Malkų dekoras
2018 m. 9 spalio d.
Galimybė malkų komponavimą paversti meno ir estetikos forma namams atrasta jau seniai: šiandien malkų kūrinius regime ne tik eksterjero, bet ir interjero erdvėse. Pjautos medienos paviršiaus tekstūra, įvairios formos pliauskų mozaikos žaismė įtikina – kurti iš šios žaliavos verta. Šįkart malkos tegrįžta į kiemą: juk čia jas ir atradome.
Kiekvienas žino – malkoms labai svarbi gera oro cirkuliacija. Sakoma, jog, esant gerai ventiliacijai, išdžius net drėgnos malkos, o štai uždaroje patalpoje ir sausa mediena gali sudrėkti. Todėl nei rūsys, nei interjero erdvės malkoms niekad nepatiks taip, kaip kiemas, kur prapučia vėjas.
Ką reikia žinoti, prieš imantis kūrybos iš malkų? Pirma taisyklė: geriausia, jei malkos turi priedangą nuo lietaus ar sniego – nedidelį stogelį (šiferio ar paprasčiausios plėvelės), pritaisytą iš viršaus. Antra taisyklė: nededame malkų tiesiai ant žemės – joms ims drėkti ir pūti. Po malkų rietuvę reikia padėti lentų, rąstų ar sukurti pagrindą iš senų plytų – ką rasite, tas tiks. Taip malkos geriau džius, be to, tai – prevencija nuo pelėsių, grybelių ir kitų drėgmės sukeliamų negandų. Ne paskutinis – ir patogumo klausimas: formuodami ne tik dekoratyvią, bet ir funkcionalią malkų rietuvę, gerai apsvarstykite jos naudojimo pagal paskirtį klausimą: ar bus patogu imti malkas? Ar ji išlaikys stabilumą? Paskutinis akcentas – nuotolis nuo ugnies šaltinių: geriau medieną laikyti kiek atokiau nuo lauko židinių ar laužų – kartais pakanka ir kibirkšties, kad ugnis įsiliepsnotų.
Tekstas – Dovilės Rylos.
Visą straipsnį rasite žurnalo „Mano sodyba“ spalio numeryje.