Laikas pratintis prie lauko sąlygų
Švelnūs saulutės spinduliai augalus žadina jau balandžio mėnesį. Tiesa, šiluma dar netikra. Žemė sušilti nespėjo, o išties šiltos dienos būna vos kelios. Gegužę, nors dienomis gali būti vasariškai šilta, naktimis oras atvėsta, dažnos šalnos. Tad verčiau būti kantriems ir palūkėti.
*Išnešti į lauką augalus galima ne anksčiau kaip antroje gegužės pusėje, dar geriau – birželio mėnesį.
*Pirmą kartą augalus sustatykite šešėlyje arba į lauką išneškite apsiniaukusią dieną kelioms valandoms. Pirmąsias 3–5 paras nepatingėkite jų nakčiai grąžinti atgal į kambarį arba šiltnamį.
*Tik kai naktys jau būna pakankamai šiltos (ne mažiau kaip 10 ºC), augalai lauke paliekami visai parai.
*Lauke augalai gauna daugiau šviesos. Būtinai atsižvelkite į jų poreikius: vieniems reikalinga saulėta vieta, kitiems – dalinis ar visiškas šešėlis. Neatsargiai saulėkaitoje palikti augalai gali nudegti – lapai pagelsta, kartais net atsiranda sausų šviesių dėmių.
Pripratę prie ramios namų aplinkos, augalai ne visada turi pakankamai stiprius stiebus. Kartais ir vazonai būna nepakankamai sunkūs, kad atlaikytų vėjo gūsius. Atviroje vėjuotoje vietoje vazonus sustatykite grupėmis, sukabinkite tarpusavyje, o pavienius pririškite prie atramų. Sode, gėlyne augalus galima įkasti į žemę su vazonais. Tada jie atrodys tarsi natūraliai augantys tarp gėlių.