• spalio 5 d., Trečiadienis

Nekviesti balkono svečiai

Vasaros viduryje balkoninius augalus labai dažnai puola įvairiausi kenkėjai: amarai, šiltadaržiniai baltasparniai, tripsai, voratinklinės erkutės. Nors šie kenkėjai maži, tačiau jie labai sparčiai dauginasi ir masiškai plinta, stabdydami balkono augalų augimą.

 

 

Perkant augalą, reikia jį apžiūrėti ir nustatyti, ar ant jo nėra jokių kenkėjų ar jų veiklos požymių – geltonų dėmelių ant lapų, švelnaus voratinklio, mažų vabzdžių sankaupų ant ūglių.

Gėlių parduotuvėse ir didžiuosiuose prekybos centruose parduodama galybė purškiamų vabzdžius ir parazitus naikinančių preparatų. Kai kurie preparatai naikina daugelį kenkėjų, kiti paveikia tik tam tikrus. Gėlės apipurškiamos kelis kartus, geriau kas 7–10 dienų, kad būtų sunaikintos kitos kenkėjų kartos, kurios vėliau galėtų išsiristi iš kiaušinių.

Dauguma preparatų, kuriuos naudoja gėlių mėgėjai, nėra kenksmingi žmonėms. Tačiau juos naudojant bet kuriuo atveju reikia paisyti atsargumo taisyklių. Prieš purkšdami balkono augalus, uždarykite duris ir langus, patikrinkite, ar nėra besiilsinčių kaimynų gretimuose balkonuose. Užsimaukite gumines pirštines, o ant veido užsidėkite apsauginę kaukę.

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Spalio 5 d., trečiadienis
  • Saulė teka 07:29, leidžiasi 18:44.
  • Mėnulis teka 17:56, leidžiasi 00:32.
  • Mėnulis Vandenyje, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis spalio 3 d.
  • Donata, Gilda, Palemonas, Placidas, Edvinas
  • Tarptautinė mokytojų diena.
  • Žiedų diena. Purenkite dirvožemį, ravėkite, ruoškite žemės mišinius daigams, kuriuose auginsite daigus pavasarį. Grėbstykite lapus. Balinkite vaismedžius. Iš vandentiekio išleiskite vandenį. Remontuokite, valykite, tvarkykite, vėdinkite namus, rūsius ir kitas patalpas. Nepalanki diena sėti, sodinti, laistyti.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar džiaugiatės šių metų derliumi?

Įvykių kalendorius