• liepos 19 d., Penktadienis

Medinilė: kokių poreikių turi?

Kaipgi gėlių parduotuvėje nesusigundyti tokiu gražiu žydinčiu augalu? Tačiau ne visi žino net jo pavadinimą, o ką jau kalbėti apie auginimo ypatumus. Tad trumpai aptarkime, ką reikia žinoti, norint sėkmingai auginti šį augalą.

 

 

Auginsime ne vienerius metus

*Medinilę galima išlaikyti daug metų – taip sako augintojai. Kai kurie iš jų tvirtina, kad šią gėlę visai nesunku prižiūrėti. Iš tikrųjų skirtinguose namuose yra skirtingos mikroklimato sąlygos. Kuo šilčiau ir kuo drėgnesnis oras, tuo geriau augalai jaučiasi. Vėsiuose, sausuose kambariuose juos auginti sunku, labiau tinka oranžerija arba kambarinis šiltnamis.

*Kai medinilė baigia žydėti, žiedai nubyra, krūmas pradeda leisti naujus ūglius. Tada pradedama po truputį tręšti. Geriausia – kas dvi savaites laistyti universalių trąšų tirpalu. Kai kurie augintojai rekomenduoja naudoti orchidėjų trąšas.

*Kai nauji ūgliai pasiekia 20–30 cm ilgį, augalui metas pailsėti. Jis perkeliamas į vėsesnę patalpą (apie 17–18 °C). Laistoma mažiau. Maždaug po 10 savaičių poilsio pradeda formuotis žiedų pumpurai. Vėl laikas grąžinti vazoną į šiltą vietą.

*Jau po vienerių metų pastebėsite, kad senųjų šakų žievė sumedėjo, pasidarė briaunuota. Kad krūmas neužimtų labai daug vietos, ilgiausias šakas nugenėkite. Kerpant būtina palikti bent vieną lapų porą, nes kitaip šaka nudžius. Ir niekada nešalinkite daugiau kaip pusės augalo lapų.

*Medinilės persodinamos kas 2–3 metus į purią, laidžią, nelabai derlingą durpinę žemę (pH 6,1–6,5). Tai daryti geriausia pavasarį, kai ilgėjančios dienos skatina augalų augimą. Bet su medinilėmis elgtis reikia labai atsargiai. Jų šaknys trapios, lengvai pažeidžiamos. Geriausia kuo mažiau judinti šaknų gniužulą, nupurtant tik lengvai byrančią žemę. Labai gerai yra kas pusmetį pakeisti viršutinį 2–3 cm storio žemės sluoksnį vazone.

*Jei netyčia nulūžo dalis šaknų, persodintos medinilės neskubėkite gausiai laistyti, o verčiau laikykite nesaulėtoje vietoje, kuo drėgnesniame ore (galima apgaubti plėvele).

*Šiltą vasarą mediniles galima laikyti lauke. Neskubėkite jų išnešti iš namų, kol naktys dar vėsios.

*Sode ar prie namo šioms gėlėms reikėtų rasti vietą, kurios nekaitintų tiesioginiai saulės spinduliai. Jie nepavojingi tik iš ryto (maždaug iki 10 valandos) ir vakare (po 19 valandos). Tamsus šešėlis taip pat netinka. Vasarai baigiantis, vėl būtina atkreipti dėmesį į nakties temperatūrą. Juk rugpjūčio mėnesį jau gali atvėsti žemiau 10 °C, o tokia temperatūra – pavojinga atogrąžų augalams.

 

 

Pixbay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Liepos 19, penktadienis.
  • Saulė teka 05:08, leidžiasi 21:42.
  • Mėnulis teka 21:12, leidžiasi 01:47.
  • Mėnulis Ožiaragyje 11:14, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis liepos 14 d.
  • Aurėja (Aura), Galigantas, Mantigailė, Vincentas (Vincas), Auksė
  • Šaknų diena. Tinkama diena šakniavaisių derlių imti, braškes, medelius, krūmelius (kurie augo vazonuose) sodinti, augalus dalinti, dauginti, šieną krauti, konservuoti (tik greitam vartojimui). Atlankomis, gyvašakėmis dauginkite dekoratyvinius krūmus, skiepykit spygliuočius. Netinkama diena rūsius valyti, derlių konservuoti, sandėliuoti, genėti gyvatvores.
  • Po perkūnijos gerai grybai dygsta, mat žemę atitranko.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius