• birželio 21 d., Šeštadienis

KURIAME GĖLYNĄ. O gal pertvarkyti senąjį?

Kartais dėl laiko ar vietos stokos naujo gėlyno kūrimo idėjos atsisakoma. Bet juk pokyčių norisi… Tokiu atveju galite pertvarkyti savo senąjį gėlyną.

Kada pertvarkyti seną gėlyną?

*Jei norite išsaugoti gėles, palaukite, kol jos sudygs. Balandžio pabaigoje ir gegužės pradžioje daugiametės sparčiai stiebiasi į viršų. Tada aiškiai matyti, kur kas yra.
*Netoli senojo gėlyno patieskite platų gabalą polietileno arba daržo plėvelės. Gėlių kerelius vieną po kito kaskite su dideliais žemių gumulais ir dėkite ant patiesalo. Jei bijote sumaišyti, ant kiekvieno užriškite lapelį su pavadinimu. Darbuokitės tol, kol gėlyne nebeliks augalų.
*Kitas etapas – žemės perkasimas ir gerinimas. Tik nepamirškite augalų. Sulaistykite juos vandeniu iš laistytuvo ir lengvai pridenkite daržo plėvele nuo vėjo ir saulės, kad nepadžiūtų.
*Tuščią gėlyną giliai perkaskite. Išrinkite augalų likučius, šaknis ir išneškite į komposto krūvą. Atsivežkite kelis karučius daržo žemės arba perpuvusio komposto. Paskleiskite visame plote ir giliai perkaskite. Šviežią mėšlą mėgsta ne visos gėlės.
*Perkasant gėlyno plotą galima padidinti arba, jei reikia, sumažinti, pakeisti jo formą.

Kaip sodinti senas gėles, kad gėlynas visiškai pasikeistų?

Pertvarkant gėlyną, negalima tų pačių rūšių augalų sodinti senose vietose. Kiekvienas augalas naujoje vietoje augs geriau. Jei plėstis nėra kur, užtenka kerelį patraukti į kurią nors pusę bent per metrą.
Jei gėlyno gerokai neišplėtėte, nesitikėkite susodinti visų iškastų gėlių. Sutankėjusios ir suaugusios daugiametės turi būti išskirstytos. Beveik visų rūšių gėles anksti pavasarį galima suskaidyti smulkiau. Kaip greitai kuri rūšis plinta, į kokio dydžio dalis skirstyti kerelį ir kokiais atstumais sodinti, galite iš anksto pasitikslinti žinynuose. Ne visas gėles padalinti lengva. Pavyzdžiui, raktažoles lengvai išskirstysite rankomis, astilbių ir flioksų šaknynams perpjauti reikės peilio, o dideliems viendienių kerams – net šakių.
Naujajame gėlyne sodinkite stiprias, gražiai atskirtas kerelių dalis. Nulūžusias šakeles, šakneles, smulkius likučius išmeskite į komposto krūvą. Mėgstamiausių gėlių galite pasodinti daugiau, o ne tokių mielų – mažiau. Tikrai nebūtina visų augalų palikti tiek, kiek buvo. Pakeitę proporcijas, būtinai pakeiskite ir išdėstymą. Tą, kas augo kairėje, galima perkelti į dešinę arba vidurį. Sukeitus vietomis ir pakeitus kaimynus, gaunami visai kitokie deriniai. Tad gėlyno vaizdas pasikeičia nepažįstamai. Atlikusias gėles galima kam nors padovanoti.


Sekti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
naujausi
seniausi populiariausi
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Birželio 21, šeštadienis.
  • Saulė teka 04:42, leidžiasi 22:00.
  • Mėnulis teka 01:42, leidžiasi 17:18.
  • Mėnulis Jautyje 04:59, dylantis, IV ketvirtis. Delčia birželio 18 d.
  • Alicija, Aloyza, Aloyzas, Vasarė, Galmina, Galminas
  • Tarptautinė jogos diena.
  • KIRMINŲ DIENA. Šaknų diena. Galima sodinti šakniavaisius, juos tręšti, krauti komposto krūvas, vežti ir kratyti mėšlą. Galima genėti medžius, krūmus. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti, ilgam laikymui. Naikinkite dirvožemyje gyvenančius kenkėjus. Tręškite augalus, palaistykite rūgščią žemę mėgstančiuosius parūgštintu vandeniu. Skinkite gėles - gerai laikysis vandeny. Ypač palankus metas rinkti ir džiovinti dilgėlių lapus. Nepalanki diena konservuoti, virti uogienes.
  • Kai sliekai šalia kits kito kupetėles surausia, vasarą sulauksi saulėtos dienos ir gražaus oro.
e-seklos

Sekite mus

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius