• birželio 17 d., Antradienis

Montbretė ar krokosmija?

Nuo liepos pabaigos iki rugsėjo, kartais net iki spalio gėlynuose žydi… Ak, tiesa, turime pradžioje išsiaiškinti tikrąjį vardą. Šias iš Pietų Afrikos kilusias gumbasvogūnines gėles reikėtų vadinti krokosmijomis (Crocosmia). Montbrečių vardas prigijo, kai lotyniškas pavadinimas buvo Montbretia. Dabar jis laikomas sinonimu.
Rudenį augalus iškasti ar palikti žiemoti? Apie tai trumpai rašėme praeitame žurnalo numeryje, bet tik sužadinome skaitytojų smalsumą: „Kas tos krokosmijos ir kaip jas auginti?“

 











 

Dauginimas. Įmanoma sėklomis. Bet šis būdas yra ne pats geriausias, mat augalai pražys tik po kelerių metų, o mes vis skubame, skubame, norime visko kuo greičiau. Nekantrieji pavasarį gali nusipirkti gumbasvogūnių, bet būkite atidūs – jų gyvybingumas labai priklauso nuo saugojimo sąlygų. Padarykime prielaidą, kad augintojai krokosmijas per žiemą laikė tinkamomis sąlygomis ir į parduotuves pristatė aukščiausios kokybės produkciją. Pirkime nedelsdami ir sodinkime iš karto – juk gumbasvogūniai nedidukai, ilgiau būdami kambario temperatūroje greitai perdžiūva, o iš tokių gerumo nelauk. Jei susigundėte ilgokai parduotuvių lentynoje pagulėjusiais ir nuolaidų sulaukusiais, parsinešę namo savaitei sudėkite į maišelį su drėgnomis pjuvenomis ar samanomis – šansai sulaukti gražių žiedų padvigubės.

 

Violeta Gražutienė

 

Daugiau nuotraukų galite pamatyti socialiniame tinkle www.facebook.com/sodospalvos.

 

Visą straipsnį skaitykite žurnalo „Sodo spalvos“ lapkričio numeryje.

 


Sekti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
naujausi
seniausi populiariausi
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Birželio 17, antradienis.
  • Saulė teka 04:41, leidžiasi 21:58.
  • Mėnulis teka 01:09, leidžiasi 11:18.
  • Mėnulis Žuvyse, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis birželio 11 d.
  • Daugantas, Laura, Vilmantė, Adolfas, Adolfina, Grigalius, Rimvydas
  • Islandijos nepriklausomybės diena. Pasaulinė kovos su dykumų plitimu ir sausromis diena.
  • Lapų diena. Galima laistyti, purkšti augalus, genėti gyvatvores, sėti žoles, ravėti, tręšti. Naikinkite pelėsius. Nerekomenduojama sėti, sodinti daržovių, gėlių, krauti šieno, nuimti derliaus, jo sandėliuoti ir konservuoti.
  • Jei birželis karštas, tai gruodis bus šaltas.
e-seklos

Sekite mus

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius