• spalio 4 d., Trečiadienis

Kuo pasirūpinti norint sukurti gražų sodelį kieme?

Kiekvienas iš mūsų svajoja apie dailiai atrodantį kiemą, kuris dažnu atveju atstoja ir sodą. Visgi, norint pasiekti tokių rezultatų, tenka nemažai dėmesio paskirti eksterjero puoselėjimui. Šį kartą aptarsime pagrindinius elementus, kurie turėtų būti kiekviename išpuoselėtame sode. Pasitikrinkite, kuriuos iš jų jau turite, o kuriuos dar reikėtų įsigyti.

 

 

 

Augmenija

Joks sodas neįsivaizduojamas be žaliuojančių augalų, tad ir Jūsiškis neturėtų tapti išimtimi. Ką jame sodinsite, priklauso tik nuo Jūsų norų ir, žinoma, turimos vietos. Galbūt nuspręsite pasodinti kelis ateityje didingais tapsiančius medžius, gal nuo kaimynų atsiribosite vešlia gyvatvore, o gal pasirinksite kelis nedidelius krūmus ir formuosite žavius gėlynus – šiuo atveju sveikintinos bet kokios idėjos. Tiesa, norint, kad galutinis rezultatas iš tiesų pateisintų visus lūkesčius, labai svarbu pagalvoti apie bendrą sodo planą – į jį reikės įtraukti ir žemiau aptariamus aspektus.

 

Vieta pasisėdėjimams

Tikėtina, kad savo sodelyje norėsis patogiai prisėsti, tad turėtumėte iš anksto pagalvoti, kur galėsite tai padaryti. Patariame investuoti į aukštos kokybės krėslus ar sofas, kurios užtikrins maksimalų komfortą. Lauko baldų dydis ir tipas priklausys nuo to, kiek vietos pasisėdėjimų zonai galėsite paskirti. Nepamirškite pasirūpinti ir papildomomis pagalvėlėmis, kurios pridės šiai erdvei jaukumo. Dar geriau, jeigu pagalvosite ir apie stogelį ar pavėsinę – tuomet lauke laiką galėsite leisti net ir esant prastesniems orams.

 

Grilio zona

Tam, kad nereikėtų kiemelyje sėdėti tuščiu skrandžiu, verta jame surasti vietos ir kepsninei, šašlykinei ar kitai panašiai įrangai. Geriausia, jeigu ji nebus pernelyg nutolusi nuo pasisėdėjimų vietos: tuomet gamindami maistą galėsite ir toliau bendrauti su bičiuliais. Tačiau reikėtų įsitikinti, ar aplinkui nėra užsidegti galinčių daiktų, o paviršius, ant kurio stovės kepsninė, bus pakankamai lygus. Jeigu kieme suradote vietos vaikų žaidimų aikštelei, nepamirškite atsižvelgti ir į šį aspektą.

 

Daiktų sandėliukas

Norint, kad sodelis būtų žavus, svarbu pasirūpinti, kad jis būtų tvarkingas. Jei kieme mėtysis pavieniai daiktai, vargu, ar pavyks išplėtoti tokią aplinką. O jeigu tokių daiktų be savo vietos turite nemažai, reikėtų pagalvoti apie jų laikymo vietą. Tam tikslui dažnai pasitelkiami sodo nameliai, kurie lengvai įsilieja į kiemo eksterjerą ir suteikia pakankamai daug erdvės sezoninių ir bet kokių kitų daiktų laikymui. Jeigu nuspręsite tokį namelį pasistatyti patys, Jums prireiks įvairiausių įrankių, kuriuose galėsite įsigyti Pigu.lt el. parduotuvėje. Spauskite čia, jeigu norite apžiūrėti akumuliatorinių suktuvų asortimentą.

 

Jaukus apšvietimas

Kai pagrindiniais sodo elementais jau bus pasirūpinta, galėsite pagalvoti apie papildomus akcentus. Šiam tikslui labai dažnai pasitelkiami įvairūs apšvietimo sprendimai. Galite naudoti lempučių girliandas, pakabinamus šviestuvus ar įvairias šviečiančias sodo dekoracijas – šiuo klausimu galima drąsiai eksperimentuoti. Žinoma, nepamirškite visų šių detalių suderinti tarpusavyje, kad būtų išlaikytas jaukumas ir išryškinti žaviausi kiemo elementai.

 

Nepriekaištingai nupjauta veja

Norint, kad sodas išliktų tvarkingas, nuolat reikės atlikti vieną pagrindinį darbą – patrumpinti pievutę. Jeigu žolės plotai nėra itin dideli, tai galėsite padaryti pasitelkę įprastą vejapjovę. Dėl tylaus darbo, paprastos priežiūros ir savo mobilumo vertinama Makita akumuliatorinė žoliapjovė, kuri Jums leis išvengti besiraizgančių laidų. Tačiau apsižvalgę atidžiau, prekyboje atrasite ir daugiau dėmesio vertų variantų.

Apgalvoję visus šiuos aspektus, sukursite itin jaukų ir žavų sodą, kuriame norėsis leisti laiką tiek vieniems, tiek ir su draugais. Žinoma, visuomet galite pagalvoti ir apie papildomus elementus, tačiau tai yra pagrindas, nuo kurio turėtumėte atsispirti.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Spalio 4, trečiadienis.
  • Saulė teka 07:27, leidžiasi 18:47.
  • Mėnulis teka 20:34, leidžiasi 14:29.
  • Mėnulis Dvyniuose, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis rugsėjo 29 d.
  • Auksuolė, Eivydė, Eivydas, Edvinas, Mąstautas, Pranciškus (Pranas)
  • Šv. Pranciškus. Pasaulinė gyvūnų globos diena.
  • KIRMINŲ DIENA. Žiedų diena. Genėkite žydinčius krūmus, vijoklinius augalus. Mulčiuokite daugiametes gėles, rožes ir kitus augalus. Kovokite su žemės paviršiuje gyvenančiais kenkėjais. Džiovinkite vaistažoles. Imkite ir džiovinkite derlių. Nereikėtų laistyti.
  • Žiūrėk lauko vasarą, o sodo – rudenį.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius