• rugsėjo 29 d., Penktadienis

Nuimkite likusį daržovių derlių

Pirmiausia nukaskite morkas, salotines cikorijas, vėliausiai – pastarnokus, geltekles, petražoles, porus, vėlyvuosius kopūstus. Pastarieji nebijo trumpalaikio šalčio (iki –4º C), o Briuselio kopūstai nenukenčia ir nuo gerokai žemesnės temperatūros. Tik neraukite sušalusių daržovių. Praėjus šalnoms, po kelių dienų, jas greitai nuimkite. Pekino kopūstus galite iškasti su šaknimis ir laikyti gerai vėdinamame rūsyje, užpilę drėgnu smėliu ar smėlinga žeme. Galvutės neturi liestis. Sandėliuojamus kopūstus apiberkite kreida (1 kg/50 kg kopūstų). Primename, kaupe juos geriausia laikyti kotais į viršų.

 

 

Morkų lapus geriau ne pjauti, o nuskinti, pagrindines burokėlių šaknis – palikti nenupjautas.

Spalio pabaigoje ar net lapkričio pradžioje kasami salierai. Šakniavaisius, pašalinus iki šerdies lapus ir didžiąsias šaknis, su visomis žemėmis būtina sustatyti į dėžę, apipilant kiekvieną sluoksnį smėliu, ir laikyti rūsyje. Su lapais laikomi salierai greičiau vysta. Juos rekomenduojama ne nupjauti, bet nulaužti, o liekanas nuskusti neaštriu peiliu. Šakniavaisių viršus ir maži lapeliai turi likti neužberti smėliu.

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Rugsėjo 28, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 07:15, leidžiasi 19:02.
  • Mėnulis teka 19:01, leidžiasi 05:17.
  • Mėnulis Žuvyse, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis rugsėjo 22 d.
  • Saliamonas, Tautvydas, Vaclovas (Vacys), Vientautė, Lana
  • Vilniaus įkūrėjo, Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Gedimino, diena. Pasaulinė pasiutligės diena. Tuskulėnų aukų atminimo diena. Tarptautinė visuotinės prieigos prie informacijos diena.
  • Lapų diena. Palanki diena augalus laistyti, purkšti, persodinti prieskonines daržoves į vazonėlius, sėti ir pjauti veją. Grėbkite lapus. Kraukite kompostą. Ypač gerai yra ieškoti vandens, kasti, valyti šulinius. Nerekomenduojama konservuoti, sandėliuoti daržovių, džiovinti žolelių ir daržovių, naikinti drėgmės ir pelėsių patalpose.
  • Jeigu rudenį lauke karvės pėda pilna vandens, kitais metais lauk gero derliaus.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius