• balandžio 25 d., Ketvirtadienis

Naujausios eglių veislės

Kai artėja didžiosios metų šventės, daugelis minčių ir darbų būna susiję su jomis – kaip puošime namus, kokias gaminsime vaišes, kur keliausime ar kokias dovanėles ruošime. Paskutiniame šių metų žurnalo „Sodo spalvos“ numeryje idėjos taip pat sukasi šventiniu ratu. Daugelis namus ar darbo vietą papuoš vienu svarbiausiu kalėdiniu simboliu – eglute. Tad šį kartą mūsų dendrologinė tema – žaliaskarės. Tik norime pakalbėti ne apie įprastas, o apie rečiau auginamas egles. Galbūt šventėms jų nepuošite, bet pavasarį norėsite kurią nors įkurdinti savo kieme. Eglės gentyje yra daug rūšių, todėl, kad būtų aiškiau, jas aptarsime atskirai.

 

Paprastoji eglė ‘Acrocona’ akį traukia raudonai purpuriniais kankorėžėliais.

 

Paprastoji eglė (Picea abies) puikiai visiems žinoma. Pasaulyje sukurta ir atrasta tiek įvairiausių jos veislių, kad kiekvienas gali išsirinkti pagal savo skonį. Kai kurios sukurtos jau senokai, prieš keletą dešimtmečių, bet į Lietuvą dar skverbiasi pamažu, todėl želdynuose dažnai sodinamos kaip retos naujovės.
Yra grupė eglių, kurios ypač nuostabios pavasarį, kai šakų galiukai pasipuošia ryškiai raudonais ūgliais arba kankorėžiais. Jie tokie išlieka gan ilgai, tik vėliau įgauna įprastą spalvą. Pačios žinomiausios – ‘Acrocona’, ‘Cruenta’, ‘Spring Fire’, ‘Push’, ‘Rydal’. Nors kai kurios iš šių veislių sukurtos daugiau nei prieš 100 metų, pas mus vis dar retai auginamos ir galėtų būti populiaresnės, nes yra puošnios, gan lėtai augančios ir suteikia kiemui originalumo. Verta paminėti ir tas paprastąsias egles, kurios pavasarį pasipuošia baltais arba geltonais ūgliais: ‘Mutabilis’, ‘Perry‘s Gold’, ‘Lubecensis’, ‘Norrkoping’ ir kt.

 

Edita Turskienė, Vilniaus universiteto Botanikos sodas

 

Plačiau apie paprastąją, baltąją, dygiąją ir serbinę egles bei naujausias tendencijas skaitykite žurnalo „Sodo spalvos“ gruodžio numeryje.

 


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Balandžio 25, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 05:53, leidžiasi 20:42.
  • Mėnulis teka 23:04, leidžiasi 05:59.
  • Mėnulis Skorpione, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis balandžio 24 d.
  • Arėjus, Morkus, Tolmantas, Žadmantas, Žadmantė
  • Šv. Morkus. Daržų diena. Pasaulinė pingvinų diena. Pasaulinė maliarijos diena
  • Kirminukas. Lapų diena. Genėkite gyvatvores. Sodinkite, sėkite gūžines salotas, gūžinius ir žiedinius kopūstus. Laistykite, purkškite, tręškite augalus.
  • Šią dieną žmonės pradėdavo dirbti daržus. Pirmiausiai sėdavo morkas. Lysvės gale kuolą įsmeigdavo, kad užaugtų tiesios ir didelės.

Populiariausi straipsniai

Baumera

Sekite mus

e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius