Olandiškosios kultūros grūdas Pietų Afrikoje
Pagrindinis Babylonstoren ūkio pastatas ‒ tipiškas senovinio olandų namo pavyzdys. Po atnaujinimo fasadai nudažyti balta spalva, o stogas uždengtas šiaudine danga |
Drankensteino slėnyje įkurtas senojo kolonijinio stiliaus Babylonstoren ūkis skaičiuoja ne pirmą gyvavimo šimtmetį. Atstatytuose ir atrestauruotuose kažkada čia stovėjusių dvaro rūmų pastatuose dabar čia klesti ekologinis ūkis ir ekologiško poilsio industrija.
Ūkio centras, širdis ir protas – tai olandiško stiliaus pastatas, pasitinkantis lankytojus pravėrus buvusios fermos vartus. Kiek tolėliau stovi penkių žvaigždučių kotedžiniais apartamentais paversti kiti teritorijoje esantys pastatai: gerai išsilaikęs senas rūsys, svirnas ir daugybė pagalbinių pastatų. Aplinkui augantys sodai ir vynuogynai, prižiūrimi ir puoselėjami ten dirbančių atsidavusių žmonių, neša derlių, kurio vaisiai keliauja ant Babylonstoren restoranų stalų ir krautuvėlių lentynų.
Sodybos paveiksle ‒ visas pasaulis
Visa tai atnaujinta energingos savininkės dizainerės Karen Roos dėka. Ji čia įgyvendino savo gebėjimą kurti pasaulį lyg paveikslą, sujungti antikinį stilių su modernu ir tuo pačiu suteikti namų interjerams belaikio ir madingo stiliaus bruožų. Ūkyje daug pasidarbavo ir vietiniai liaudies menininkai, jie prisidėjo prie senovės amatų dekoro kūrimo.
Pagrindiniame dvaro pastate juntamas kruopščiai atkurtas XVII‒XVIII amžių kolonijinis stilius: H formos namo išorės sienos su puošniais frontonais nudažytos visiškai baltai, o stogai uždengti nauja šiaudine danga. Svečių kotedžuose XVIII amžiaus eksterjeras ryžtingai gretinamas su XXI amžiaus nuosaikiu modernu byloja apie inovatyvų statinių charakterį.
Daiva Niccolini
Visą straipsnį rasite žurnalo „Mano sodyba“ rugpjūčio numeryje.