• liepos 2 d., Ketvirtadienis

Medžius reikia kirsti žiemą: suskubkite!

Sausis – žiemos viduriukas. Nors sodininkai, daržininkai ir gėlininkai su nekantrumu laukia pavasario, kai galės kibti į darbus ir puoselėti savo augmeniją, visgi yra darbų, kuriuos būtina padaryti būtent žiemą.

 

 

Statybos bei dailės darbams medžiagai gaminti medžius reikia kirsti būtinai žiemą. Tuomet medžiaga yra tvirta ir patvari, nes yra pilnai subrendusi ir sukietėjusi. Vasarą kirsta mediena daug minkštesnė, trapi, greičiau pūva, ją labai ėda kirmėlės (kirvarpos). Mat vasarą medis augdamas ima iš žemės sultis, jose daug rūgščių, druskų. Tie tirpiniai patekę į medį irgi virsta medžiu, dalis lieka nesunaudotos, kurios vėliau ir pūdo medį. Kirmėlės irgi lando po medį ne ėsdamos, bet ieškodamos tokių nesunaudotų sulčių. Kur paviršiuj ar vidury daugiau sulčių, priklauso nuo to, kada medis kirstas: pavasarį ar rudenį. Žiemą kirstame medyje tokių sulčių beveik visai nėra. Esant būtinam reikalui, galima medį kirsti ir vasarą, bet tuomet vis vien reikia iš jo pašalinti šias kenksmingas medžiagas. Daroma taip: nupjautas medis pamerkiamas į sraunią upę viršūne priešais srovę. Tuomet vanduo tekėdamas ir spausdamas į viršūnę pereina išilgai per visą medį ir išplauna visas nereikalingas, nevirtusias mediena medžiagas. Taip vandenyje laikyti medį bent keletą savaičių. Iš vandens išgriebtą medį geriausia džiovinti stačią. Nes stačias geriausiai džiūsta. Tik statyti ne plongaliu į viršų, bet drūtgalį į viršų, o viršūnę į apačią.guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Stihl

Sekite mus

Šiandien

  • Liepos 2, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 04:48, leidžiasi 21:58.
  • Mėnulis teka 19:08, leidžiasi 02:41.
  • Mėnulis Šaulyje 04:21, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis birželio 28 d.
  • Gantautė, Jotvingas, Marijonas, Napoleonas
  • Vaisių diena. Galima sėti, sodinti, pikuoti virš žemės vaisius vedančias daržoves, vijoklinius augalus, vazonuose augančius medžius, skiepyti (akiuoti) vaismedžius. Auginiais dauginkite vaiskrūmius. Imkite derlių greitam vartojimui. Naikinkite žemės paviršiuje gyvenančius kenkėjus. Šaldykite vaisius, daržoves. Rinkite vaistinių augalų vaisius. Nepalanki diena sėti, sodinti salotas, ravėti, ruošti malkas.
  • Didelė rasa yra giedros ženklas.

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar smarkiai nukentėjo Jūsų daržai nuo smarkių liūčių?

Įvykių kalendorius