanizmus (1 pav.). Kubilas naudojamas ne tik apsiplovimui šaltu vandeniu, bet ir kaip šilta vonia. Todėl kubilo ertmėje arba išorėje skiriama vieta šildymo įtaisui, kuris palaiko reikalingą vandens temperatūrą. Šias konstrukcijas galima naudoti lauko sąlygomis vasarą ir žiemos metu. Maudymosi kubilai daromi iš medienos, plytų, akmens, betono ir net metalo. Kartais naudojamos gatavos talpos, kurios dengiamos įvairiomis medžiagomis. Konstrukcijos gali būti nuleidžiamos žemiau grindų lygio, suformuojant miniatiūrinį baseiną. Maudymosi kubilas gali būti montuojamas pirtyje, kieme, sode ar kitoje pageidaujamoje vietoje.

 

Kokią medžiagą pasirinkti kubilo gamybai?

Savo rankomis galima sumeistrauti betono, medienos arba polipropileno konstrukciją. Pramoniniu būdu maudymosi kubilai gaminami iš plastiko, plieno arba ketaus. Kad teisingai pasirinktume medžiagą, turime žinoti kiekvienos iš jų teigiamas ir neigiamas savybes.

 

Tekstas – Vytauto Mankevičiaus.

Visą straipsnį skaitykite žurnalo „Mano sodyba“ spalio numeryje.

Download Best WordPress Themes Free Download
Download Best WordPress Themes Free Download
Premium WordPress Themes Download
Download Premium WordPress Themes Free
free download udemy course
download micromax firmware
Download Best WordPress Themes Free Download

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Šiandien

  • Lapkričio 18, pirmadienis.
  • Saulė teka 07:55, leidžiasi 16:12.
  • Mėnulis teka 14:57, leidžiasi 01:25.
  • Mėnulis Avine 17.55, pilnėjantis, II ketvirtis.
  • Giniotas, Ginvydas, Ginvydė, Otas, Otonas, Romanas, Salomėja, Vestas
  • Latvijos nepriklausomybės diena.
  • Vaisių diena. Galima sėti, sodinti, rinkti derlių, šaldyti vaisius, daržoves, rinkti vaistinius augalus. Rinkite šaltalankių, šermukšnių vaisius. Sukausčius dirvą gruodui, pamulčiuokite svogūnines, kitas daugiametes gėles. Jei nepasodinote žieminių česnakų, kuo greičiau tai padarykite. Iš karto juos užpilkite 5–7 cm storio durpių, pjuvenų ar medžių lapų sluoksniu. Nepalanku tręšti, pradėti džiovinti vaisius, prieskonines žoleles.
  • Sausas lapkritis – be vandens šulinys.

Įvykių kalendorius

Populiariausi straipsniai

Apklausa

Ar jūsų tvenkinyje ar šulinyje vis dar nusekęs vanduo po vasaros sausros ?

Rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Sekite mus