• birželio 15 d., Sekmadienis

Namų aplinkos dekoravimo idėjos Šv. Kalėdoms

Kalėdos ateina šviesos taku. Kartu su jomis ateina džiaugsmas ir viltis. Tai draugų, giminių, bičiulių susibūrimo metas. Svečiai pasijus itin laukiami ir gerbiami, jei juos nustebinsite ir pasveikinsite dar neįžengusius į svetainę, kurioje vyks pobūvis. Galite pakabinti kalėdinį vainiką ant durų ar lauke papuošti eglutę. Ieškote originalesnių idėjų, kuždančių apie paslapčių kupiną vakarą? Pasitelkiant fantaziją, norimą įspūdį galima pasiekti labai paprastomis priemonėmis. Laiptinė, papuošta puošniausiosiomis karpažolėmis apvaliuose stikliniuose induose, žvakių liepsnelės – toks subtilus ir efektingas dekoras nuteiks itin šventiškai.

Kelios idėjos:

Įvairūs švelniai žali ir kreminiai atspalviai, baltos žvakės – efektinga ir rafinuota stalo puošmena.
Skaidrumas, švelnios spalvos, pabirę rožės žiedlapiai, natūralios medžiagos – tai išskirtinis lengvumas ir šviesios mintys.
Puošniausiosios karpažolės labai įvairios ir universalios. Atsižvelgiant į spalvą, dydį, apdailos elementus, apšvietimą, jos gali būti pritaikytos prie bet kokių kambario kampelių. Šiek tiek pastangų, dekoratyvių sodo gėrybių – ir šventė jau laukia!
Gėlės – svarbus šventinio stalo akcentas. Jis išraiškingas, bet nedominuojantis, subtilių pastelinių spalvų. Kad nuskintos šakelės ilgiau išsilaikytų, galiukai trumpam pamerkiami į karštą vandenį arba palaikomi virš ugnies. Į skirtingų aukščių skaidrias taures panardintas puošniausiąsias karpažoles papildo hortenzijų žiedynai.

Karaliauja paprastumas!


Keli gelsvų puošniausiųjų karpažolių vazonėliai įstatyti į stačiakampį indą. Prie jų puikiai dera cinamonų lazdelės. Itin paslaptingai kompozicija atrodo žvakių šviesoje.
Cinamono lazdelių skleidžiamas kvapas, švelnios ir mielos karpažolės, keli spindintys eglutės papuošalai – viskas sudaro vientisą orkestrą, šlovinantį Kristaus gimimo šventę. Džiaugsmas akims, širdžiai ir sielai!
Iš spygliuočių nupintas vainikas dekoruotas kankorėžiais, graikiniais ir lazdyno riešutais, cinamono lazdelėmis, gebenėmis, vilnoniais siūlais. Viduje – puošniausioji karpažolė neutralios spalvos inde. Kompozicija ant languotos staltiesės teikia valgomajam jaukumo visą kalėdinį laikotarpį.
Pušų kankorėžių rasite kiekviename miške. Nuvalyti ir išdžiovinti, jie paslėps ne itin dailų plastikinį vazonėlį ir sukurs šventinę nuotaiką.
Lentyna, komoda, indauja, židinys – puošniausiosios karpažolės tinka visur. Į vienodus vazonėlius sustatytos gėlės apkaišytos tujų šakelėmis. Keli eglutės žaisliukai, juostelės ‒ ir nuo kompozicijos negalėsite atitraukti akių.

Karaliauja elegancija!


Du skirtingų dydžių stikliniai indai, sudėti vienas į kitą, – štai ir visa paslaptis. Ertmė tarp jų užpildoma aukso ir rudos spalvos eglutės žaisliukais, „angelo plaukais“. Jei vidinis indas kiek per gilus ir įdėta puošniausioji karpažolė nugrimzta, ant dugno paberkite skaldelės. Kompozicija švyti auksu. Nuotaika pasikeis, jei tarpus tarp stiklo indų užpildysite kitos, tarkim, sidabro spalvos atributais ar naudosite „šiltesnes“ medžiagas – eglių šakeles, kankorėžius, riešutus.
Iš smidrų šakelių suformuojamas vainikas ir apvyniojamas dekoratyvia sidabro spalvos vielute.
Laisvai surištos smidrų šakelės apipurškiamos sidabriniais dažais ir leidžiama joms nudžiūti.
Sidabru apipurkštas smidrų vainikas dedamas ant vazos krašto. Vielute pritvirtinamas paskutinis kompozicijos elementas – metalinė snaigė. Belieka į dekoruotos vazos vidų įstatyti vazonėlį su puošniausiąja karpažole.

 


Sekti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
naujausi
seniausi populiariausi
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Birželio 15 d., sekmadienis
  • Saulė teka 04:41, leidžiasi 21:58
  • Mėnulis teka 00:44, leidžiasi 08:24
  • Mėnulis Vandenyje, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis birželio 11 d.
  • Jolanta, Vitas, Tanvilas, Krescencija, Burgailė
  • Okupacijos ir genocido diena (vėliava). Švč. Trejybės diena. Pasaulinė kovos prieš blogą elgesį su pagyvenusiais žmonėmis diena. Alytaus miesto diena. Pasaulinė vėjo diena.
  • Žiedų diena. Genėkite, tręškite peržydėjusius krūmus, vaiskrūmius. Daugiametes gėles apkaupkite ir patręškite, kad sukrautų daug žiedų. Rūgščią žemę mėgstančius augalus (rododendrus, erikas, šilauoges) patręškite specialiomis trąšomis ar palaistykite parūgštintu vandeniu. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti. Sandėliuokite ir konservuokite daržoves.
e-seklos

Sekite mus

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius