• spalio 26 d., Pirmadienis

Metas sodinti tulpes

Jeigu norite, kad pavasarį jus pasveikintų tulpių žiedai, dabar – pats laikas pagalvoti, kokias veisles pasirinksite, kur ir kaip sodinsite svogūnus.

 

 

Vieta turi būti saulėta ir apsaugota nuo didesnių vėjų, kad neišgultų stiebai. Kaip ir kitos svogūninės gėlės, tulpės nemėgsta įmirkusios dirvos. Supuolusioje žemėje susiformuoja menkos šaknys, jų būna nedaug, todėl augalai išauga žemi ir anksti nudžiūsta. Geriausiai auga lengvoje ir pusiau lengvoje, laidžioje, giliai įdirbtoje dirvoje.

Prieš sodinimą dirva suariama. Mineralinės trąšos į ją išberiamos maždaug prieš mėnesį. 1 ha lengvos dirvos mėšlo reikia 50–75 t, o sunkios – dvigubai daugiau. Šviežiu mėšlu plotas, kuriame sodinsite tulpes, turėtų būti patręštas prieš metus. Svogūnai sodinami rugsėjo pabaigoje–spalio pradžioje, kai dirvos temperatūra nukrenta iki 9–10º C. Labai svarbu, kad iki šalčių jie spėtų įsišaknyti. Sausą vietą prieš sodinimą reikėtų gausiai palieti. Lengvesnėje žemėje svogūnai sukišami į trijų svogūnų aukščio gylį, o sunkioje – sekliau. Tarp jų paliekami tarpai, atitinkantys dviejų svogūnų skersmenį.

Kai dirvos paviršius pašąla, tulpes reikia pamulčiuoti, kad jų svogūnai geriau įsišaknytų. Be to, mulčias palaiko pastovią dirvos temperatūrą. Tinka durpės, pjuvenos.

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Sekite mus

Šiandien

  • Spalio 26, pirmadienis.
  • Saulė teka 07:10, leidžiasi 16:55.
  • Mėnulis teka 16:03, leidžiasi 00:44.
  • Mėnulis Žuvyse, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis spalio 23 d.
  • Liaudginas, Mingintė, Vita, Evaristas
  • Lapų diena. Palanku augalus laistyti, purkšti, tręšti, į vazonėlius persodinti prieskonines daržoves, sėti ir pjauti veją. Grėbkite lapus. Kraukite kompostą. Nepatartina ravėti, genėti vaismedžių ir krūmų, konservuoti, sandėliuoti daržovių, džiovinti prieskoninių augalų ir daržovių, naikinti drėgmės ir pelėsių patalpose.
  • Apšalas rudenį ant medžių žada derlingus metus.

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar džiaugiatės šių metų derliumi?

Įvykių kalendorius