• liepos 16 d., Antradienis

Kviečiame prisidėti prie mūsų šalies kaimo vietovių puoselėjimo

Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) prašo ūkininkų, taip pat vasarą keliaujančių po Lietuvą šalies gyventojų pranešti apie Sosnovskio barščiais apaugusius plotus kaimo vietovėse. Tai galima padaryti naudojantis mobilia programėle „NMA agro“. Jūsų pateikti duomenys svarbūs siekiant apsaugoti šalies gamtą nuo invazinių augalų.

Nors mobilioji programėlė „NMA agro“ visų pirma skirta ūkininkams, kad jie galėtų neatsitraukę nuo kasdienių darbų informuoti NMA apie atliktas veiklas ar problemas, susijusias su skirtos paramos įsipareigojimų vykdymu, ja sėkmingai naudojasi ir Lietuvos gyventojai, siekiantys kartu kurti klestintį kraštą. Aktyvūs mūsų šalies piliečiai jau atsiuntė daugiau kaip 1 500 pranešimų ne tik apie apaugusius Sosnovskio barščiais plotus, bet ir apie neprižiūrimus laukus bei apleistas žemes. Visi pranešimai registruojami NMA „Pasitikėjimo linija“, kiekvienas atvejis operatyviai patikrinamas.

Pateiktais duomenimis apie Sosnovskio barščiais apaugusius laukus NMA dalijasi su Aplinkos ministerija, kuri įgyvendina ES paramos lėšomis finansuojamą projektą „Invazinių ir svetimžemių rūšių būklės tyrimai Lietuvoje“. Jau sudarytas atitinkamas žemėlapis ir kovos su šiomis augalų rūšimis veiksmų planas, kurio įgyvendinimui savivaldybėms skirta beveik 600 tūkst. Eur (daugiau informacijos čia).

 

Kaip naudotis „NMA agro“

Mobilią programėlę „NMA agro“ galima nemokamai atsisiųsti iš „Google Play“ ir „Apple Store“ parduotuvių. Trumpa naudojimosi instrukcija pateikta programėlėje. Atsisiuntę programėlę, paspauskite pliuso ženklą dešiniajame apatiniame kampe ir pasirinkite formą „pranešti apie pažeidimus“ ir pažeidimo tipą. Galite pateikti aprašą ar pastabas, bet tai nėra privaloma. Palietę fotoaparato ikoną ir nufotografavę laukus paspauskite žalią vokelį ir išsiųskite pranešimą. Siekiant, kad fotografuojamus objektus NMA specialistai galėtų identifikuoti kuo tiksliau (nebūtų analizuojami pašaliniai aplinkos objektai), prašome nufotografuoti objektą iš kelių perspektyvų ir siųsti NMA mažiausiai 2 nuotraukas.

 

„NMA agro“ naudojimosi instrukcija

Nacionalinė mokėjimo agentūra prie ŽŪM

guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Liepos 16, antradienis.
  • Saulė teka 05:03, leidžiasi 21:46.
  • Mėnulis teka 17:24, leidžiasi 00:31.
  • Mėnulis Skorpione, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis liepos 14 d.
  • Danguolė, Faustas, Vaigaudas, Marija
  • Škaplierinė. Prapjovos. Agronomų diena. Tarptautinė gyvačių diena
  • Lapų diena. Sodinkite, sėkite, pikuokite lapines daržoves, sėkite ar pjaukite veją, laistykite. Rinkite sraiges. Sėkite, sodinkite, skinkite vaistinių augalų lapus, stiebus. Nepatartina kirsti medžių, sėti ir sodinti gūžinių salotų, iškasti gėlių svogūnėlius.
  • Šią dieną nereikėtų dirbti, kad vėjai namų stogų neplėšytų, rugių neišguldytų. Pabarstyti grūdų troboje, kad varnos stogų nedraskytų.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius