• liepos 14 d., Antradienis

Liatriai kaprizų nerodo

Liatriai yra puošnūs augalai, turintys dekoratyvią lapiją ir įspūdingus varpos formos žiedynus. Žiedai raudonai purpuriniai, raudoni, balti, gelsvi. Šiems augalams būdinga tai, kad jų žiedynai skleistis pradeda nuo viršaus. Žydi 25–30 dienų. Liatriai medingi, todėl juos lanko bitės, drugeliai ir kiti vabzdžiai.

*Liatriai yra šviesamėgiai, mėgsta sausesnes arba apydrėgnes, lengvas, trąšias, purias dirvas. Netinka šlapios, sunkios vietos.

*Vešlūs kerai nustelbia piktžoles, o tai labai palengvina šių augalų priežiūrą. Žiemai antžeminė dalis (lapai, stiebai) pašalinama.

*Šie augalai dauginami sėklomis ir kero dalimis. Sėklos sėjamos pavasarį lauke, į lysves. Sėjinukai pražysta trečiaisiais metais. Kerai dalijami pavasarį arba rudenį.

*Nepersodinti liatriai vienoje vietoje gali augti 5–8 metus.

*Liatriai pritaikomi įvairių tipų gėlynuose: lysvaitėse, grupėse su kitomis daugiametėmis gėlėmis, apvaduose. Skinti žiedynai (švieži ir džiovinti) naudojami floristikoje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Makita4

Šiandien

  • Liepos 14, antradienis.
  • Saulė teka 05:01, leidžiasi 21:48.
  • Mėnulis teka 01:11, leidžiasi 15:23.
  • Mėnulis Jautyje, dylantis, IV ketvirtis. Delčia liepos 13 d.
  • Eigilė, Libertas, Girkantas
  • Šaknų diena. Galima krauti komposto krūvas, vežti ir kratyti mėšlą, sodinti šakniavaisines daržoves ir jas tręšti. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti. Naikinkite žemėje gyvenančius kenkėjus. Rinkite vaistinių augalų šaknis; iš jų paruošti preparatai šią dieną yra ypač veiksmingi. Skinkite gėles – gerai laikysis pamerktos vandenyje. Nepalanki diena sodinti gūžines salotas, ruošti malkas, konservuoti, virti uogienes, sandėliuoti, krauti derlių.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Iš kokio medžio medienos pagaminti plautai Jūsų pirtyje?

Įvykių kalendorius