• spalio 26 d., Pirmadienis

Neskubėkite išmesti vazonėlyje pražydėjusių chrizantemų

Chrizantemos – proginiai augalai. Vazonėliuose išaugintomis chrizantemomis dažnai puošiami kapai, rudenį šie gražūs, ryškiaspalviai augalai gali papuošti balkoną, terasą, laiptelius prie namo.Vazonėliuose jos gražiai žydi apie mėnesį (kai kurios – net iki 8 savaičių), o vėliau peržydėjusias dažnai išmetame. Ir tik nedaugelis žino, kad peržydėjusias chrizantemas galima auginti toliau.

 

 

Nužydėjusį augalą apkarpykite, palikdami 5–7 cm ilgio stiebelius, ir nuneškite į vėsų rūsį (kur gerai laikosi bulvės). Žiemą nuolat tikrinkite, ar žemė vazonuose neišdžiūvo.

Žiemai baigiantis ar kovo mėnesį chrizantemos pradeda busti – dygsta nauji ūgliai. Tada vazonėlius perkelkite į šviesią, nelabai šiltą patalpą (geriausia į šiltnamį), persodinkite.

Chrizantemoms tinka kompostinė žemė, durpių ir perpuvusio mėšlo mišinys. Jei sodinsite lauke, į žemę įmaišykite daug komposto, o į smėlėtą dirvožemį – dar ir perpuvusio mėšlo. Augančioms chrizantemoms iš pradžių reikia daug azoto ir kalcio. Praėjus savaitei po pasodinimo jas reikia palaistyti 0,1% kalcio salietros arba karbamido tirpalu.

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Sekite mus

Šiandien

  • Spalio 26, pirmadienis.
  • Saulė teka 07:10, leidžiasi 16:55.
  • Mėnulis teka 16:03, leidžiasi 00:44.
  • Mėnulis Žuvyse, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis spalio 23 d.
  • Liaudginas, Mingintė, Vita, Evaristas
  • Lapų diena. Palanku augalus laistyti, purkšti, tręšti, į vazonėlius persodinti prieskonines daržoves, sėti ir pjauti veją. Grėbkite lapus. Kraukite kompostą. Nepatartina ravėti, genėti vaismedžių ir krūmų, konservuoti, sandėliuoti daržovių, džiovinti prieskoninių augalų ir daržovių, naikinti drėgmės ir pelėsių patalpose.
  • Apšalas rudenį ant medžių žada derlingus metus.

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar džiaugiatės šių metų derliumi?

Įvykių kalendorius