• balandžio 19 d., Penktadienis

Lauro lapai – virškinimui gerinti

Lauramedžio lapuose, žieduose ir uogose yra eterinio aliejaus (4,5 proc.), kuris naudojamas medicinoje, parfumerijos, konditerijos ir likerių pramonėje. Lapuose šios medžiagos daugiausia susikaupia lapkritį ir gruodį. Dar yra cineolio, acto, valerijonų rūgšties, pineto, geranolio, eukaliptolio, eugenolio, rauginių ir karčiųjų medžiagų.
 

Pirmiausia lauramedžių lapai imti vartoti ne kaip prieskonis, o kaip vaistas. Avicena tvirtino, kad jie mažina sąnarių skausmą, vidinę įtampą, dusulį, o žievė ir kauliukai skatina akmenų pasišalinimą iš inkstų. Viduramžiais manyta, kad lapai sukelia abortą. Dabar medicinoje vertinami lapai, vaisiai, nuovirai ir ištraukos. Lapai vartojami sergant amenorėja, cholecistitu, isterija, nuo dieglių, aukšto cukraus kiekio kraujyje, migrenos keliamo skausmo, skrandžio opos, bakterinių ir grybelinių infekcijų. Jie skatina skysčio išsiskyrimą iš organizmo. Lapų nuoviras gerina virškinimą, žadina apetitą, palankiai veikia daugelį organų.
Liaudies medicinoje lauramedžių lapus ir vaisius rekomenduojama vartoti nuo meteorizmo. Įvairių augalo dalių ištraukos vartojamos kaip profilaktinė priemonė nuo vėžio, piktybinių auglių, veido priežiūrai. Lauramedžių aliejus įeina į tepalų nuo reumato sudėtį.
Derlius imamas lapkričio–vasario mėnesiais, ankstų giedrą rytą, nuo trimečių ir keturmečių augalų. Lapai džiovinami 7–10 dienų šešėlyje, paskleisti plonu sluoksniu. Kad nesusisuktų, jie kurį laiką palaikomi po presu. Po to lapai nuskabomi, išrūšiuojami ir sandėliuojami sausose patalpose. Nuo laikymo sąlygų priklauso žaliavos savybės.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Balandžio 19, penktadienis.
  • Saulė teka 06:07, leidžiasi 20:30.
  • Mėnulis teka 15:22, leidžiasi 05:16.
  • Mėnulis Mergelėje, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis balandžio 15 d.
  • Aistė, Eirimas, Laisvūnas, Laisvūnė, Leontina, Leonas, Simonas, Putrimas, Nogailė
  • Šaknų diena. Sėkite ir sodinkite visas daržoves, gėles, vijoklius, medžius, krūmus, gyvatvores, sodinukus, ūglius, daigus, persodinkite kambarines ir balkonines gėles. Sėkite veją. Dauginkite dalindami, šaknydindami. Dirbkite žemę, purenkite, kaupkite. Nerekomenduojama sėti ir sodinti gūžinių salotų, genėti gyvatvorių, tręšti, sandėliuoti ir konservuoti daržovių, vaisių.
  • Jei sliekai lenda iš žemės, bus lietaus.

Populiariausi straipsniai

darzoviuseklos
Baumera

Sekite mus

e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius