• birželio 17 d., Antradienis

Muskatas: gydomosios savybės ir dar daugiau…

Muskatai nuo seno vartojami ne tik kaip prieskoniai, bet ir kaip vaistai. Sudėtyje yra eterinių aliejų, krakmolo, baltymų, pektinų, saponinų ir kitų medžiagų.
 
 
Įvairių šalių tradicinėje ir liaudies medicinoje jais rekomenduojama gydyti virškinamojo trakto, žarnyno negalavimus, kepenų ir blužnies ligas, malšinti skausmą, nervinę įtampą, stiprinti imunitetą ir t. t. Tačiau dažnai pabrėžiama, kad muskatus vartoti reikėtų tik mažais kiekiais. Mat haliucinogeninė medžiaga myriscinas, kurios juose yra, gali sukelti nervų sistemos sutrikimus, pykinimą, alpimą, nuovargį, smarkų širdies plakimą, burnos sausumą. Ilgai netgi sklandė gandai, kad daug muskatų privalgiusios nėščios moterys galinčios persileisti. XX amžiaus viduryje ir antroje pusėje muskatus mėginta vartoti kaip narkotinę medžiagą, tačiau labai greitai atsisakyta dėl nemalonaus šalutinio poveikio. Įvairiose pasaulio šalyse jie buvo ir tebėra laikomi afrodiziakais.
Garinant iš muskatų išgaunamas eterinis aliejus. Jo sudėtyje yra eugenolio, terpinolio, pineno, linalolio, dipenteno, kamfeno, geraniolio ir kitų medžiagų. Šis aliejus mažina skausmą, slopina raumenų spazmus, gerina kraujotaką, gelbsti nuo žarnyno infekcijų, gerina virškinimą. Naudojamas ir parfumerijos, tabako, maisto pramonėje, aromaterapijoje.
Apie muskatmedžius ir muskatus galima būtų pasakoti ilgai… Svarbiausia atminti – visuomet reikia jausti saiką. Tad berdami į patiekalą muskatus ar vartodami jų eterinį aliejų nepersistenkite.


Sekti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
naujausi
seniausi populiariausi
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Birželio 17, antradienis.
  • Saulė teka 04:41, leidžiasi 21:58.
  • Mėnulis teka 01:09, leidžiasi 11:18.
  • Mėnulis Žuvyse, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis birželio 11 d.
  • Daugantas, Laura, Vilmantė, Adolfas, Adolfina, Grigalius, Rimvydas
  • Islandijos nepriklausomybės diena. Pasaulinė kovos su dykumų plitimu ir sausromis diena.
  • Lapų diena. Galima laistyti, purkšti augalus, genėti gyvatvores, sėti žoles, ravėti, tręšti. Naikinkite pelėsius. Nerekomenduojama sėti, sodinti daržovių, gėlių, krauti šieno, nuimti derliaus, jo sandėliuoti ir konservuoti.
  • Jei birželis karštas, tai gruodis bus šaltas.
e-seklos

Sekite mus

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius