• birželio 17 d., Antradienis

Lauro lapai – virškinimui gerinti

Lauramedžio lapuose, žieduose ir uogose yra eterinio aliejaus (4,5 proc.), kuris naudojamas medicinoje, parfumerijos, konditerijos ir likerių pramonėje. Lapuose šios medžiagos daugiausia susikaupia lapkritį ir gruodį. Dar yra cineolio, acto, valerijonų rūgšties, pineto, geranolio, eukaliptolio, eugenolio, rauginių ir karčiųjų medžiagų.
 

Pirmiausia lauramedžių lapai imti vartoti ne kaip prieskonis, o kaip vaistas. Avicena tvirtino, kad jie mažina sąnarių skausmą, vidinę įtampą, dusulį, o žievė ir kauliukai skatina akmenų pasišalinimą iš inkstų. Viduramžiais manyta, kad lapai sukelia abortą. Dabar medicinoje vertinami lapai, vaisiai, nuovirai ir ištraukos. Lapai vartojami sergant amenorėja, cholecistitu, isterija, nuo dieglių, aukšto cukraus kiekio kraujyje, migrenos keliamo skausmo, skrandžio opos, bakterinių ir grybelinių infekcijų. Jie skatina skysčio išsiskyrimą iš organizmo. Lapų nuoviras gerina virškinimą, žadina apetitą, palankiai veikia daugelį organų.
Liaudies medicinoje lauramedžių lapus ir vaisius rekomenduojama vartoti nuo meteorizmo. Įvairių augalo dalių ištraukos vartojamos kaip profilaktinė priemonė nuo vėžio, piktybinių auglių, veido priežiūrai. Lauramedžių aliejus įeina į tepalų nuo reumato sudėtį.
Derlius imamas lapkričio–vasario mėnesiais, ankstų giedrą rytą, nuo trimečių ir keturmečių augalų. Lapai džiovinami 7–10 dienų šešėlyje, paskleisti plonu sluoksniu. Kad nesusisuktų, jie kurį laiką palaikomi po presu. Po to lapai nuskabomi, išrūšiuojami ir sandėliuojami sausose patalpose. Nuo laikymo sąlygų priklauso žaliavos savybės.


Sekti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
naujausi
seniausi populiariausi
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Birželio 16, pirmadienis.
  • Saulė teka 04:41, leidžiasi 21:58.
  • Mėnulis teka 00:58, leidžiasi 09:51.
  • Mėnulis Žuvyse 21:08, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis birželio 11 d.
  • Bena, Benas, Benadas, Julita, Jūra, Jūratė, Jūris, Tolmina, Tolminas
  • Žiedų diena tęsis iki vakaro. Genėkite, tręškite peržydėjusius krūmus, vaiskrūmius. Daugiametes gėles apkaupkite ir patręškite, kad sukrautų daug žiedų. Rūgščią žemę mėgstančius augalus (rododendrus, erikas, šilauoges) patręškite specialiomis trąšomis ar palaistykite parūgštintu vandeniu. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti. Sandėliuokite ir konservuokite daržoves.
e-seklos

Sekite mus

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius