• spalio 22 d., Penktadienis

Mėgstama ir perkama raudonžiedė kalankė

Raudonžiedė kalankė (Kalanchoe blossfeldiana) – labai patrauklus augalėlis. Jis nepajudinamai laikosi Europos populiariausių vazoninių gėlių dešimtuke jau kelis dešimtmečius. Šios gėlytės populiarumas beveik nemažėja. Stambesnės, pilnavidurius žiedelius turinčios veislės atrodo ryškesnės ir didesnės, gali atstoti brangius ir puošnius augalus. Dar viena populiarumo priežastis – žema kaina. O kad jos nereiklios, ilgai žydi, lengvai prižiūrimos, įsitikino ne vienas augintojas. Be to, kalankių galima nusipirkti bet kuriuo metų laiku, peržydėjusių negaila išmesti ir pirkti naujas.

 

 

 

 

 

*Jei viena kalankė atrodo kukliai ir labiau tinka virtuvėje ar ant darbo stalo, didesnė grupė atrodo prabangiai. Taisyklė paprasta: kuo žiedų daugiau, tuo ir įspūdis didesnis. Drąsiai naudokite ryškiaspalvius vazonėlius, po kelias sudėkite į krepšelius, dekoratyvines vazeles ir išdėliokite namuose. Žvelkite iš viršaus, kad matytumėte visą žiedyną. Kelios papildomos smulkmenos, ryškūs vaisiai ar suvenyrai – ir namai prisipildys šiltų, jaukių spalvų.

*Kalankės mėgsta saulėtą vietą (tik ne vidurvasario saulę), įprastą kambario temperatūrą, sausą orą. Vasarą galima laikyti lauke, sodinti vienmečių gėlių deriniuose lauko vazonuose ir palangių loveliuose. Pakenčia trumpą žemės perdžiūvimą, tik nereikia tuo piktnaudžiauti. Ilgalaikis perdžiūvimas kenkia viso augalo grožiui. Dar svarbiau, kad padėkle nestovėtų vanduo, kitaip kalankė greitai supus. Peržydėjusius žiedelius išskabykite, kad netrukdytų skleistis kitiems.

*Šių gėlių negalima per daug „mylėti“. Kalankės labai jautrios per didelei drėgmei ir per dideliems trąšų kiekiams. Pertręšus augalai pradeda greitai augti, bet šakos linksta, prastėja žiedų spalva arba jos visai nustoja žydėti. Tik auginamos griežtomis sąlygomis (nedideliuose vazonėliuose, nelabai derlingoje žemėje) ir saikingai laistomos jos atskleidžia savo grožį.

*Dažniausiai peržydėję augalai išmetami, nes krauti naujus žiedus pradeda tik trumpomis dienomis, kai 4–6 savaites šviesoje būna ne ilgiau kaip 10 valandų. Sudaryti tokias sąlygas namuose ne visada pavyksta. Jei norėsite auginti kelerius metus, peržydėjusių augalų stiebus patrumpinkite ir leiskite šakotis. Kai šakelės turi bent po dvi poras lapų, kiekvieną vakarą augalą apdenkite dėže arba įdėkite į spintelę, kad negautų papildomos šviesos ir pradėtų krauti žiedus. Jei užteks kantrybės taip reguliuoti apšvietimą, kalankes iš naujo galėsite pražydinti bet kuriuo metų laiku. Dauginti jas geriausia pavasarį viršūniniais auginiais. Nupjovę šakelę, parą ją padžiovinkite ir pasodinkite į vazonėlį su smėlinga, laidžia vandeniui žeme. Nei dengti, nei purkšti nereikia. Įsišaknija per 2–4 savaites.

 

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Spalio 22, penktadienis.
  • Saulė teka 08:02, leidžiasi 18:04.
  • Mėnulis teka 18:46, leidžiasi 09:50.
  • Mėnulis Jautyje, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis spalio 20 d.
  • Donatas, Mingedė, Mingedas, Viltaras, Aliodija, Severinas (Severas)
  • Tarptautinė mikčiojimo supratimo diena. Riešutų diena
  • Šaknų diena. Sodinkite česnakus. Imkite derlių. Galima genėti vaismedžius, vaiskrūmius. Ruoškite kompostą, žemės mišinius. Kovokite su žemėje besiveisiančiais kenkėjais. Grėbkite lapus. Kaskite vaistinių augalų šaknis (vėlyvą vakarą ar anksti ryte). Galima raugti kopūstus.
  • Rudenį nakties metai, o dienos sprindis.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

SS

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokios gėlės Jūsų favoritės rudenį?

Įvykių kalendorius