• gegužės 13 d., Ketvirtadienis

Mažam namely…

Dažnos sodybos vidiniame kieme gali atrasti didžiojo namo tęsinį – mažą namuką, stilistiškai nebūtinai derantį su pagrindine architektūra, tačiau turintį aiškią funkciją ir neretai itin dekoratyvų. Šių namukų istorijos – dvejopos: tai būna arba kokių nors senų istorijų likučiai (likęs seno šiltnamio prieangis, laikinai nakvynei statyta „būdelė“, buvęs vaikų namelis), arba sąmoningai ir tikslingai suręstas didžiojo namo „brolis“: kai kurie čia suplanuoja įsirengti lauko darbo kambarį, kiti – oranžeriją, treti – sandėliuką ar svečių kambarį.

 

 

Kiekvienu atveju minimalistinis antrasis sodybos namukas seka atskirą pasakojimą apie šeimininkus ir jų veiklas. Jei dar tik mąstote, kam pritaikyti seną ar kokiu tikslu pasistatyti naują namelį, kviečiame atsiversti užrašus ir pasižymėti geriausias idėjas.

 

Virtuvės vizija

Turėti kur susidėti lauko virtuvei paskirtus rakandus – viena iš itin jaukių sodo namelio idėjų: jei netoliese yra laužavietė ar lauko krosnis, įrengti erdvę maisto ruošai ar paprasčiausiam lauko gėrybių plovimui – visada naudinga. Čia nevenkite pastatyti daugiau spintelių ir lentynų – tikrai rasite ką pasidėti. Į kabamuosius vazonėlius galima įdėti ne tik vazoninį augalą: juose laikykite ir įvairius gamtos radinius kūrybai, ir smulkius sodo reikmenis. Vis dėlto tokioje virtuvėje reikės laikytis vieno švaros principo: apsispręskite čia nenešti žemėtų kauptukų ir informuokite apie tai namiškius – tegul karaliauja virtuvės, o ne sandėlio jausmas.

 

Vaikų karalystė

Vargu ar egzistuoja didesnė vaikiška svajonė, nei atskiras tik vaikystei skirtas namukas: kur ištisus metus kabo žiburiuojančios girliandos ir vėliavėlės, namuko centre įsitaisęs supamasis arkliukas, o lauke, greta vaikiško dydžio žibintų, žydi tik pačių vaikų prižiūrimos gėlės! Kurdami tokį namuką, pasirinkite vieną iš galimų variantų: arba kruopščiai tarkitės su vaikais (tuomet tai bus jų svajonių namelis), arba ruoškite jiems slaptą dovaną – netikėtą namelio idėją, kurią jie priims be priekaištų, nes kas priekaištauja staigmenoms? Tegul šioje karalystėje viskas būna išbaigta: ir nedidukas kiemelis, ir lauko baldai, ir gėlynai, ir inkilėlis, ir apšvietimas – viskas taip, lyg čia iš tiesų virtų tikras suaugusiojo gyvenimas, kokį imituoti trokšta vaikai.

 

Kiemo dirbtuvės

Įsirengti laisvos stilistikos namuką, kuriame tiktų laikyti viską, apie ką sukasi Jūsų kaip sodiečio gyvenimas, – toks sprendimas itin dažnas ir suprantamas. Sukūrus neapibrėžtos paskirties erdvę, jos veidas kis priklausomai nuo sezono ir mėgstamiausių veiklų. Todėl čia gali atsirasti ir dailininko molbertas, ir kastuvų rinkinys, ir substrato pilni maišai, ir staliaus varstotas. Būtinai įsirenkite kriauklę ir atsiveskite vandenį. Taip pat pasirūpinkite geru apšvietimu – dideli langai garantuos jaukią natūralią šviesą, o žiemos sezono darbams prireiks jaukių dirbtinės šviesos taškų.

 

 

Tekstas – Dovilės Rylos. Nuotraukos – LPS ir Schutterstock.

Visą straipsnį skaitykite „Mano sodybos“ 2020 m. rugsėjo mėnesio numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Gegužės 13, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 05:16, leidžiasi 21:15.
  • Mėnulis teka 06:04, leidžiasi 23:15.
  • Mėnulis Dvyniuose, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis gegužės 11 d.
  • Alvydė, Milda, Ofelija, Tautmilas, Tautminas, Tautminė
  • Meilės diena, deivės Mildos šventė. Pasaulinė kokteilių diena
  • Žiedų diena. Sėkite, sodinkite vijoklinius augalus, gėles, skiepykite rožes, persodinkite kambarinius augalus. Pasodinkite jurginus, kanas ir kitus šakniagumbinius augalus, pamulčiuokite. Rinkite vaistinių augalų žiedus; šią dieną iš jų paruošti vaistai veikia labai efektyviai. Vėdinkite patalpas, rūsius.
  • Išbalus saulė tekant – lietus, leidžiantis – vėjas. Jei saulė teka aiškiai, o dangus naktį buvo žvaigždėtas, reikia tikėtis giedros.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar daigus jau perkėlėte į nešildomą šiltnamį?

Įvykių kalendorius