Medis prie namų. Kol jaunas – mažas, o vėliau?

Jauno medelio rūšį reikia rinktis labai apgalvotai. Įsivaizduokite jį jauną, vos pasodintą, po to – po 10 metų, vėliau – po 30 metų ir t.t.

Kartais būsimų sodų sklypuose jau auga vienas ar keli seni medžiai. Neskubėkite jų atsisakyti. Galbūt kaip tik šie medžiai bus jauki priedanga ir užpildys tuščią erdvę. Juk kol jaunas medelis pasieks 2–3 aukštų namo stogą, praeis ne mažiau kaip 10 metų.

Dažnai puolama ir į kitą kraštutinumą – tankiai prisodinama labai daug įvairiausių mažų medžių ir krūmų. Taip pavyksta užpildyti tuščią erdvę, bet po metų kitų jie pradeda gožti vieni kitus. Lieka viena išeitis – retinti sodą. Negailėdami medelių (ir už juos sumokėtų pinigų), pašalinkite visus mažiau vertingus ir augančius ne pačiose tinkamiausiose vietose. Laiku to nepadarius, visi išauga netaisyklingos formos, retomis šakomis arba kreivais kamienais.

Dideli medžiai (kaštonai, liepos, uosiai, beržai) sodinami parkuose, vienkiemiuose, didelėse sodybose. Jiems reikia daug erdvės, kasmet meta vis didesnį šešėlį. Be to, po tankiais medžiais prastai auga žolė. Geriau rinktis įvairias dekoratyvines formas, kurių lajos mažesnės, glaustesnės, kompaktiškesnės.

Pixabay nuotr.

 


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius