• lapkričio 28 d., Sekmadienis

Lengviausiai prižiūrimos trijuostės sansevjeros

Nors prekyvietėse pasirodžiusios cilindrinės sansevjeros (Sansevieria cylindrica) pakeitė požiūrį į šią augalų gentį, populiarumo viršūnėje vis dar yra trijuostė sansevjera (S. trifasciata). Žinoma, ne rūšiniai augalai, o daugybė veislių. Jų dabar yra visokių, skiriasi lapų aukščiu, pločiu ir skrotelių tankumu. Vis dėlto pirmenybė tenka mažoms, kompaktiškoms veislėms, o didelės ir plačiai išsiskleidusios lieka nuošalyje.

 

 

 

 

 

*Tipiška trijuostė sansevjera, tamsesnės žalios ir natūralios spalvos veislių augalai gali augti pusšešėlyje. Daugiau šviesos reikia margalapėms. Kuo daugiau geltonos ar sidabrinės spalvos, tuo ryškesnė šviesa joms turi būti.

*Sansevjeros mėgsta šviesią, saulėtą vietą. Pietinės palangės joms kaip tik, bet ir su prastesniu apšvietimu susitaiko. Net ant šiaurinių palangių šios gėlės neblogai auga.

*Šiltas, sausas oras, net vieta prie pat radiatoriaus nekenkia, todėl jos yra idealios butams su sausu oru.

*Vasarą gali būti karšta, o žiemą kambario temperatūra neturi nukristi žemiau 15 ºC.

*Visus metus sansevjeros laistomos saikingai, ypač žiemą. Vasarą leiskite žemei pradžiūti ir tik tada paliekite. Gausiai palaistę augalą ir išpylę iš padėklo vandens likutį, galite savaitei ar ilgiau išvykti atostogauti. Nebijokite – gėlė neperdžius. Žiemą liekite tik 2–3 kartus per mėnesį.

*Po žiemos tręšti reikėtų tik kovo–rugpjūčio mėnesiais.

*Persodinti šių gėlių kasmet nebūtina. Tai pakanka daryti kas 2–3 metus. Vazonai parenkami nelabai gilūs, bet platūs, kad galėtų laisvai vystytis šakniastiebis ir augtų dukteriniai augalai.

*Vazone būtinas geras drenažas. Žemės mišinį paruoškite laidų, smėlingą. Galite naudoti mišinius kaktusams. Į kompostinę žemę įmaišykite smėlio arba smulkaus žvyro. Netinka molis, sunki velėninė žemė iš daržo.

 

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Lapkričio 28, sekmadienis.
  • Saulė teka 08:13, leidžiasi 16:00.
  • Mėnulis teka , leidžiasi 14:05.
  • Mėnulis Mergelėje, dylantis, IV ketvirtis. Delčia lapkričio 27 d.
  • Egmontas, Eidenė, Eidenis, Rimgaudė, Rimgaudas, Rufas, Steponas, Vakarė, Jokūbas
  • Advento pradžia
  • Šaknų diena. Jei pašąlo, galima sėti morkas, burokus, pastarnokus, krapus, petražoles, pamulčiuokite. Grėbkite lapus. Kraukite komposto krūvas, vežkite ir kratykite mėšlą. Baltinkite medžius, mulčiuokite augalus, pridenkite raganes, rožes ir kitus sodo lepūnėlius. Išleiskite vandenį. Persodinkite kambarinius augalus. Sodinkite medžius, krūmus, gyvatvores, persodinkite senus medžius. Galima raugti kopūstus. Nerekomenduojama konservuoti, virti uogienių, sandėliuoti derliaus.
  • Jei ugnelė krosnyje cypia – bus vėjas.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

SS

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ką naudosite dengti augalams žiemai?

Įvykių kalendorius