• rugpjūčio 14 d., Sekmadienis

Nepamirškite kambarinių gėlių

*Šiltame ore kambarinės gėlės greitai auga, gausiai žydi. Kad jos nenulinktų į lango pusę, kas kelias dienas (bent kartą per savaitę) vazonus truputį pasukite.

 

 

 

 

 

*Šiltomis ir saulėtomis dienomis gėlės gan sparčiai išgarina vandenį. Bent kas antrą dieną patikrinkite, ar vazonuose neišdžiūvo žemė.

*Trąšas rinkitės pagal kambarinių gėlių grupę – žydinčios, lapinės ar sukulentai. Būtinai laikykitės ant pakuotės nurodytų normų. Visada geriau tręšti dažniau ir mažesniais kiekiais nei retkarčiais pilti daug. Ilgo veikimo trąšos vazonuose tirpsta pamažu.

*Šešėlį mėgstančioms kambarinėms gėlėms saulės spinduliai gali būti pavojingi. Ypač kenksminga vidurdienio ir popiečio saulė – ant lapų nuo nudegimų atsiranda šviesių dėmių, o vėliau tos vietos pagelsta, gali nudžiūti.

*Palankus laikas dauginti kambarinius augalus. Auginiai gan greitai išleidžia šakneles vandenyje arba drėgname dauginimo substrate.

*Gegužės viduryje ir antrojoje pusėje po truputį prie lauko sąlygų pratinkite tas gėles, kurias vasarą laikysite sode ar terasoje. Iš pradžių jas išneškite tik kelioms valandoms, laikykite šešėlyje. Po savaitės jau galima palikti lauke kiaurai dienai. O kai naktimis oras nebeatvėsta daugiau nei iki 10 °C, gėlės paliekamos visai parai. Atkreipkite dėmesį į tai, kiek saulės reikia konkrečioms rūšims (vienos mėgsta saulėtas vietas, kitos – šešėlį).


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Rugpjūčio 14, sekmadienis.
  • Saulė teka 05:53, leidžiasi 20:53.
  • Mėnulis teka 22:11, leidžiasi 08:39.
  • Mėnulis Avine 23:45, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis rugpjūčio 12 d.
  • Grintautas, Guostė, Euzebijus, Maksimiljonas
  • Lapų diena tęsis iki vidurnakčio. Laistykite augalus, purkškite, genėkite gyvatvores, ravėkite. Augalus, kad žaliuotų ir vešėtų, tręškite. Naikinkite pelėsius. Negalima sėti, sodinti daržovių, gėlių, krauti šieno, nuimti ir sandėliuoti derliaus, konservuoti.
  • Ryškiai raudona rytinė žara – prieš vėjus.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar auginate arbūzus?

Įvykių kalendorius