• spalio 17 d., Ketvirtadienis

Malkinės dekoras

Daugiau kaip dešimties metų senumo malkinės dekoro istorija prasidėjo tada, kai stovėdama sodo medžių pavėsyje ji ėmė tamsėti, pilkėti, tapo niūri ir nebepatraukli jos šeimininkams.

 

Vieną vasaros vakarą, kai viename iš Panevėžio darželių-lopšelių auklėtoja dirbančiai Rasai Mauzienei jau buvo prasidėjusios atostogos, moteriai staiga šovė mintis, gal vertėtų atnaujinti sodyboje, po senomis obelimis, stovinčią malkinę. Kūrybingam atostogaujančiam žmogui vis tiek rūpi ką nors kurti, keisti, gražinti. Kaip pati moteris sako: „Išeini atostogų, ir mintys nukrypsta kita linkme, išsilaisvina.“

 

Liūdnoji malkinė

Būsimu dekoro fonu tapusi malkinė Rasos Mauzienės ir Algimanto Rožėno sodyboje stovi jau daugiau kaip dešimt metų. Ji nėra sena, vis dėlto ir jos laikas negaili. Po pastatymo buvo nudažyta „Pinotex“ dažais, kurie ilgai nesilaikė: nubluko spalva, papilkėjo lentutės. Moteriai pastatas ėmė atrodyti tamsus, liūdnas. Be to, šią malkinę saulė apšviečia tik ryte, vėliau ji pasislepia už greta stovinčio kito pastato stogo. Nuolatiniame didelių senų obelų pavėsyje stovinčios malkinės Rasa antrą kartą dažyti nenorėjo.

Vieną vakarą moteris nusprendė malkinę papuošti dekoru. „Nors aplink malkinę žydi įvairiausios gėlės, ir jų daug, panorau mūsų malkinę paryškinti, suteikti jai kitą vaizdą. Be to, kieme jau buvo dekoruotų detalių, pavyzdžiui, šulinys. Norėjosi viską sujungti ir praplėsti. Svarbiausia, kad vyras netarė „veto“ mano idėjai. Jo indėlis į projektą – labai didelis. Su bendraminčiu dirbti lengva“, – sako Rasa. Moteris neslepia, kad peržvelgė internete galybę nuotraukų su idėjomis, tačiau nei vienos nepasisavino: bežiūrinėdama tiesiog norėjo sulipdyti savo pačios mintis, sumanymus, pasitikslinti technines galimybes.

 

Mėgstamų gėlių motyvai

Susigulėjus visoms mintims, šeimininkai ėmėsi darbo. „Malkinės sienoms nieko nedarėme. Jos liko tokios, kokios buvo. Galbūt todėl labiau išryškėjo dekoracijos. Kadangi vizija jau buvo galvoje, beliko nusipiešti eskizą. Tai užtruko geras penkias minutes. Mėgstu piešti, todėl piešiau „iš akies“. Visi kiti skaičiavimai vyko gerokai ilgiau: kiek ir kokios medienos reikės, tvoros kuoliukų ilgis, kiekis, lango matmenys ir t. t.“, – pasakoja Rasa.

Šeimininkui teko sunkesni darbai. Jis iš lentų išpjovė tvoros detales, nuobliavo. Kitas dekoro detales teko pjauti akumuliatoriniu siaurapjūkliu. Tai nėra sudėtinga, tačiau reikia vyriškos jėgos. Vis dėlto išbandė ir Rasa. Jai patiko! Paprastesnes detales išpjovė pati, visa kita – vyro darbas. Šlifavo taip pat abu, bet čia jau Rasai teko daugiau padirbėti. Abi naujos patirtys moteriai buvo naujos.

Dažymas – dar vienas darbo etapas, atitekęs Rasai. „Naudojau paprastą alkidinę emalę. Paprasčiausiai tokių dažų – visokių spalvų likučių – turėjau namuose. Jais dekoruotas ir paprastas ritininis šulinys. Maišydama dažus, kūriau naujas spalvas. Dažymas užtruko, nes reikėjo laukti, kol išdžius pirmas ar antras sluoksnis. Be to, detalių buvo daug“, – pasakoja moteris. Pašnekovė užsimena, kad visos detalės dažytos atskirai bent po 3 kartus, nes labai gėrėsi į medieną. Kai jos išdžiūvo ir buvo paruoštos, montavo abu kartu: Rasa laikė, o vyras tvirtino. „Aš gimusi pavasarį ir labai myliu tulpes. Be to, Suvalkijoje daug kas buvo dekoruojama šiomis gėlėmis. Aš iš to krašto kilusi. Tad, matyt, neatsitiktinai langinėms puošti pasirinkau šių gėlių motyvus. Piešinį ant durų tapiau tiesiog „iš rankos“, teptuku. Niekada nenaudoju jokių trafaretų. Čia panaudojau tuos pačius dažus, kaip ir dažydama detales“, – pasakoja moteris.

 

Tekstas – Česlavos Deinarovič. Nuotrauka – Rasos Mauzienės.

Visą straipsnį skaitykite žurnalo „Mano sodyba“ spalio numeryje.

Download Premium WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
Free Download WordPress Themes
Download WordPress Themes
free online course
download samsung firmware
Download Nulled WordPress Themes

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Šiandien

  • Spalio 17, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 07:52, leidžiasi 18:16.
  • Mėnulis teka 20:07, leidžiasi 11:30.
  • Mėnulis Dvyniuose 05:29, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis spalio 14 d.
  • Gytė, Ignacas, Kintautas, Marijonas.
  • Tarptautinė kovos prieš skurdą diena. Tarptautinė kredito unijų diena.
  • Žiedų diena. Genėkite krūmus. Džiovinkite vaistažoles. Imkite ir džiovinkite derlių. Valykite rūsius, langus. Naikinkite pelėsius, vėdinkite ir tvarkykite patalpas, spintas, tvartus, klokite grindų plyteles. Nereikėtų laistyti, ruošti malkų.
  • Jeigu rudenį lauke karvės pėda pilna vandens, kitais metais lauk gero derliaus.

Įvykių kalendorius

Populiariausi straipsniai

Apklausa

Ar žinote, kad šioje svetainėje galima užsisakyti elektronines žurnalų „Sodo spalvos“ ir „Mano sodyba“ versijas?

Rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Sekite mus