Norite sulaukti ankstyvo bulvių derliaus? Daiginkite bulves.

Jau kovo pradžioje, iki sodinimo likus 30–45 dienoms, reikia bulves daiginti šviesioje (be tiesioginės saulės), gerai vėdinamoje patalpoje. Iš pradžių jos kelias dienas laikomos 20° C, vėliau – 10–18° C temperatūroje. Gumbus galima sudėti 1–2 sluoksniais į dėžutes. Nedidelį kiekį patogu daiginti perforuotuose polietileno maišeliuose. Bulvės šviesos turi gauti iš visų pusių, todėl didesnius maišelius retkarčiais atsargiai pavartykite, o siaurus ir ilgus pakabinkite ar persverkite per lazdą ar siją.
Derlių dar labiau paankstinsite, jei paskatinsite sudaigintų bulvių šaknų augimą. Ant dėžutėse paskleistų durpių, pjuvenų ar komposto tvarkingai išdėstykite bulves. Jas užpilkite durpėmis, kompostu ar pjuvenomis. Didesnį kiekį galite išdėlioti keliais, nedidelį – 1–2 sluoksniais (sodinant bus lengviau išimti iš dėžučių, žus mažiau šaknelių). Vandeniu palaistoma tiek, kad sudrėktų visa žemė. Po kelių dienų, susidarius šaknelėms, galite palaistyti trąšų tirpalu (10 l vandens imamos 2 degtukų dėžutės superfosfato ir po 1 dėžutę kalio trąšų ir karbamido, galima įdėti mikroelementų: po 0,5 arbatinio šaukštelio vario sulfato, boro rūgšties ir kalio permanganato).

 


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Biopon

Šiandien

  • Liepos 3, sekmadienis.
  • Saulė teka 04:48, leidžiasi 21:57.
  • Mėnulis teka 08:52, leidžiasi 00:15.
  • Mėnulis Mergelėje 15:30, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis birželio 29 d.
  • Anatolijus, Liaudmina, Liaudminas, Rytis, Rytė, Vaidilas, Vaidilė, Tomas
  • Tarptautinė diena be plastikinių maišelių
  • Šaknų diena. Sėkite, sodinkite virš žemės vaisius auginančias daržoves, braškes, medžius, krūmus, gyvatvores, sodinukus, ūglius, persodinkite, jei reikia, kambarines ir balkonines gėles. Dauginkite, persodinkite peržydėjusias gėles, smilginius ir kitus augalus, augusius vazonuose. Sėkite veją. Vėdinkite patalpas. Nepalanku konservuoti, sandėliuoti.
  • Jei akmuo rytą aprasojęs – dieną lis.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Biopon

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar auginate arbūzus?

Įvykių kalendorius

baneris