Mažas daržas – misija įmanoma

Šių metų tendencijos rodo, kad vis daugiau nedidelių sklypų savininkų skubės įsirengti bent mažą daržiuką. Vis daugiau žmonių ne tik susidomi, kaip užsiauginti derlių patiems, bet ir rūpinasi savo sveikata ir galvoja, ką valgo. Internete informacijos apstu, bet tokios, kuri būtų išbandyta praktiškai ir lengvai pritaikoma, pasigendama. Agronomė Meda Mačiuitytė ir jos mama savo praktine patirtimi dalinasi ne tik sėklų ir daržo prekių parduotuvėje „Klėtelė“, bet ir šiame straipsnyje.

 

Baigėsi tie laikai, kai daržas asocijavosi su ilgomis vagomis, purvinais botais ir sunkiu darbu. Vis daugiau žmonių išbando auginimą lysvėse, ir ne veltui, nes:

*Toks auginimo būdas yra estetiškas. Lysvės įvairiausios – nuo medinių, plastikinių iki metalinių. Galima priderinti prie namo ar kraštovaizdžio.

*Reikia mažiau lenkti nugarą, ypač jei lysvės yra pakeltos nuo žemės ne 20 cm, o daugiau.

*Reikia mažiau ravėti. Šiuo atveju ypač svarbu, kaip susodinsite augalus, kokie bus atstumai tarp jų, kiek ilgai dygs sėklos, koks bus pasirinktas dirvožemis, ar visą sezoną išlaikysite lysves žaliuojančias (su augalais).

*Ankstyvesnis derlius, kuris pasirodo dėl to, kad lysvė yra virš žemės ir greičiau įšyla. Be to, galima sumontuoti plėvelės stogelį. Vasarą šis privalumas gali tapti trūkumu, nes lysvė greičiau pradžiūva.

*Mažiau purvo, kurio prisibijo augintojai, turintys daržo zoną prie pat namų. Įrengus lauke plovyklą išvis nuostabu, nes žengę porą žingsnių nukeliaujate į daržą, iš kurio parsinešate jau nuplautą derlių.

 

Visą straipsnį skaitykite „Sodo spalvų“ 2023 m. kovo mėnesio numeryje.

„Meine Ernte“, „OBI Bau und Heimwerkermärkte“ , „Pixabay“ nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Sekluva II

Šiandien

  • Kovo 29, penktadienis.
  • Saulė teka 06:58, leidžiasi 19:50.
  • Mėnulis teka , leidžiasi 06:51
  • Mėnulis Šaulyje 21:51, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis kovo 25 d.
  • Almantė, Bertoldas, Helmutas, Manvydas, Narcizas
  • Lietuvos įstojimo į NATO diena. Didysis penktadienis
  • Lapų diena tęsis iki vėlumos. Genėkite gyvatvores. Sodinkite, sėkite gūžines salotas, gūžinius kopūstus. Laistykite, purkškite, tręškite augalus. Rinkite ir džiovinkite vaistinius, prieskoninius augalus, dilgėles.
  • Jei noragai kovo mėnesį blizga, tai balandžio mėnesį rūdys.

Populiariausi straipsniai

darzoviuseklos

Sekite mus

SS
e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius