• rugsėjo 21 d., Šeštadienis

Nekaprizingos gėlyno daugiametės

Daugiametės sodo chrizantemos nėra labai kaprizingos. Joms gėlyne patiks saulėta vieta, derlinga priesmėlio ar priemolio dirva. Svarbu, kad nebūtų labai drėgna, ypač šaltą rudenį. Nesiūlykite šioms gėlėms pavėsio. Jeigu išgirdote, kad naktį prognozuojamos didesnės šalnos, žydinčius krūmelius apvyniokite sodo plėvele – taip pratęsite žydėjimą. Žinoma, kai ateis laikas, šaltis ir žiema vis tiek užmigdys augalą.

Kaip daugiametes lauke galima auginti indines (C. indicum) ir korėjines (C. coreanum) chrizantemas. Abejos gėlės panašios, tik korėjinių chrizantemų stiebai tvirtesni, šakoti, kerai platūs, o lapai smulkesni.

Sezonui pasibaigus, daugiamečių chrizantemų stiebus nukirpkite. Daugumos veislių augalų dengti nereikia. Jautresnius ar jaunesnius galima pamulčiuoti durpėmis, apkloti keliomis eglių šakomis. Tik pavasarį dangą nuimkite, kad augalai nepradėtų šusti.

Rudenines chrizantemas sodinkite gegužės pabaigoje ir vasaros pradžioje. Pasodinti rudenį augalai nespėja įsitvirtinti ir žiemą gali žūti. Vasarą, iki pat rugsėjo mėnesio, jie tręšiami kompleksinėmis mineralinėmis trąšomis, kad susidarytų gausūs žiediniai pumpurai. Daugumos dabartinių chrizantemų nereikia skabyti, kad susiformuotų gražios formos kerai – jos pačios taip auga. Kiti augintojai rekomenduoja augalams, ypač senesnių veislių, paaugus apie 10 cm, nuskabyti viršūnes (maždaug ¾). Tada kerai geriau šakosis ir susidarys daugiau žiedų. Vasarą, kai trūksta drėgmės, stenkitės neaplieti lapų.

Šie augalai dažniausiai žydi rugpjūčiospalio mėnesiais. Daugiametės lauko chrizantemos nušąla tik per labai stiprius šalčius. Anksti žydinčios veislės yra ‘Gold-marianne’ (auksinė), ‘Mei-Kyo’ (violetinė). Rugsėjį džiugina ‘Grandeur Yellow’ ir ‘Padre Yellow’ (geltonos), ‘Padre Cerise’ (rausva), ‘Terano’ (balta), ‘Fellbacher Wein’ (raudona), o sezoną pabaigoje ‘Vrenli’ (raudona), ‘Nebelrose’ (rausva) ir kitos. Gėlyne verčiau sodinti ankstyvesnes chrizantemas, nes dėl stipresnių šalnų vėlyvosios kartais nespėja pražysti.

Rudeninės chrizantemos puikiai atrodo greta kitų daugiamečių, pavyzdžiui, krūminių, šiurkščialapių ir virgininių astrų, saulainių, siauralapių varpinių žolynų, rudbekijų, ežiuolių, ožekšnių, raugerškių. Keli gerai apgalvoti deriniai pratęsia spalvų šventę sode kelioms savaitėms ir išblaško melancholišką nuotaiką. Gražiai nusispalvinusių medžių ir krūmų fone žydinčios chrizantemos atrodys lyg išsiruošusios į išleistuvių puotą.

Download WordPress Themes Free
Download WordPress Themes
Download WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=
download lenevo firmware
Premium WordPress Themes Download

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Šiandien

  • Rugsėjo 21, šeštadienis.
  • Saulė teka 07:02, leidžiasi 19:20.
  • Mėnulis teka 22:41, leidžiasi 14:49.
  • Mėnulis Dvyniuose, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis rugsėjo 14 d.
  • Matas, Mantvilas, Nijolė, Viskintė
  • Šv. Matas, Alutinis. Bobų vasara. Tarptautinė taikos diena. Tarptautinė Alzheimerio ligos diena. Miškininko diena.
  • Žiedų diena. Genėkite krūmus. Naikinkite žemės paviršiuje gyvenančius kenkėjus. Džiovinkite vaistažoles, darykite gydomąsias pagalves. Imkite ir džiovinkite derlių. Valykite rūsius, langus, naikinkite pelėsius, vėdinkite ir tvarkykite patalpas, spintas, tvartus, klokite grindų plyteles. Nereikėtų laistyti, ruošti malkų.
  • Kai rudens dieną vorsiūliai visur laukus apdraiko – lauk rytoj giedros.

Įvykių kalendorius

Populiariausi straipsniai

Apklausa

Ar patyrėte nuostolių dėl sausros?

Rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Sekite mus