• balandžio 20 d., Šeštadienis

Lapai – praeivių žvilgsnius traukiančio sodo pagrindas

Kai galvojame apie sodą, paprastai įsivaizduojame gėles, tiesa? Kalbame apie rožyną, jurginų eilę, laukinių gėlių pievą, žiedų skleidimąsi, malonų kvapą, kuris pripildo galvas nuostabių vasaros vizijų. Lapai? Atrodo, apie juos nekalba niekas. Ir visai be reikalo: juk lapija – sėkmingo sodo pagrindas.



Penki patarimai, kurių prireiks:

Pirmas. Pasirinkite spalvą. Ne žiedų, o sodo lapijos. Kai tiek daug įvairiausių augalų, norite ir to, ir ano, tiesa? Nusprendę, kokios spalvos lapija vyraus, išvengsite ilgų svarstymų. Prie pagrindinės spalvos priderinkite 2–3 papildomas.

Antras. Jeigu norite, kad lapija būtų išskirtinis sodo bruožas, sodinkite augalus, kurių lapai lygūs, grublėti, vaškiški ir įvairių kitokių tekstūrų.

Trečias. Sodinkite augalus įdomiais lapais: apvaliais, aštriais, dantytais, plačiais, siaurais ir t. t.

Ketvirtas. Prieš sodindami naują medelį, krūmą ar žolyną pažaiskite – padėliokite jį prie jau esančių ir suraskite vietą, kurioje geriausiai atsiskleis jo savybės. Įmaišykite augalų kontrastingų spalvų lapais, kurie pabrėžtų vienas kitą, o ne išrikiuokite kelis panašius.

Penktas. Visi, kas nors kartą sodino lysvę, žino: aukšti augalai turi būti gale, žemesni – priekyje. Vis dėlto nereikia bijoti kartais įmaišyti žemesnių prie aukštesnių, ir atvirkščiai. Šitaip išvengsite „laiptelių“ ir sukursite laisvesnę angliško stiliaus kompoziciją.

 

Sodo dizainas

Be abejonės, sodas, kurio augalai turi ypatingą lapiją ir kuriame žiedai atlieka antraplanį vaidmenį, irgi gali atrodyti dramatiškas. Smulkaus gelsvo žvyro takelis, einantis nuo namo, pievoje virsta platoka salele, kurioje stovi lengvo metalo kėdutės ir stalas. Ta salelė sodui suteikia žavesio. Pridenkite ranka salelę – išvysite nykų, be intrigos vaizdelį. Jeigu virš staliuko išskleisite skėtį, jis mes palaimingą šešėlį ir po juo bus smagu leisti laiką saulėtą vasaros dieną.

Antrasis takas veda į šešiakampę pavėsinę – dar vieną poilsio kampelį. Nuo jo vejos kraštas eina tiesiai palei tvorą, efektingai apglėbdamas sandėliuką. Šį statinį nuo smalsių akių slepia didelio medžio laja ir pora ažūrinių grotelių, apaugusių vijokliais. Pageidaujate optiškai labiau atitolinti darbinę sodo dalį su sandėliuku? Už pergolės su vijokliu, takelio dešinėje, pastatykite dar vienas ažūrines groteles.

Vandens tvenkinuko kraštai išpilti tokios pat kaip žvirgždas spalvos akmenukais. Pasodinkite jame porą lelijų rausvais žiedais.

 

Žaidimas purpuru

 

Pasibaigus rudeniui, žiedų būna tik mieluose prisiminimuose arba nuotraukose, o lapų sode rasite visą sezoną. Kai kurių iš jų spalva atrodo visiškai kitokia nei įprasta žalia: ir sidabrinė, ir purpurinė, ir auksinė, ir bronzinė… Tad sukurti įdomią kompoziciją iš lapinių augalų gali kiekvienas žmogus.

Tik rinkdamiesi augalus, būtinai atsižvelkite į jų dydį. Tuomet projektuodami sodą išvengsite klaidų.

 



guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Balandžio 19, penktadienis.
  • Saulė teka 06:07, leidžiasi 20:30.
  • Mėnulis teka 15:22, leidžiasi 05:16.
  • Mėnulis Mergelėje, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis balandžio 15 d.
  • Aistė, Eirimas, Laisvūnas, Laisvūnė, Leontina, Leonas, Simonas, Putrimas, Nogailė
  • Šaknų diena. Sėkite ir sodinkite visas daržoves, gėles, vijoklius, medžius, krūmus, gyvatvores, sodinukus, ūglius, daigus, persodinkite kambarines ir balkonines gėles. Sėkite veją. Dauginkite dalindami, šaknydindami. Dirbkite žemę, purenkite, kaupkite. Nerekomenduojama sėti ir sodinti gūžinių salotų, genėti gyvatvorių, tręšti, sandėliuoti ir konservuoti daržovių, vaisių.
  • Jei sliekai lenda iš žemės, bus lietaus.

Populiariausi straipsniai

darzoviuseklos
Baumera

Sekite mus

e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius