• birželio 15 d., Sekmadienis

Nuo ko kenčia sumedėję augalai induose?

Kai kur augalų negalima perkelti tiesiai į dirvą, o norint pagyvinti pastato fasadą, lauko kavinę ar panašias vietas, krūmus ir medelius tenka sodinti į įvairius indus. Augdami ne dirvoje augalai reikalauja ne mažiau priežiūros. Sumedėjusiems ilgaamžiams augti nedideliuose induose – didelis išbandymas.

Sušvelninkite ekstremalias sąlygas

Pirmiausia reikia apgalvoti, kokios rūšies ar veislės augalus parinkti konkrečiai vietai. Jei pagal formą ar spalvą jie ir tiktų, tai visai nereiškia, kad ten sėkmingai augs. Augalas – gyvas organizmas, ir būtina atsižvelgti į kiekvienos rūšies, veislės ar formos poreikius.
Dar labai svarbu parinkti tinkamą indą medeliui ar krūmui. Jį pagal formą, gylį, dydį būtina pritaikyti prie šaknų sistemos. Pavyzdžiui, daugumos rūšių pušys turi ilgas liemenines šaknis, todėl joms netinka negilūs, plokšti indai.
Kartais viename inde sodinama kelių augalų kompozicija. Būtina, kad visų jų poreikiai dirvos sudėčiai, pH, drėgmei, apšviestumui būtų panašūs.

Svarbu geras drenažas

Jei vazonuose drenažas blogas, per ilgiau užsitęsiančius lietus augalai gali užmirkti. Jie pasikeičia ne iš karto – spygliuočiai ilgai išlaiko būdingą spyglių spalvą, o kai išvaizda pasikeičia, dažniausiai jau būna per vėlu juos gelbėti.
Ilgesnį laiką per drėgnai laikytų augalų šaknys ima pūti. Vėliau puvinys kyla aukštyn į šaknies kaklelį, ir jie žūva. Kol puvinio pažeista nedidelė dalis šaknų, pasikeičia spalva: tujos nublanksta, pušelės pagelsta. Pušų spygliai nulinksta žemyn, vėliau nukrinta. Tujos paruduoja ir sudžiūsta. Išrovus augalą, matyti negyvos, su lengvai atsiknojusia žieve šaknys.

Žudanti sausra

Nedideliuose induose pasodintiems augalams dažniau kenkia sausra. Juos laistyti reikia gausiau ir dažniau negu augančius dirvoje. Konteineriai statomi ant įvairių dangų (asfalto, šaligatvio plytelių ir pan.), todėl ir oras, ir žemė juose greitai išsausėja. Džiūstančių tujų spalva nublanksta, jos atrodo kaip apdulkėjusios. Eglės pagelsta ir numeta spyglius, o pušys paruduoja, bet spyglių ilgai nenumeta. Vakarinės tujos į sausrą gali sureaguoti ir ne tuoj pat. Po sausos vasaros, dažnai tik rudenį, paruduoja ir nukrinta dalis šakučių.

Saulės nudegimai  

Labai dažnai augalus konteineriuose apdegina saulė. Pastatyti arti pastatų, saulėkaitoje, jie kartais tiesiog iškepa. Tokioms vietoms augalus reikia parinkti apgalvotai. Saulei ir sausrai atsparūs kadagiai ir pušys, bet tokių sąlygų nepakenčia eglės, kukmedžiai, buksmedžiai.

Netinkami skysčiai

Konteineriuose augalus dažnai pažymi šunys. Šlapimo nudegintose lajose atsiranda įvairaus dydžio rudų plotų. Purškiant ant takų augančias piktžoles, reikia stengtis, kad chemikalų vėjas neužneštų ant augalų konteineriuose. Naikinant kenkėjus ar ligų sukėlėjus būtina laikytis instrukcijų. Augalai apdega ir tada, kai stovi arti naujai dažomų tvorų ar pastatų.


Sekti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
naujausi
seniausi populiariausi
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Birželio 15 d., sekmadienis
  • Saulė teka 04:41, leidžiasi 21:58
  • Mėnulis teka 00:44, leidžiasi 08:24
  • Mėnulis Vandenyje, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis birželio 11 d.
  • Jolanta, Vitas, Tanvilas, Krescencija, Burgailė
  • Okupacijos ir genocido diena (vėliava). Švč. Trejybės diena. Pasaulinė kovos prieš blogą elgesį su pagyvenusiais žmonėmis diena. Alytaus miesto diena. Pasaulinė vėjo diena.
  • Žiedų diena. Genėkite, tręškite peržydėjusius krūmus, vaiskrūmius. Daugiametes gėles apkaupkite ir patręškite, kad sukrautų daug žiedų. Rūgščią žemę mėgstančius augalus (rododendrus, erikas, šilauoges) patręškite specialiomis trąšomis ar palaistykite parūgštintu vandeniu. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti. Sandėliuokite ir konservuokite daržoves.
e-seklos

Sekite mus

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius