• kovo 25 d., Šeštadienis

Medeliai – stilingi interjero akcentai

Šaltuoju metų laiku išraiškingi kambariniai medeliai sukuria draugišką atmosferą ir namams padovanoja žalumos. Sausį, kai tikrai beveik užmiršti gyvybe pulsuojančią gamtą, o vasara dar net nekvepia, pravartu sukurti išsiilgtą oazę tarp keturių namų sienų.

 

 

Gyvosios pertvaros

Kambariniai medeliai yra masyvokos formos ir nemaži, todėl iš jų netgi galima kurti gyvąsias pertvaras. Dracenos, nukariai, stimbriai ir raivės puikiai tiks šiam vaidmeniui. Stiprūs kamienai arba dideli žali lapai daugeliu atveju bent iš dalies užstos vaizdą, suteiks daugiau privatumo, sukurs jaukius, pusiau uždarus kampelius net ir kambario viduryje. Dizaino variacijos – pačios įvairiausios: medelius galima nebūtinai sustatyti vienus šalia kitų, bet ir sukabinti gana glaudžiai (reikės parinkti nedidelius).

 

Keturi išrinktieji

Iš Afrikos ir Azijos kilusi dracena – tikra klasikos gerbėjų bičiulė. Žvilgsnį traukia egzotiška išvaizda, panašumas į palmę, stiprus kamienas, iš kurio tarsi iššauna žali, geltoni ar auksinio atspalvio lapai. Patiks ir sveikos gyvensenos šalininkams: augalas valo ir drėkina orą.

Trumpas tiesus riestalapio nukario (Beaucarnea recurvata) kamienas sukuria žavų kontrastą ilgiems lapams, kurie draikosi į visas puses. Tai labai nepretenzingas augalas, mat kaupia vandenį kamiene ir gumbe ir šitaip iš dalies save aprūpina.

Puikiai tamsesnėms namų vietoms ir mažesniems būstams tinkantis augalas – stimbris (Polyscias). Aukštas ir tiesus, besistiebiantis tik į viršų, jis namuose visada užima nedaug vietos.

Nepaprastoji vandeninė raivė (Pachira aquatica) žavi susipynusiais kamienais ir tamsiai žaliais lapais, primenančiais rankos plaštaką. Pagal fengšui šios žalios „rankos“ gaudo laimę. Augalas daug kur, netgi Azijos šalyse, vadinamas pinigų medžiu ir yra tradicinė įkurtuvių dovana. Raivės sukuria puikias kompozicijas su kitais namų augalais ar panašios formos medeliais.

 

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Kovo 25, šeštadienis.
  • Saulė teka 06:08, leidžiasi 18:43.
  • Mėnulis teka 07:21, leidžiasi .
  • Mėnulis Jautyje, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis kovo 21 d.
  • Merkys, Normantas, Normantė, Normilė
  • Gandro šventė (Blovieščiai). Apsireiškimas šv. Mergelei Marijai. Tarptautinės vergovės aukų ir transatlantinės prekybos vergais atminimo diena.
  • Šaknų diena. Sodinkite ir persodinkite dekoratyvinius ir vaisinius medžius bei krūmus. Sėkite ir sodinkite gėles, daržoves, prieskonius, gyvatvores. Skiepykite. Persodinkite kambarinius augalus. Ruoškite kompostą. Naikinkite kenkėjus.
  • Kaip gandrą, šį žmogaus artimą kaimyną pirmąkart pamatysi. Jei skrendantį – gerai, visų metų darbus spėriai nudirbsi. Jei tupintį – vangiai viskas seksis.
Originalios seklos
Mugė

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

e-seklos
Sėklos darzui
darzoviuseklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokias daigyklas naudojate?

Įvykių kalendorius