• balandžio 18 d., Ketvirtadienis

Nenugalima Kalėdų klasika (namų puošybos idėjos)

Puošniausioji karpažolė – turbūt vienas įspūdingiausių kalėdinių simbolių. Nors dažnai namams papuošti užsigeidžiame ko nors originalesnio, žiūrėk, ir vėl dairomės į gražiąsias Kalėdų pranašes. Namų erdvėse jos akimirksniu ima skleisti jaukią šventinę nuotaiką.

 

 

 

Keletas taisyklių garantuos, kad iškiliu puošniausiųjų karpažolių grožiu galėsite džiaugtis visą šventinį periodą.

 

  1. Teisingai nupjauti kotus

Karpažolių grožis atsiskleidžia ne tik vazonėlyje. Šie įvairiapusiai augalai puikiai laikosi pamerkti vazoje, dovanodami ir papildomų komponavimo galimybių. Pjaunant labai svarbu tučtuojau sustabdyti pieno syvų tekėjimą. Kotus reikia maždaug 5 s panardinti į vandenį, pašildytą iki 60 °C, ir iškart pamerkti į šaltą, kuriame ištirpdyta trąšų skintoms gėlėms. Taip pamerktos karpažolės išlaikys ryškią spalvą net iki dviejų savaičių.

  1. Kelyje namo: vengti šalčio ir vėjo

Nors karpažolės dažnai vadinamos Kalėdų žvaigždėmis, jos anaiptol nemėgsta šalčio. Juk kilmės šalis – Meksika. Įsigijus vazonėlį, būtina pasirūpinti, kad jis būtų kuo geriau įpakuotas, o kelias nuo parduotuvės iki namų – kuo trumpesnis.

  1. Tiesioginei saulei – ne

Puošniausiosios karpažolės mėgsta šilumą ir šviesą, bet turėtų būti apsaugotos ir nuo tiesioginių saulės spindulių, ir nuo skersvėjų. Joms labiausiai patinkanti temperatūra – 15–22 °C. Be to, svarbu žinoti, kad šių augalų nereikėtų statyti šalia vaisių ar daržovių, nes puošnios pažiedės greitai apvys.

  1. Apžiūra prieš įsigyjant

Puošniausiųjų karpažolių prieš Kalėdas lengva įsigyti bet kuriame prekybos centre ar floristikos salone. Tačiau norint išsirinkti augalą, kuris džiugintų ne tik per Kalėdas, bet ir gerokai ilgiau, vertėtų žinoti keletą taisyklių. Tanki lapija ir geltonai žali pumpurai yra puošniausiosios karpažolės šviežumo ženklas. Beje, tikrasis žiedas – tai ne spalvingi, pasigarbanoję ar dantyti žvaigždės formos lapai (iš tiesų pažiedės), o maži pumpurėliai pačiame centre. Jei jie apvytę, pirkite kitą augalą. Taip pat verčiau praeikite pro karpažoles, kurios parduodamos netoli įėjimo, nes netoleruoja skersvėjo.

 

Kelios idėjos

Šviesūs, atviri, šiuolaikiški namai reikalauja ir modernesnių puošybos variacijų. Tradicines Kalėdų dekoracijas, pavyzdžiui, eglutę, pakeis stilizuota karpažolių aranžuotė. Supjaustykite juodą medienos plokštę ir iš gautų dalių sumontuokite keletą lentynėlių. Papuoškite jas kreminėmis karpažolėmis, šeimos nuotraukomis ir dekoratyvinėmis žvaigždėmis. Liniją viršuje užbaikite kėnio šakele, o apačioje – pyrago padėklu. Eksponuoti stilizuotą eglutę galima įvairiai: tiek prie pat sienos, tiek ja suskaidant erdvę.

Ryškių karpažolių puokštės vaišių stalą paverčia kur kas patrauklesniu, ypač jei panaudoti mėgstamiausi vaikų skanumynai – saldainiai. Pagrindiniai akcentai sudaryti iš dviejų vienas į kitą įdėtų tos pačios formos, bet skirtingo dydžio stiklo indų. Spalvingos karpažolės įkišamos į mažesnius indus, o šie patalpinami į didžiuosius. Tarpai užpildomi spalvingomis pupelėmis arba čiulpiamaisiais saldainiais.

Stilizuota karpažolių kompozicija po stiklo gaubtu – jauki vilionė akims. Papildomi dekoratyvūs elementai, pavyzdžiui, medinės snaigės, kalėdiniai burbulai, yra išdėliojami lėkštelėje. Norint garantuoti optimalią oro cirkuliaciją po gaubtu, reikėtų du mažus objektus, pavyzdžiui, kamščio padėkliukus, įkišti tarp lėkštės ir gaubto.

Miniatiūrinės karpažolės sustatomos stalo centre ant skirtingo aukščio baltų žvakidžių. Vazonėliai apsukami raudono fetro gijomis ir dekoruojami baltomis žvaigždėmis. Baltos žvakidės ant baltos staltiesės sustiprina plūduriuojančios žvaigždės efektą.

 

Pasidaryk pats

„Žinutė butelyje“

Jums reikės: puošniausiosios karpažolės su keliomis atžalomis vazonėlyje, 4 tuščių butelių, špagato virvės, žirklių, pašildyto vandens (maždaug 60 °C), juodų purškiamųjų dažų, šalto vandens.

  1. Nupurkškite butelius tamsiais dažais, palikite nudžiūti. Purškiant patartina dėvėti pirštines.

  1. Špagato virve kelis kartus apjuoskite visus butelius ir suriškite. Pripildykite juos vandens.

  1. Nukirpkite augalus prie šaknų ir jų kotus apie 5 s palaikykite pašildytame vandenyje. Tai sustabdys pieno syvų tekėjimą.

  1. Sukaišiokite karpažoles į butelius. Prie jų derinkite kitas kalėdines puošmenas.

„Žvaigždės žvaigždėms“

Jums reikės: miniatiūrinių puošniausiųjų karpažolių vazonėliuose, samanų, kūgiškų metalinių indelių, kalėdinių žaisliukų, kaspino, dekoratyvinės vielos, replių, karštų klijų.

  1. Rūpestingai išimkite karpažoles iš vazonėlių ir apvyniokite jų šaknų ir žemės gniutulą samanomis.
  2. Atsargiai įsodinkite augalą į dekoratyvinį kūgišką indelį. Galite naudoti ir kitų formų bei spalvų indus. Svarbiausia įsitikinti, kad jie yra talpūs ir aplink augalų šaknis liks vietos žemei.

  1. Dekoratyvinę vielutę apvyniokite aplink indą. Replėmis viršuje suformuokite kablį. Už jo saugiai pakabinsite indą už kėdės atlošo.

  1. Dekoruokite indą kaspinu ir kalėdiniais žaisliukais. Juos pritvirtinkite karštais klijais. Pasigaminę daugiau tokių indų, jais papuoškite visas kėdes.

Patarimas: bičiuliai ir šeimos nariai ypač maloniai nustebs, jei prie puošniausiųjų karpažolių dekoracijų pritvirtinsite korteles su svečių vardais.

 

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Balandžio 18, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 06:09, leidžiasi 20:28.
  • Mėnulis teka 14:06, leidžiasi 05:07.
  • Mėnulis Mergelėje 17:10, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis balandžio 15 d.
  • Apolonija, Eitvilas, Girmantė, Laura, Undinė, Žara
  • Pasaulinė radijo mėgėjų diena. Tarptautinė paminklų apsaugos diena.
  • KIRMINŲ DIENA. Šaknų diena. Sėkite ir sodinkite visas daržoves, gėles, vijoklius, medžius, krūmus, gyvatvores, sodinukus, ūglius, daigus, persodinkite kambarines ir balkonines gėles. Sėkite veją. Dauginkite dalindami, šaknydindami. Dirbkite žemę, purenkite, kaupkite.
  • Jei balandžio mėnuo giedras, gegužė bus šlapia.

Populiariausi straipsniai

darzoviuseklos
Baumera

Sekite mus

e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius