• liepos 17 d., Trečiadienis

{N} Vaistinė ožragė – sveikatai ir grožiui

Apie ožragę palankiai atsiliepiama nuo senų laikų. Ožragių sėklos – tikrų tikriausias įvairių vertingų medžiagų bankas.

Pagyros – nuo senų laikų

Įvairios tautos šiuo žolynu šėrė naminius gyvulius. Džiovintos antžeminės dalies ūkininkai lig šiol įmaišo į prastą šieną, kad jo skonis pagerėtų.
Senovės egiptiečiai ožragių sėklas naudojo mumijoms balzamuoti. Faraonė Kleopatra jų miltelių dėdavusi į kosmetikos priemones, turėjusias padėti ilgiau išlikti jaunai. Frankų valstybės valdovas Karolis Didysis kvapniuosius žolynus augino savo žemėse ir vartojo nuo plikimo. Gydomąsias šių augalų savybes labai vertino ir garsusis graikų gydytojas Hipokratas.
Prieš daugelį šimtmečių Indijos brahmanai ožragių lapus naudojo burdami. Šie augalai aprašyti senosiose vedų knygose ir kituose rankraštiniuose šaltiniuose. Sėklos, sumaišytos su jogurtu, lig šiol naudojamos kaip plaukų kondicionierius.

Į sveikatą

Moksliniais tyrimais nustatyta, kad ožragių sėklose yra geležies, sieros, fosforo, kalcio, magnio, cinko, chromo, vitaminų A, B1, B2, B6, C, PP, proteinų, karbohidratų, riebalų, skaidulų, alkaloidų, rutino, taninų, baltymų, steroidų (pavyzdžiui, diosgenino), glikozidų ir kt. Ne veltui šios sėklos dažnai naudojamos farmacijos pramonėje kuriant įvairius naujus vaistus.
Nuo IX amžiaus žolininkai ožrages skirdavo žaizdoms, karščiavimui, kvėpavimo takų ir virškinimo sistemų sutrikimams gydyti. Europoje šią priemonę plačiai taikė benediktinai. Šiaurės Amerikos kolonistai ja gydė moterų ligas.
Kinų nuomone, ožragės išvaduoja nuo pilvo skausmų. Visais laikais jomis buvo gydomas ankstyvas plikimas. Manoma, kad maltų sėklų košelė skatina plaukų augimą.
Oficialiojoje medicinoje gydymo tikslams skiriamos džiovintos ožragių sėklos. Jos rekomenduojamos vartoti nukritus svoriui, po sunkių operacijų (ypač skrandžio ir žarnyno), sergant tuberkulioze, plaučių ligomis, peršalus, kosėjant, taip pat apetitui pagerinti. Trintos sėklos tinka kompresams gydant prastai gyjančias ir pūliuojančias žaizdas, furunkulus, egzemą ir kitas odos ligas.
Indijos mokslininkų teigimu, ožragių sėklos kaip maisto papildas vartotinos sergant II tipo diabetu, nes mažina organizmo pasipriešinimą insulinui ir gerina glikeminę kontrolę. Tačiau griežtai įspėjama: ligoniai pirmiausia privalo pasitarti su savo gydytoju.
Amerikiečių tyrimai rodo, kad ožragių sėklos mažina cholesterolio kiekį kraujyje. Tad gerdami ištrauką ar dėdami jų į maistą apsaugosite savo širdį, nes sukliudysite pavojingai medžiagai kauptis ant kraujo indų sienelių.
Ožragėse yra gleivių, todėl naudojamos gaminant baktericidinius pleistrus. Be to, jos tirpdo ir minkština gleivių sankaupas organizme. Sėklose yra fitolizino, kuris skatina šlakų ir toksinų pasišalinimą iš organizmo.
Svarbu! Ožragių negalima vartoti nėštumo laikotarpiu.

Download Best WordPress Themes Free Download
Premium WordPress Themes Download
Premium WordPress Themes Download
Download WordPress Themes Free
udemy free download
download redmi firmware
Download WordPress Themes Free

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Šiandien

  • Liepos 17, trečiadienis.
  • Saulė teka 05:05, leidžiasi 21:44.
  • Mėnulis teka 22:17, leidžiasi 05:18.
  • Mėnulis Vandenyje 12:18. Pilnatis 00:38.
  • Aleksas, Darius, Girėnas
  • S. Dariaus ir S. Girėno žuvimo diena. Pasaulio lietuvių vienybės diena
  • Žiedų diena. Tinkama diena daržoves apkasti, sandėliuoti, konservuoti, derlių nuimti, tręšti žydinčius augalus. Netinkama diena sėti, sodinti, laistyti.
  • Kai liepos šakos kiek pakilusios nuo žemės – rytoj bus giedra, jei dar labiau nusvyra – lis.

Įvykių kalendorius

Apklausa

Ar patyrėte nuostolių dėl sausros?

Rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Sekite mus