• gegužės 27 d., Trečiadienis

Magnolijos: vieta ir sodinimo laikas

Sodinimas nėra toks sunkus darbas, kaip kartais mano nepatyrę sodininkai. Ypač jei žinome keletą nedidelių gudrybių.

 

 

Pirmiausia – kaip parinkti vietą? Daugeliui magnolijų kuo puikiausiai tinka paprasta, normali, vidutinio drėgnumo dirva, jei ją šiek tiek parūgštinsime durpėmis prieš sodinimą, o paskui kasmet mulčiuosime. Idealu – rūgštoka (pH 5–6), derlinga, puri, laidi, vidutinio drėgnumo dirva, bet japoninė, agurkinė, Lebnerio ir žvaigždinė magnolijos gali augti ir neutralioje (pH 6–7). Visiškai netinka sunkūs, užmirkstantys moliai, nederlingi sausi smėlynai. Kad gausiai žydėtų, reikia bent dalį dienos saulės apšviečiamos vietos, o kad neapšaltų – kuo šiltesnio, apsaugoto nuo vėjų kampelio. Ir, žinoma, erdvės – japoninės magnolijos laja gali siekti 15 m pločio, o daugelio mažesnių krūmų – iki 5 m. Po laja dirva turėtų būti laistoma, mulčiuojama, purenama, taigi nedera šių augalų sodinti prie pat tako ar namo.

Toliau – sodinimas, kuriam tinkamiausias laikas yra balandis. Magnolijų šaknų sistema savotiška – negili, bet labai plati, o šaknys panašios į virves: ilgos, plonos ir beveik nešakotos. Taigi duobes kasame plačias, o gylis priklauso nuo parinktos vietos. Jei dirvožemis sunkus ir nelabai laidus, ant dugno papilame žvyro, ant jo – su dirvožemiu sumaišytų rūgščių durpių, tik tada tolygiai paskleidžiame šaknis. Nedideli augalai įsišaknija nesunkiai, o medelių, kurių kamieno storis 10 cm ar daugiau, taip pat 2 m pločio krūmų geriau visai nekankinti ir nepersodinti.

 

Pexels nuotr.


Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie
Biolan

Sekite mus

Šiandien

  • Gegužės 27, trečiadienis.
  • Saulė teka 04:55, leidžiasi 21:38.
  • Mėnulis teka 08:43, leidžiasi 01:20.
  • Mėnulis Liūte 09:33, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis gegužės 22 d.
  • Genadijus, Virgaudas, Žymantė, Leonora, Augustinas, Brunonas
  • Pasaulinė išsėtinės sklerozės diena
  • Vaisių diena. Dirbkite žemę. Kraukite kompostą. Sėkite, sodinkite pomidorus, baklažanus, paprikas, veją. Rinkite vaistinių augalų vaisius. Skiepykite vaismedžius. Nerekomenduojama tręšti, laistyti ir ypač ravėti.
  • Jei dūzgia nuo bičių žydintis šermukšnis – rytoj bus giedra.
baseinai fontanai

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Apie kokių augalų auginimą informacijos pasigendate / norėtumėte sužinoti daugiau?

Įvykių kalendorius