• balandžio 19 d., Penktadienis

Muskatas: gydomosios savybės ir dar daugiau…

Muskatai nuo seno vartojami ne tik kaip prieskoniai, bet ir kaip vaistai. Sudėtyje yra eterinių aliejų, krakmolo, baltymų, pektinų, saponinų ir kitų medžiagų.
 
 
Įvairių šalių tradicinėje ir liaudies medicinoje jais rekomenduojama gydyti virškinamojo trakto, žarnyno negalavimus, kepenų ir blužnies ligas, malšinti skausmą, nervinę įtampą, stiprinti imunitetą ir t. t. Tačiau dažnai pabrėžiama, kad muskatus vartoti reikėtų tik mažais kiekiais. Mat haliucinogeninė medžiaga myriscinas, kurios juose yra, gali sukelti nervų sistemos sutrikimus, pykinimą, alpimą, nuovargį, smarkų širdies plakimą, burnos sausumą. Ilgai netgi sklandė gandai, kad daug muskatų privalgiusios nėščios moterys galinčios persileisti. XX amžiaus viduryje ir antroje pusėje muskatus mėginta vartoti kaip narkotinę medžiagą, tačiau labai greitai atsisakyta dėl nemalonaus šalutinio poveikio. Įvairiose pasaulio šalyse jie buvo ir tebėra laikomi afrodiziakais.
Garinant iš muskatų išgaunamas eterinis aliejus. Jo sudėtyje yra eugenolio, terpinolio, pineno, linalolio, dipenteno, kamfeno, geraniolio ir kitų medžiagų. Šis aliejus mažina skausmą, slopina raumenų spazmus, gerina kraujotaką, gelbsti nuo žarnyno infekcijų, gerina virškinimą. Naudojamas ir parfumerijos, tabako, maisto pramonėje, aromaterapijoje.
Apie muskatmedžius ir muskatus galima būtų pasakoti ilgai… Svarbiausia atminti – visuomet reikia jausti saiką. Tad berdami į patiekalą muskatus ar vartodami jų eterinį aliejų nepersistenkite.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Balandžio 19, penktadienis.
  • Saulė teka 06:07, leidžiasi 20:30.
  • Mėnulis teka 15:22, leidžiasi 05:16.
  • Mėnulis Mergelėje, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis balandžio 15 d.
  • Aistė, Eirimas, Laisvūnas, Laisvūnė, Leontina, Leonas, Simonas, Putrimas, Nogailė
  • Šaknų diena. Sėkite ir sodinkite visas daržoves, gėles, vijoklius, medžius, krūmus, gyvatvores, sodinukus, ūglius, daigus, persodinkite kambarines ir balkonines gėles. Sėkite veją. Dauginkite dalindami, šaknydindami. Dirbkite žemę, purenkite, kaupkite. Nerekomenduojama sėti ir sodinti gūžinių salotų, genėti gyvatvorių, tręšti, sandėliuoti ir konservuoti daržovių, vaisių.
  • Jei sliekai lenda iš žemės, bus lietaus.

Populiariausi straipsniai

darzoviuseklos
Baumera

Sekite mus

e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius