• rugpjūčio 16 d., Antradienis

Lauko virtuvė

Lauko virtuvė suteikia nemažai jaukumo sodybai. Tai mėgstama šeimynykščių vieta, puikiai tinkanti ir svečių susibūrimams. Šiltuoju metų laikotarpiu lauko virtuvėje patogu ruošti valgį, užsiimti vaisių ir daržovių konservavimu žiemai. Net jeigu sodyboje turite didelį namą, kiekviena šeimininkė svajoja apie vasaros lauko virtuvę. Apsvarstykite vasaros virtuvės projekto ypatybes ir pasirinkite tinkamiausią konstrukciją.

 

 

 

 

 

Virtuvės statinių rūšys ir ypatumai

 

Svarbu, kad statinio erdvė būtų jauki ir funkcionali. Pradžioje rengiamas virtuvės projektas. Statinio forma gali būti įvairi. Dažnai ji būna stačiakampė, nors galimi ir kiti įvairūs pagrindinės patalpos bei stogo konstrukcijos sprendimai. Sumanymus ir sprendimus pateikiame rengdami virtuvės konstrukcijos projektą. Ji gali būti atviro arba uždaro tipo.

Atviro tipo konstrukcijoms būdingas sienų nebuvimas. Tokie pastatai atrodo originaliai, suteikia daugiau vienybės su gamta, tačiau šis komfortas džiugina tik esant geram orui.

Remiantis praktiniais sumetimais, tokių galimybių dažnai atsisakoma, nors atviro tipo pastatui įrengti reikia mažiau statybinių medžiagų. Mūsų krašto sąlygomis karštis, lietus ir vėjas dažnai pateikia nemalonių staigmenų. Galima pritarti požiūriui, kad sienos maisto ruošimui nereikalingos, juk galima naudoti kilnojamą šašlykinę ir kitus įrenginius, bet vėsiu vėjuotu oru vieta atokvėpiui prie stalo nebus patogi. Be to, visi šio statinio erdvėje esantys namų apyvokos daiktai (įskaitant indus ir maistą) bus naminių gyvūnėlių, taip pat ir vabzdžių prieigos zonoje. Ne visiems tai patinka.

Uždaro tipo vasaros virtuvės yra patogesnės, nes apsaugotos nuo naminių gyvūnėlių, nors viryklės karštis sukels virėjui šiokį tokį diskomfortą. Tokio pastato statybai reikės daugiau medžiagų, o, statant kruopščiai, darbų žymiai pagausės, bet statinys bus panašus į atskirą pastatą. Jeigu prie uždaros erdvės statinio dar bus sumontuota atvira pavėsinė arba terasa, ši konstrukcija taps ypač funkcionali. Uždara vasaros virtuvė – tai statinys, kurį įrengiant tenka pagalvoti ir apie vandentiekį, kanalizaciją, ventiliaciją, elektros energiją ir kt. Tai puiki vieta vasaros metu sutikti svečius, rengti šeimos vakarienes bei organizuoti poilsį, drauge tai – ir teisingas sprendimas regionuose, kuriuose dažni lietūs ir ankstyvos šalnos. Žinoma, žiemos metu naudoti šias patalpas ne visada racionalu, nebent jose įrengsite ir šildymo sistemą. Tokio tipo virtuvė gali būti atskiras pastatas arba priestatas prie pagrindinio namo, ūkinio pastato arba pirties. Patalpoje galima įrengti židinį, grilį arba krosnį maistui ruošti.

Racionalus variantas yra lauko virtuvė su terasa arba veranda. Vidaus patalpoje talpinami visi būtiniausi įtaisai, o po stogine įrengiama erdvė, kur galima pietauti ir poilsiauti. Kaimo vietovėje mėgstami pastatai su rūsiu. Bet būtina atsižvelgti į tai, kad rūsio sienos taps virtuvės pamatais, todėl šie turi būti pakankamai atsparūs.

 

Tekstas ir piešiniai – Vytauto Mankevičiaus. Nuotrauka – Donato Dragūno.

Visą straipsnį skaitykite „Mano sodybos“ 2022 m. liepos mėnesio numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Rugpjūčio 16, antradienis.
  • Saulė teka 05:57, leidžiasi 20:48.
  • Mėnulis teka 22:30, leidžiasi 11:30.
  • Mėnulis Avine, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis rugpjūčio 12 d.
  • Alvita, Buivydas, Rokas, Jokimas
  • Šv. Rokas, pjūties pabaiga.
  • KIRMINŲ DIENA. Vaisių diena. Galima sėti, sodinti gumbinius augalus, tręšti, ravėti. Pjaukite, grėbkite, vartykite, vežkite šieną. Rinkite vaistinius augalus, darykite gydomųjų žolelių pagalves. Purkškite augalus nuo kenkėjų.Valykite rūsio lentynas, naikinkite pelėsius, vėdinkite patalpas, patalus, drabužius. Ypač gera diena imti derlių, konservuoti, sandėliuoti.
  • Jei saulei tekant rytuose pasirodo vaivorykštė, greit bus lietaus, o jei vaivorykštė vakaruose, ilgai išsilaikys geras oras.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar auginate arbūzus?

Įvykių kalendorius