• spalio 4 d., Trečiadienis

Nedera persikas. Kodėl?

Įsigijote persiką ir, žinoma, tikitės, kad kitais metais jis pražys ir derės. Tačiau sulaukiate kito pavasario ir matote, kad jis net nebando krauti žiedų. Kodėl persikas neplanuoja žydėti ir derėti? Galimos kelios priežastys.

 

 

 

 1. Pasodinote netinkamoje vietoje. Idealu, jei tai saulėta, nuo vėjų apsaugota vieta, pietinė sodo pusė arba šilta vieta prie namo sienos ar aukštos aklinos mūrinės tvoros. Tokiu atveju sienos papildomai atiduoda sukauptą šilumą vėsesnę dieną. Gerai, jei auga priesmėlyje arba priemolyje. Blogai, jei persikas pasodintas atviroje, vėjuotoje vietoje prie vandens telkinio. Netinka jam molinga arba durpinga žemė.
 2. Auga didelių medžių pavėsyje. Jokiu būdu netinka taip auginti. Vasarą pavėsyje augančių persikų, ypač jaunų, naujai užaugę ūgliai nespėja sumedėti ir ant jų nesusiformuoja žiedinių pumpurų, o juk tai būsimo derliaus garantas.
 3. Netręšiate. Kiekvienų metų pavasarį purendami pomedžius, patręškite trąšomis su azotu ir mineralais, rudenį – kalio ir fosforo turinčiomis trąšomis. Organinėmis trąšomis galima tręšti tik pavasarį, kas 2–3 metus.
 4. Tinkamai negenite. Persikus privaloma genėti. Svarbu atminti, kad jie žiedinius pumpurus krauna ant vienmečių ūglių. Medelis turi būti ne aukštesnis nei 3 metrai, lajos plotis – ne didesnis nei 2,5 metro. Negalima leisti sutankėti lajai, būtina išpjauti visas į vidų augančias šakeles. Pavasarį senesnes šakeles reikia stipriai nugenėti, palikti tik maždaug 30 centimetrų ilgio. Toks genėjimas stimuliuoja jaunų ūglių augimą. Liepos pradžioje šiais metais užaugusiems ūgliams nugnybiamos viršūnės. Tuo metu jie dar nesumedėję ir lengvai nugnybiami pirštais. Tokie ūgliai per likusią vasaros dalį gerai sumedėja, žiemą neapšąla ir ant jų gausiai formuojasi žiediniai pumpurai.


guest
1 Komentaras
naujausi
seniausi populiariausi
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Auginantis

Persikas gali žydėti, bet žiedus sunaikins šalna arba tafrinozė. Tafrinozė gali smarkiai sužaloti persikų medelį ir sekančiais metais,jis nebepajėgs užmegsti vaisių. Tad pavasarį medelį reikia nupurkšti vario preparatais.

Šiandien

 • Spalio 4, trečiadienis.
 • Saulė teka 07:27, leidžiasi 18:47.
 • Mėnulis teka 20:34, leidžiasi 14:29.
 • Mėnulis Dvyniuose, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis rugsėjo 29 d.
 • Auksuolė, Eivydė, Eivydas, Edvinas, Mąstautas, Pranciškus (Pranas)
 • Šv. Pranciškus. Pasaulinė gyvūnų globos diena.
 • KIRMINŲ DIENA. Žiedų diena. Genėkite žydinčius krūmus, vijoklinius augalus. Mulčiuokite daugiametes gėles, rožes ir kitus augalus. Kovokite su žemės paviršiuje gyvenančiais kenkėjais. Džiovinkite vaistažoles. Imkite ir džiovinkite derlių. Nereikėtų laistyti.
 • Žiūrėk lauko vasarą, o sodo – rudenį.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius