• gruodžio 3 d., Šeštadienis

Obelaitės sodinimo ABC

Spalis – tinkamiausias mėnuo sodinti vaismedžius ir vaiskrūmius, ypač sėklavaisinius. Obelims parinkite atviras ir neužmirkusias vietas, kur gruntiniai vandenys telkiasi ne aukščiau kaip 1 m nuo žemės paviršiaus.

 

 

 

 

 

Vieni sodininkai ruošia duobes būsimiems sodinukams, įterpia trąšų, o kiti tam prieštarauja. Šį kartą norime aptarti paprastą vaismedžio sodinimą.

Kuo šis būdas geras tinginiui? Kelis pirmus metus pasodintas vaismedis nevešės, neaugs kaip ant mielių, tačiau vėliau pavaišins gausiu derliumi ir spinduliuos gera sveikata. Į paprastą, be trąšų ir komposto žemę pakliuvusios sodinuko šaknys ima intensyviai ieškoti maisto medžiagų, skverbiasi į periferiją, suformuoja tankų ir platų šaknyną. O štai sodinuko, pasodinto į trąšomis ir kompostu praturtintą duobę, šaknys auga kaip vazone tol, kol sunaudoja visas maisto medžiagas.

 1. Pasirinktoje vietoje nukasama velėna, iškratomos žemės, išrenkamos žolių šaknys.
 2. Atsižvelgiant į sodinuko šaknų ilgį iškasama duobė, išrenkami akmenys, augalų šaknys. Įpilama pusė kibiro vandens. Įstatomas sodinukas. Neberiama jokių trąšų.
 3. Sodinuko šaknys užberiamos žeme, kuri sumindoma.
 4. Sodinukas gausiai palaistomas. Palaukiama, kol žemė nusėda. Jei reikia, jos dar užberiama ir vėl laistoma. Skiepijimo vieta turi atsidurti ne po žeme, o virš jos.
 5. Nauji sodinukai be atramų dažnai palinksta į vieną ar kitą pusę. Jaunus vaismedžius būtina paremti. Atramas tvirtinkite prieš sodinuko sodinimą, o ne po to, kai jį jau pasodinote.
 6. Kitais metais pasodintiems vaismedžiams nereikia leisti derėti. Verčiau nuskinkite visus žiedus – jie greičiau sutvirtės, geriau įsišaknys. Tik dar po metų galima leisti vaismedžiams žydėti ir formuoti vaisius.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

 • Gruodžio 3, šeštadienis.
 • Saulė teka 08:21, leidžiasi 15:56.
 • Mėnulis teka 14:11, leidžiasi 02:25.
 • Mėnulis Avine, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis lapkričio 30 d.
 • Audinga, Audingas, Atalija, Gailintas, Ksavera (Ksaverija), Ksaveras
 • Tarptautinė neįgaliųjų žmonių diena. Lietuvos advokatūros diena.
 • Vaisių diena. Sėkite, sodinkite, pikuokite šildomuose šiltnamiuose auginamas daržoves, brandinančias vaisius virš žemės. Kepkite duoną, pyragus. Pjaukite medieną. Tvarkykite namus.
 • Jei adventas šaltas, vasara bus karšta, su perkūnijomis.
SS dienoraštis

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

SS dienoraštis

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar džiaugiatės šių metų derliumi?

Įvykių kalendorius