• balandžio 14 d., Trečiadienis

Kvapiosios dervos – šventų medžių ašaros

Klasikinėje graikų, arabų medicinoje išvardintos 6 priežastys, sukeliančios sveikatos sutrikimų. Mes dėl savo problemų nuolat kaltiname stresą, blogas emocijas, tačiau jos yra paskutinėje, šeštoje, vietoje. Pagrindine visų sveikatos sutrikimų priežastimi nuo seniausių laikų laikomas oras – substancija, kurioje gyvename, kuria kvėpuojame. Galbūt intuityviai norėdami jį pagerinti, o gal tiesiog pasiilgę olfaktorinių pojūčių kartais uždegame smilkalų. Natūralūs turi daugybę privalumų ir mūsų gyvenime taip pat svarbūs kaip senovėje.

 

Natūralios kvapnios smilkalų sudedamosios dalys naikina bakterijas, gerina imunitetą, pataiso nuotaiką, mažina nerimą, padeda atsipalaiduoti ir išsilaisvinti iš įkyrių minčių raizgalynės, nuraminti protą ir atsidėti ramiam pasaulio kontempliavimui.

Deja, nūdien smilkaluose, kaip ir kvepaluose, yra chemikalų. Taigi jie beveik virtę savo priešybe. Mat sintetinės substancijos degdamos nuodija orą ir jis tampa nebetinkamas mums gyventi. Šiandien sudėtinga rasti gerų natūralių smilkalų, tačiau įmanoma smilkyti pirmaprades substancijas – šventų medžių ašaromis vadinamas kvapiąsias dervas.

Pirmapradžių kvapiųjų medžiagų – dervų, kvapių medienų, džiovintų žolių ir prieskonių smilkymas reikalauja tik truputėlį daugiau atidos ir laiko negu smilkalų lazdelės uždegimas. Reikia paimti karštą anglies gabaliuką ir ant jo neskubant dėti dervos trupinėlius. Kylantis kvapnus baltas dūmas bemat įtraukia į patį seniausią žmonijos ritualą – atnašavimą dieviškoms galioms, atitraukia nuo kasdienybės rutinos ir primena akimirkos šventumą. Smilkydami pirmaprades kvapiąsias substancijas prisiminkime, kad jos yra brangenybės, atkeliavusios iš trapaus ir nykstančio augalų pasaulio į kultūras ir civilizacijas, persmelkusios jas savo aromatais ir turėjusios įtakos žmonių mintims bei vaizduotei daug didesnės, nei mes galime suvokti.

 

 

Parfumerė, kvapų menininkė Laimė Kiškūnė
www.laimekiskune.lt

www.undaprisca.com

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Dirvitas

Šiandien

  • Balandžio 14, trečiadienis.
  • Saulė teka 06:18, leidžiasi 20:21.
  • Mėnulis teka 07:22, leidžiasi 23:02.
  • Mėnulis Jautyje, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis balandžio 12 d.
  • Justinas, Liudvika, Luiza, Vaišvydė, Valerijonas, Valerijus, Visvaldas, Visvaldė
  • Šaknų diena. Sodinkite ir persodinkite dekoratyvinius ir vaisinius medžius ir krūmus. Sėkite ir sodinkite gėles, daržoves, prieskonius, gyvatvores. Skiepykite. Persodinkite kambarinius augalus. Ruoškite kompostą. Naikinkite kenkėjus.
  • Jei balandžio mėnuo šaltas, reikia tikėtis geros vasaros ir gražaus rudens.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Sėklos darzui
darzoviu seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar pavasarį purškiate vaismedžius ir vaiskrūmius?

Įvykių kalendorius