• rugpjūčio 12 d., Penktadienis

Mažiau yra daugiau

Minimalistiniame interjere vertinamas erdvės pojūtis, todėl čia mažai baldų ir daiktų. Svarbiausias – formų ir linijų paprastumas. Dažnai pasirenkamas vienas ar keli akcentai, kurių neužgožia aksesuarų masė. Kiekviena detalė pagal minimalistinius principus įrengtame interjere matosi ir yra svarbi, reikalinga, apgalvota.

 

 

Esminis šios krypties dizaino principas – lengvai prižiūrimi paviršiai. Pagrindinis tikslas – namai, nereikalaujantys tvarkymui paskirti viso savo laisvo laiko. Skamba puikiai? Jei šios idėjos Jums artimos, kviečiame pasižvalgyti ir pasisemti minimalizmo inspiracijų: sakoma, jog tokiame interjere iš tiesų lengviau kvėpuoti.

 

Drabužių grožis

Esame įpratę drabužius laikyti paslėptus spintose. Paslėptus nuo svečių ar nuo… mūsų pačių? Pripažinkime, kad rengiamės tik trečdaliu, jei ne mažiau, savo spintos turinio. Kodėl tuomet jos neišvalius ir nepasilikus tik mylimiausių rūbų? Tuomet bus smagu (ir negėda!) juos iškabinti taip, lyg eksponuotume: ant atviros sijos. Čia pat tilps ir keli aksesuarai. Kadangi drabužiai teiks pakankamą koloritą, juos supančią aplinką formuokite jautriai, pasitelkdami arba šviesias, nebylias spalvas, arba su rūbu spalvine gama derančius objektus. Taip išrikiuota apranga, be kita ko, kvėpuos, nesiglamžys, bus visada paruošta dėvėjimui ar grožėjimuisi!

 

Beveik tyla

Labiau primena interjero parodą, nei tikrus namus? Tačiau juk namus kuriame patys – kodėl negalime sau leisti tokio grožio ir tylios estetikos? Atsisakę daugybės daiktų ir pagaliau išnirę iš jų jūros pamatysime ne tik saulės metamus šešėlius, bet ir… pagaliau išgirsime save. Veidrodis, kėdė, stalelis ir du augalai: tokia draugija pakankama, kad dieną pradėtume įkvėpti ir ramūs, o ne chaotiški ir nestabilūs, kaip būdinga daugeliui gyvenančiųjų interjero gausoje. Susikurkime tokius namus, kokius dailininkai norėtų piešti paveiksluose!

 

Tvarka vaikystės erdvėse

Vaikų kambarius mėgstame užversti žaislais, spalvomis, kilimais, kamuoliais, knygomis… O jei pamėgintume kitaip? Jei atrinktume tik tuos žaislus, su kuriais vaikas iš tiesų nesiskiria? Ir lentynose paliktume tik tas knygas, kurias iš tikrųjų skaito? Tokiame šviesiame ir švariame kambaryje vaikui bus daug lengviau susikaupti ir nurimti po dienos iššūkių: šiuolaikinių vaikų protai, išvarginti technologijų ir didelio tempo, interjero nuosaikumą įvertins daug labiau, nei manote. Stalas, lova, lentyna, kelios daiktadėžės ir smulkūs aksesuarai ant lentynų: tokiame kambaryje neteks gaišti laiko tvarkos palaikymui!

 

Tekstas – Dovilės Rylos. Nuotraukos – „Pexels“.

Visą straipsnį skaitykite „Mano sodybos“ 2020 m. lapkričio mėnesio numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Rugpjūčio 12, penktadienis.
  • Saulė teka 05:49, leidžiasi 20:57.
  • Mėnulis teka 21:46, leidžiasi 05:30.
  • Mėnulis Žuvyse 21:45. Pilnatis 04:35.
  • Laimonas, Laima, Radegunda, Aiškutė
  • Tarptautinė jaunimo diena. Pasaulinė dramblių diena
  • Lapų dienos. Tinkamas metas augalus tręšti, laistyti, išvežti mėšlą, kasti vaistingųjų augalų šaknis, ruošti vaistažolių antpilus.
  • Patarimas. Surinktos vaistažolės nuo rugpjūčio 8 iki 15 dienos veikia labai stipriai. Mėnulio fazė ir padėtis tam įtakos neturi.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar auginate arbūzus?

Įvykių kalendorius