• rugsėjo 19 d., Sekmadienis

Lietuvos agronomų sąjungai – 100 m.!

Agronomas – šiame žodyje telpa daug: tai žinios apie augalus ir dirvožemį, rūpestis, kad žmonės turėtų kokybiško maisto, atsakomybė už švarią aplinką, bioįvairovę, tvarų žemės ūkį ir meilę savo kraštui. Į Lietuvos agronomų sąjungą agronomai įsijungė prieš 100 metų (1921 m. sausio 8 d.), tačiau šį laikmetį išgyveno ir aktualumo neprarado pagrindinis sąjungos tikslas – skatinti ir koordinuoti agronomų profesinį bendradarbiavimą bei kūrybinę veiklą, atstovauti ir ginti narių interesus.

LAS bendruomenė rugsėjo 16 d. (ketvirtadienį) kviečia visų kartų agronomus dalyvauti suvažiavime ir kartu paminėti Agronomų sąjungos 100-metį. Visi laukiami Akademijos miestelyje, Kėdainių rajone (Akademijos kultūros centre).

 

 

LAS istorija

LAS istorija – dalis Lietuvos istorijos Prielaidas įkurti LAS sudarė nepriklausomybės atkūrimas. Iškilūs šalies agronomai dirbo ne tik žemės ūkio, bet ir visos valstybės labui – antrasis Lietuvos Respublikos Prezidentas A. Stulginskis, ilgametis ministras pirmininkas ir finansų bei žemės ūkio ministras J. Tūbelis, antrasis žemės ūkio akademijos rektorius bei švietimo ministras J. Tonkūnas ir daugelis kitų.

Nuo įkūrimo sąjunga vykdė aktyvią, aktualią to laikmečio veiklą: įkūrė ūkį – išnuomotame Jakų dvare, Klaipėdos r., įkūrė lietuvišką žemės ūkio mokyklą, kuri veikė dvejus metus, rūpinosi jaunosios ūkininkų kartos švietimu, aprūpinimu literatūra, spaudoje rengė publikacijas moksline agronomine, žemės ūkio valdymo tematikomis, rūpinosi agronomų įdarbinimu, pakartotiniais kursais, stipendijomis, nustojusių tarnauti agronomų aprūpinimu (senatvės, ligos šalpomis), dalyvavo kitų visuomeninių organizacijų, susijusių su žemės ūkio reikalais, veikloje, užmezgė tarptautinius ryšius su Baltijos šalių organizacijomis.

Tarpukariu daugelis agronomų emigravo arba buvo represuoti, patyrė tremtinio dalią. Karo išblaškyti ir į Jungtines Amerikos Valstijas atvykę lietuviai pradėjo telktis į organizacijas. Ne išimtis buvo ir agronomai, kurie 1950 m. Čikagoje įkūrė Lietuvos agronomų sąjungą. Ją sudarė apie 70 narių. Pradėjus aktyviai veikti persitvarkymo sąjūdžiui, 1989 m. iniciatyvinė 24 agronomų grupė Žemės ūkio akademijoje atkūrė LAS.

 

 

LAS šiandien

LAS ir šiandien – aktyvūs 12 skyrių rajonuose, agronomai lyderiai, visuomenininkai, kurie darbu ir pavyzdžiu sukuria bendrystę tarp daugiau kaip 400 narių ir aktyviai deklaruoja agronomų požiūrį ir vertybes žemės ūkio politikos, studijų, mokslo, gamybos, socialiniais ir etiniais klausimais. Organizacijos nariai dalyvauja Baltijos jūros šalių agronomų sąjungos veikloje, kongresuose, tarptautinėje Europos agronomų sąjungų asociacijų veikloje.

Nedaug visuomeninių organizacijų gali pasigirti tiek trunkančia istorija, kurioje įrašyti aktyvių, daug nuveikusių agronomų vardai. Ir tuomet, ir dabar agronomų darbas buvo ir yra svarbus, siekiant didinti agronomo profesijos prestižą, puoselėjant žemdirbystės kultūrą, ieškant inovatyvių sprendimų žemės ūkio verslo, mokslo ir konsultavimo srityse.

Vienas didžiausių sąjungos pasiekimų visos šalies agronomų bendruomenei – įteisinta ir nuo 2016 m. liepos 16 d. kasmet švenčiama kalendorinė profesinė šventė – Agronomų diena. Ji primena, kad visais laikais agronomai dirbo ne tik žemės ūkio, bet ir valstybės labui – prezidentas, Seimo Pirmininkas, Ministras Pirmininkas, ministrai, Seimo nariai, savivaldybių merai, verslininkai, bankininkai, mokslininkai, akademikai, vadovai, valstybės tarnautojai, ūkininkai ir konsultantai kasdieniniu nuosekliu darbu kuria mūsų šalies ir visuomenės gerovę.

 

Kvietimas

Kviečiame Jus rugsėjo 16 d. (ketvirtadienį) dalyvauti atvirame visų kartų agronomų
XXXIV suvažiavime, skirtame Lietuvos agronomų sąjungos 100-mečiui paminėti.

Suvažiavimas vyks Akademijos kultūros centre (Stoties g. 9, Akademija, Kėdainių r.)

10.15–11.00         Dalyvių registracija

10.30–11.00         Demonstruojamas filmas „LAS 100-mečio istorija. Pagarba visiems, ją kūrusiems“

11.00–11.10         Įžangos žodis. Dr. Edvardas Makelis, LAS pirmininkas

11.10–11.20         Pirmininkaujančių, sekretoriato, balsų skaičiavimo komisijos rinkimai

11.20–11.50         2020 m. veiklos ataskaita. LAS – 100 metų. Dr. Edvardas Makelis,
LAS pirmininkas

11.50–12.00         Svečių pasisakymai

12.00–12.20         Pranešimas „Agronomijos raida per šimtmetį“. Prof., dr. Zenonas Dabkevičius

12.20–12.30         LAS Revizijos komisijos ataskaitos pristatymas ir LAS metinės finansinės atskaitomybės tvirtinimas. Ona Račkienė, LAS Revizijos komisijos pirmininkė

12.30–13.00         Pasisakymai

13.00–13.30         LAS nominacijų įteikimas

13.30–13.40         Naujų valdybos narių rinkimai

13.40                   Suvažiavimo uždarymas

Pasiteirauti el. paštu ona.rackiene@lzukt.lt arba tel. 8 698 30 928.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Rugsėjo 19, sekmadienis.
  • Saulė teka 06:59, leidžiasi 19:25.
  • Mėnulis teka 19:32, leidžiasi 04:21.
  • Mėnulis Žuvyse, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis rugsėjo 13 d.
  • Arnulfas, Girvinas, Vilhelmina (Vilė), Vytė
  • Lapų diena. Palanki diena augalus laistyti, purkšti, sėti, sodinti, pikuoti lapines daržoves, pasodinti įsišaknijusius ūglius, veją. Grėbkite lapus, kraukite kompostą. Ypač gera diena ieškoti vandens, kasti, valyti šulinį. Negalima ravėti, genėti vaismedžių, krūmų, konservuoti, sandėliuoti daržovių.
  • Jei rudenį perkūnas griauna, tai žiemos nebus.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokios gėlės Jūsų favoritės rudenį?

Įvykių kalendorius