• sausio 31 d., Antradienis

Norite sulaukti ankstyvo bulvių derliaus? Daiginkite bulves.

Jau kovo pradžioje, iki sodinimo likus 30–45 dienoms, reikia bulves daiginti šviesioje (be tiesioginės saulės), gerai vėdinamoje patalpoje. Iš pradžių jos kelias dienas laikomos 20° C, vėliau – 10–18° C temperatūroje. Gumbus galima sudėti 1–2 sluoksniais į dėžutes. Nedidelį kiekį patogu daiginti perforuotuose polietileno maišeliuose. Bulvės šviesos turi gauti iš visų pusių, todėl didesnius maišelius retkarčiais atsargiai pavartykite, o siaurus ir ilgus pakabinkite ar persverkite per lazdą ar siją.
Derlių dar labiau paankstinsite, jei paskatinsite sudaigintų bulvių šaknų augimą. Ant dėžutėse paskleistų durpių, pjuvenų ar komposto tvarkingai išdėstykite bulves. Jas užpilkite durpėmis, kompostu ar pjuvenomis. Didesnį kiekį galite išdėlioti keliais, nedidelį – 1–2 sluoksniais (sodinant bus lengviau išimti iš dėžučių, žus mažiau šaknelių). Vandeniu palaistoma tiek, kad sudrėktų visa žemė. Po kelių dienų, susidarius šaknelėms, galite palaistyti trąšų tirpalu (10 l vandens imamos 2 degtukų dėžutės superfosfato ir po 1 dėžutę kalio trąšų ir karbamido, galima įdėti mikroelementų: po 0,5 arbatinio šaukštelio vario sulfato, boro rūgšties ir kalio permanganato).

 


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Sausio 31, antradienis.
  • Saulė teka 08:11, leidžiasi 16:54.
  • Mėnulis teka 11:36, leidžiasi 04:44.
  • Mėnulis Dvyniuose, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis sausio 28 d.
  • Astra, Astrida, Budvilas, Budvilė, Budvyda (Budvydė), Budvydas, Judra, Marcelė, Skirmantas, Skirmantė, Liudvika (Liuda), Luiza
  • Žiedų diena. Sėkite petunijas, surfinijas, lobelijas, begonijas (į dėžutes ar šildomus šiltnamius), sodinkite gėles, persodinkite kambarines gėles. Augalų negalima laistyti, tręšti.
Originalios seklos

Populiariausi straipsniai

e-seklos

Sekite mus

Sėklos darzui
darzoviuseklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar jau ėmėtės daržo planavimo?

Įvykių kalendorius