• gegužės 29 d., Penktadienis

Nereiklios, bet išvaizdžios – kas?

Veronikos (Veronica L.) – bervidinių (Scrophulariaceae) šeimos vienmečiai ir daugiamečiai žoliniai augalai, puskrūmiai. Gentyje yra apie 250–300 rūšių, kurios natūraliai auga Europoje, Azijoje, Viduržemio jūros kraštuose. Nemažai jų savaiminės atogrąžų kalnuose. Yra rūšių, kurios įsikuria drėgnose vietose, vandenyje. Lietuvoje natūraliai auga apie porą dešimčių rūšių, bet ne visos dekoratyvios.

Veronikos šviesamėgės, bet gali prisitaikyti ir daliniame pavėsyje. Jos nereiklios, geriau auga purioje, puveningoje, drėgnoje, bet neužmirkstančioje dirvoje, pakenčia sausras. Šiuos augalus pažeidžia skydamariai, miltligė, rūdys, suodligė, šaknų puviniai.

Veronikos nuo seno mėgstamos ir auginamos kaimo sodybose, lysvaitėse, gėlynuose, alpinariumuose. Jos puikiai dera su kitomis daugiametėmis gėlėmis. Veronikos vertinamos, nes yra nereiklios, gali augti ir skurdžiose dirvose.


2
Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
1 Komentuoti temas
1 Temų atsakymai
0 Sekėjai
 
Daugiausia reakcijų
Karščiausi komentarai
2 Komentarų autoriai
irmaRenata Naujausių komentarų autoriai
  Sekti  
naujausi seniausi populiariausi
Pranešti apie
Renata
Svečias
Renata

Laba diena,

Labai patinka veronikos, tačiau niekaip nepavyksta jas auginti. Įsigijus sodinuką, lapai patamsėja, žiedeliai neišvaizdūs. Pasodintos saulėtoje vietoje. Atkasus augaliukus, matau, kad visai nesivysti šaknų sistema. Augalų kol tik pasodinti stengiuosi netręšti. Po žiemos dažniausiai išnyksta. Gal galite patarti, ką darau blogai.

irma
Svečias
irma

Veronikas gali pažeisti įvairios ligos. Jos dažniausiai skursta drėgnose vietose, kur dirvožemyje kaupiasi vanduo. Nemėgsta aukštesnių tankių augalų kaimynystės.

Biolan

Sekite mus

Šiandien

  • Gegužės 29, penktadienis.
  • Saulė teka 04:52, leidžiasi 21:41.
  • Mėnulis teka 11:20, leidžiasi 02:25.
  • Mėnulis Mergelėje 14:40, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis gegužės 22 d.
  • Algedas, Erdvilė, Mažrimas, Magdalena, Magdė
  • Tarptautinė Jungtinių Tautų taikos saugotojų diena. Vyrų diena.
  • Šaknų diena. Sėkite, sodinkite daržoves, medžius, krūmus, gyvatvores, sodinukus, ūglius, veją, dauginkite krūmus atlankomis. Persodinkite kambarines ir balkonines gėles. Skiepykite. Netinkama diena sėti ir sodinti salotas, genėti gyvatvores, tręšti.
baseinai fontanai

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Apie kokių augalų auginimą informacijos pasigendate / norėtumėte sužinoti daugiau?

Įvykių kalendorius