• balandžio 7 d., Antradienis

Norite sulaukti ankstyvo bulvių derliaus? Daiginkite bulves.

Jau kovo pradžioje, iki sodinimo likus 30–45 dienoms, reikia bulves daiginti šviesioje (be tiesioginės saulės), gerai vėdinamoje patalpoje. Iš pradžių jos kelias dienas laikomos 20° C, vėliau – 10–18° C temperatūroje. Gumbus galima sudėti 1–2 sluoksniais į dėžutes. Nedidelį kiekį patogu daiginti perforuotuose polietileno maišeliuose. Bulvės šviesos turi gauti iš visų pusių, todėl didesnius maišelius retkarčiais atsargiai pavartykite, o siaurus ir ilgus pakabinkite ar persverkite per lazdą ar siją.
Derlių dar labiau paankstinsite, jei paskatinsite sudaigintų bulvių šaknų augimą. Ant dėžutėse paskleistų durpių, pjuvenų ar komposto tvarkingai išdėstykite bulves. Jas užpilkite durpėmis, kompostu ar pjuvenomis. Didesnį kiekį galite išdėlioti keliais, nedidelį – 1–2 sluoksniais (sodinant bus lengviau išimti iš dėžučių, žus mažiau šaknelių). Vandeniu palaistoma tiek, kad sudrėktų visa žemė. Po kelių dienų, susidarius šaknelėms, galite palaistyti trąšų tirpalu (10 l vandens imamos 2 degtukų dėžutės superfosfato ir po 1 dėžutę kalio trąšų ir karbamido, galima įdėti mikroelementų: po 0,5 arbatinio šaukštelio vario sulfato, boro rūgšties ir kalio permanganato).

 


Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Sekite mus

Šiandien

  • Balandžio 7, antradienis.
  • Saulė teka 06:36, leidžiasi 20:07.
  • Mėnulis teka 19:08, leidžiasi 06:54.
  • Mėnulis Svarstyklėse 00:17, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis balandžio 1 d.
  • Donata, Hermanas, Kantautė, Minvydas, Rūtenis.
  • Pasaulinė sveikatos diena.
  • Žiedų diena. Sodinkite gėles, žiedinius kopūstus, brokolius, vazonines gėles. Kraukite kompostą. Rinkite ir džiovinkite vaistinių augalų žiedus. Nepatartina tręšti, sėti ir sodinti šakniavaisinių daržovių, sėti pašarinių žolių, laistyti.
  • Jei balandžio mėnesį lyja šiltas lietus, bus geri metai.
gardenis
seklosdarzui
baseinai fontanai
Bijūnai

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokias priemones naudojate kiaušiniams marginti?

Įvykių kalendorius