• lapkričio 22 d., Penktadienis

Meilenių augimo ritmas

Meilenį, neretai pavadinamą amariliu, išvysime iš tolo… Įspūdingi žiedai traukia akį ir verčia žavėtis augalu, kuris dar ypatingas tuo, jog augdamas skrupulingai laikosi tam tikro ritmo.

Auga žiedynas

Dažniausiai iš svogūno pirmiausia pradeda lįsti žiedynkotis, o vėliau – lapai. Šie kartais ilgėja drauge su žiedynu. Retai pirma išauga lapai ir tik po to pasirodo žiedynas.
Kol žiedynkotis nepasirodė arba jei visai mažas, neskubėkite gausiai laistyti. Tai pradėkite reguliariai daryti tik jam išaugus iki 10–15 cm ilgio. Žemė turi būti vidutinio drėgnumo. Kas dvi savaites patręškite.
Jei nesiruošiate laukti sėklų, peržydėjus paskutiniam žiedui žiedyną pašalinkite. Lapų jokiu būdu negalima nei pjauti, nei laužti, nes svogūnas turi bręsti ir pasiruošti žydėti kitą kartą.
Meileniai – mėgstamos gėlės. Jų žiedynai skinami pumpurams nusispalvinus, bet dar neprasiskleidus. Pirmomis minutėmis iš pjūvio vietos sunkiasi daug tirštų sulčių. Neleiskite joms nubėgti ant svogūno ir lapų. Iš karto uždėkite popierinę servetėlę. Netrukus sultys nustos tekėti, tada pjūvio vietą apibarstykite medžio anglies milteliais. Nuskynus žiedyną svogūnas (ir kitas žydėjimas) nenukenčia.

Žaliuoja lapai

* Sėkmingam kitų metų žydėjimui labai svarbus augimo periodas. Meilenius laikykite šviesioje vietoje. Vasarą išneškite į saulėtą balkoną arba pastatykite sode, saulėtoje vietoje arba šviesiame pusšešėlyje. Sode juos galima įkasti į žemę su vazonais. Jei auginate namuose, pastatykite prie pietinio lango. Kuo daugiau lapų turi meileniai – tuo geriau.
* Laistykite augalus taip, kad žemė vazonuose neišdžiūtų, bet padėkluose vandens nepalikite. Didelį, kelis lapus turintį meilenį vasarą reikės lieti kas 2–3 dienas.
* Kas 10–14 dienų augalus tręškite kompleksinėmis mineralinėmis trąšomis. Lauke auginamus meilenius galima palaistyti ir organinių trąšų tirpalu.
* Vasaros pabaigoje tręšiama kalio ir fosforo trąšomis – jos padeda formuotis žiedų užuomazgoms. Tik nepadauginkite, nes augalai nežydės.
* Vasaros pabaigoje laistoma vis rečiau. Rugsėjo mėnesį meileniai jau ruošiami ramybės periodui – palaistomi paskutinį kartą. Lauke esantys augalai sunešami į patalpas.

Svogūnai ilsisi

* Vėliau rudenį meilenių laistyti nebereikia – tegul apdžiūsta. Žaliuojančių lapų nekirpkite. Geriau augalus pastatykite sausoje, nelabai šviesioje vietoje ir palaukite, kol jie patys sudžius.
* Ramybės periodas tęsiasi 2–3 mėnesius. Augalai laikomi beveik sausai, tamsiai.
*Vazonuose visada būna šiek tiek drėgmės. Tad papildomai drėkinti nereikėtų, nebent manote, kad gali perdžiūti visas žemės gumulas (tarp substrato ir vazono atsiranda oro tarpas) ir šaknys.
* Svogūnus galima laikyti visiškoje tamsoje, vėsioje vietoje (apie 15 ºC), bet jei jie turi lapų – privalo gauti šiek tiek šviesos. Ramybės metu vienas kitas lapas gali žaliuoti.

Vėl pamažu bunda

Gruodžio pabaigoje ir sausio mėnesį meileniai turėtų pradėti busti – auga žiedynai. Pasirodžius žalioms viršūnėlėms arba norėdami paskatinti augimą, juos perkelkite į šviesią kambario temperatūros patalpą.
Neskubėkite laistyti, žemę sudrėkinkite tik truputį. Tegul žiedynkotis paauga iki 10 cm aukščio. Per gausi drėgmė stabdo žiedų vystymąsi.
Kai išauga 10–15 cm aukščio žiedynas, jau reguliariai laistoma šiltu vandeniu, pradedama tręšti. Ir vėl įsibėgėja naujas žiedų ir lapų augimo ciklas.

Svarbu:
Ne visada ir ne visi meileniai noriai laikosi tikslaus ritmo. Dažnai jie žydi dukart per metus, o ramybės periodas gali būti bet kada. Siūlyčiau nevargti ir nesistengti įsprausti augalo į griežtus rėmus – tegul pats parodo, kada nori žydėti, kada ilsėtis. Pagal jo augimo ritmą ir reguliuojamas laistymas, tręšimas.
Šiltnamiuose meilenių ramybės ir augimo periodai reguliuojami, todėl skintų žiedų galima įsigyti visus metus.

Download Nulled WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
Download WordPress Themes Free
Download WordPress Themes Free
download udemy paid course for free
download coolpad firmware
Download WordPress Themes Free

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Šiandien

  • Lapkričio 22, penktadienis.
  • Saulė teka 08:03, leidžiasi 16:07.
  • Mėnulis teka 16:16, leidžiasi 06:24.
  • Mėnulis Jautyje, pilnėjantis, II ketvirtis.
  • Cecilija, Celicija, Celina, Dargintė, Steikintas.
  • Šv. Cecilijos diena (muzikantų ir dainininkų globėja).
  • Šaknų diena. Galima ruošti kompostą, tręšti kambarinius augalus, konservuoti daržoves. Laistykite vazonuose ir dirvoje augančius visžalius lapuočius, spygliuočius. Gavę pakankamai drėgmės, jie geriau žiemos, stipriai įšalus dirvai. Likus savaitei iki prognozuojamų šalčių, sėkite pajūrines lobuliarijas, medetkas, vienmetes aguonas, ešolcijas, žioveinius, dvirages leukonijas, uodeguotuosius burnočius, paprastąsias kosmėjas, kvapųjį tabaką. Netinkamas metas genėti gyvatvores.
  • Jei lapkričio mėnesį sninga ir šąla, tai sausis bus gražus.

Įvykių kalendorius

Populiariausi straipsniai

Apklausa

Ar žinote, kad mūsų internetinėje svetainėje galima užduoti klausimą specialistui, susijusį su augalais ir aplinkos priežiūra ?

Rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Sekite mus