• liepos 31 d., Šeštadienis

Neskubėkite išmesti vazonėlyje pražydėjusių chrizantemų

Chrizantemos – proginiai augalai. Vazonėliuose išaugintomis chrizantemomis dažnai puošiami kapai, rudenį šie gražūs, ryškiaspalviai augalai gali papuošti balkoną, terasą, laiptelius prie namo.Vazonėliuose jos gražiai žydi apie mėnesį (kai kurios – net iki 8 savaičių), o vėliau peržydėjusias dažnai išmetame. Ir tik nedaugelis žino, kad peržydėjusias chrizantemas galima auginti toliau.

 

 

Nužydėjusį augalą apkarpykite, palikdami 5–7 cm ilgio stiebelius, ir nuneškite į vėsų rūsį (kur gerai laikosi bulvės). Žiemą nuolat tikrinkite, ar žemė vazonuose neišdžiūvo.

Žiemai baigiantis ar kovo mėnesį chrizantemos pradeda busti – dygsta nauji ūgliai. Tada vazonėlius perkelkite į šviesią, nelabai šiltą patalpą (geriausia į šiltnamį), persodinkite.

Chrizantemoms tinka kompostinė žemė, durpių ir perpuvusio mėšlo mišinys. Jei sodinsite lauke, į žemę įmaišykite daug komposto, o į smėlėtą dirvožemį – dar ir perpuvusio mėšlo. Augančioms chrizantemoms iš pradžių reikia daug azoto ir kalcio. Praėjus savaitei po pasodinimo jas reikia palaistyti 0,1% kalcio salietros arba karbamido tirpalu.

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Liepos 31, šeštadienis.
  • Saulė teka 05:28, leidžiasi 21:21.
  • Mėnulis teka , leidžiasi 14:11.
  • Mėnulis Jautyje. Delčia 16:15.
  • Elena, Ignotas (Ignas), Ignacas, Sanginas, Vykintė
  • Šaknų diena. Galima krauti komposto krūvas, vežti ir kratyti mėšlą, sodinti šakniavaisius, juos tręšti. Galima genėti vaismedžius, vaiskrūmius. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti, ilgam laikymui. Naikinkite dirvožemyje gyvenančius kenkėjus. Tręškite augalus, palaistykite rūgščią žemę mėgstančiuosius parūgštintu vandeniu. Skinkite gėles, gerai laikysis vandeny. Nepalanki diena sodinti gūžines salotas, konservuoti, virti uogienes.
  • Kai vasarą kirmėlės labai ėda obuolius, žiema bus gili.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip laistote daržus?

Įvykių kalendorius