• spalio 26 d., Pirmadienis

Nuimkite likusį daržovių derlių

Pirmiausia nukaskite morkas, salotines cikorijas, vėliausiai – pastarnokus, geltekles, petražoles, porus, vėlyvuosius kopūstus. Pastarieji nebijo trumpalaikio šalčio (iki –4º C), o Briuselio kopūstai nenukenčia ir nuo gerokai žemesnės temperatūros. Tik neraukite sušalusių daržovių. Praėjus šalnoms, po kelių dienų, jas greitai nuimkite. Pekino kopūstus galite iškasti su šaknimis ir laikyti gerai vėdinamame rūsyje, užpilę drėgnu smėliu ar smėlinga žeme. Galvutės neturi liestis. Sandėliuojamus kopūstus apiberkite kreida (1 kg/50 kg kopūstų). Primename, kaupe juos geriausia laikyti kotais į viršų.

 

 

Morkų lapus geriau ne pjauti, o nuskinti, pagrindines burokėlių šaknis – palikti nenupjautas.

Spalio pabaigoje ar net lapkričio pradžioje kasami salierai. Šakniavaisius, pašalinus iki šerdies lapus ir didžiąsias šaknis, su visomis žemėmis būtina sustatyti į dėžę, apipilant kiekvieną sluoksnį smėliu, ir laikyti rūsyje. Su lapais laikomi salierai greičiau vysta. Juos rekomenduojama ne nupjauti, bet nulaužti, o liekanas nuskusti neaštriu peiliu. Šakniavaisių viršus ir maži lapeliai turi likti neužberti smėliu.

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Sekite mus

Šiandien

  • Spalio 26, pirmadienis.
  • Saulė teka 07:10, leidžiasi 16:55.
  • Mėnulis teka 16:03, leidžiasi 00:44.
  • Mėnulis Žuvyse, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis spalio 23 d.
  • Liaudginas, Mingintė, Vita, Evaristas
  • Lapų diena. Palanku augalus laistyti, purkšti, tręšti, į vazonėlius persodinti prieskonines daržoves, sėti ir pjauti veją. Grėbkite lapus. Kraukite kompostą. Nepatartina ravėti, genėti vaismedžių ir krūmų, konservuoti, sandėliuoti daržovių, džiovinti prieskoninių augalų ir daržovių, naikinti drėgmės ir pelėsių patalpose.
  • Apšalas rudenį ant medžių žada derlingus metus.

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar džiaugiatės šių metų derliumi?

Įvykių kalendorius