• gruodžio 3 d., Šeštadienis

Minimalistinio stiliaus pojūčiui sode sukurti

Žmogus nuolat generuoja naujas idėjas, skelbia naujus principus, kuria naujus metodus. Sodas taip pat nuolat keičiasi. Minimalizmas atkeliauja iš tų namų, kurių šeimininkai naudoja jį interjere. Jis laikosi ant trijų galingų banginių: lakoniškumo, paprastumo ir išraiškingumo. Taigi kada sode mažai yra gerai? Kai vertinamas praktiškumas ir brangus laikas. Tuomet sodą paprasčiau prižiūrėti.

 

 

 

 

Vandens telkinys minimalistiniame sode turi būti griežtos geometrinės formos: apskritas, kvadratinis, stačiakampis. Kaimynystėje galite padaryti 1–2 dideles patio aikšteles, geriausia išklokite stambiomis plytelėmis. Nepatinka akmuo? Tiks medinės lentos. Tik šią medžiagą naudokite ir kituose sod objektuose. Ji turėtų būti tokios pat faktūros ir spalvos.

Niekas nesistebi, kai minimalistiniuose tvenkiniuose telkšo vanduo be jokios augmenijos arba tik su 1–3 augalais. Tai susiję su praktiškumu – tvenkinys vizualiai praplečia sodą, o kai augalų mažai ar nėra, jais nereikia rūpintis ir taupomas brangus užimto žmogaus laikas.

Pavėsinė dažniausiai viena. Jos forma turi būti kuo aiškesnė.

Minimalistinis sodas yra dekoratyvus, todėl ūkinių statinių, daržų beveik nėra arba jie gerai paslėpti atokiai, užmaskuoti gyvatvorėmis, aukštais krūmais, vijokliniais augalais.

Šį sodą galima dalinti zonomis. Dažniausiai šiam tikslui naudojami įvairaus aukščio augalai ir kiti elementai. Kiekvieno iš jų forma labai aiški.

Augalų sodinama minimaliai, o jų parinkimas reikalauja nepriekaištingo stiliaus pajautimo. Juk būtent jie turi jungti atskirus elementus į vieningą kompoziciją. Jeigu minimalistiniame sode yra gėlynas, deriniai gali būti netikėti ir drąsūs, bet aiškūs, išraiškingi.

Minimalistiniame sode turi būti žvilgsnį traukiančių objektų. Dėmesį taip pat atkreips dideli augalai: melsvaspyglės eglės, rododendrai. Ažūrinės svyruoklio gluosnio ar beržo šakelės suteikia paprastumo ir lakoniškumo. Šešėlingose vietose sodinkite stambiausių veislių melsves. Įspūdinga lapija pradžiugins ir rodžersijos. Egzotiniai augalai sodinami, kai turi aiškias formas, neryškius žiedus. Kiti medžiai ir krūmai – klevas, koloniška obelis, tuja, kėnis, sidabrinė ar melsvaspyglė eglė, veimutinė pušis, kaštonas, lanksvos, forzitijos, hortenzijos. Iš daugiamečių žolinių augalų tinka paparčiai, raktažolės, vilkdalgiai, snapučiai, alūnės, siauralapiai varpiniai, šliaužiantys ir kiti augalai.

Minimalistinio sodo elementai visada stambūs ir išraiškingi. Juos nesunku suskaičiuoti ant rankų pirštų. Naudokite tik vienos medžiagos (pavyzdžiui, šviesaus betono) pakeliamas sienutes, pertvaras, suolelius, skulptūrą. Patys įsitikinsite, koks stilingas, netgi neįprastas taps kampelis.

Sklype turi būti šviesių spalvų gama. Karaliauja pilka, kreminė, švelni gelsva, kakavos, molio spalvos, visi salotiniai atspalviai. Tinka ir blankūs, ramūs, pavyzdžiui, metalo ar kitokie, atspalviai. Ryškių spalvų galima pamatyti tik rudenį.

Pasak dizainerių, kiekvienas stilius – tai rūpestingai parinkti reikmenys, daiktai, išdėstyti tinkamose vietose. Ši taisyklė galioja ir minimalistiniam sodui. Drąsiai kurkite savitą stilių.

 

Minimalistinio sodo detalės

*Užtvara-pavėsinė

*Medžių žievės arba žvyro mulčias

*Vertikalusis apželdinimas

*Bordiūrai ir sienelės platesniu viršumi, atliekantys suolelių funkciją

*Geometrinių formų konteineriai ir indai augalams

*Įvairūs rutuliai, veidrodžiai

*Apvalūs, kvadratiniai, stačiakampiai sodo žibintai

*Ritmiškos kompozicijos, sudarytos iš vienoduose vazonuose augančių vienodų augalų

 

Dizaino elementai

*Stambių plytų, medžio aikštelės, podiumai

*Geometriniai vandens telkiniai, beveik sutampantys su sklypo plokštuma ar vos šiek tiek iškilę

*Ūkinių pastatų nebuvimas arba esamų visiškas užmaskavimas

*Minimalus detalių ir dekoro elementų skaičius

*Pačios įvairiausios kokybiškos medžiagos: akmuo, betonas, metalas, medis, plytos

*Išraiškingi akcentai

*Aiškūs visų sodo objektų siluetai

 

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Gruodžio 3, šeštadienis.
  • Saulė teka 08:21, leidžiasi 15:56.
  • Mėnulis teka 14:11, leidžiasi 02:25.
  • Mėnulis Avine, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis lapkričio 30 d.
  • Audinga, Audingas, Atalija, Gailintas, Ksavera (Ksaverija), Ksaveras
  • Tarptautinė neįgaliųjų žmonių diena. Lietuvos advokatūros diena.
  • Vaisių diena. Sėkite, sodinkite, pikuokite šildomuose šiltnamiuose auginamas daržoves, brandinančias vaisius virš žemės. Kepkite duoną, pyragus. Pjaukite medieną. Tvarkykite namus.
  • Jei adventas šaltas, vasara bus karšta, su perkūnijomis.
SS dienoraštis

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

SS dienoraštis

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar džiaugiatės šių metų derliumi?

Įvykių kalendorius