• gruodžio 7 d., Šeštadienis

Orchidėja – mūsų namų puošmena

Namie orchidėjas galima statyti bet kur: ant palangės, stalo, lentynos ar kitų baldų. Tik nereikia pamiršti, kad augalai gerai jausis tada, kai sąlygos bus panašios į esančias gimtosiose vietose. Svarbiausia orchidėjoms – oro drėgnis. Jis turi būti 60–70 procentų. Jei bus per didelis, gėlės gali pradėti sirgti grybelinėmis ligomis. Paprastai kambariuose per sausa. Vienas būdų padidinti drėgnį – purkšti augalus. Tam naudojamas vanduo be druskų, kad nepapilkėtų lapai. Taip pat orchidėjas galima statyti į plačius indus su vandeniu, pripylus į juos smėlio, pridėjus gražių akmenėlių. Lengviau orchidėjas auginti šalia kitų kambarinių augalų. Ypač pastačius šalia tų, kurie garina daug vandens, – viksvuolių, paparčių.
Labai svarbu, kad tarp augalų judėtų oras. Gerai, jei ventiliatorius vieną valandą per parą pučia orą iš lauko. Taip galima reguliuoti ir temperatūrą.
Kitas labai svarbus veiksnys – šviesa. Nestatykite orchidėjų ant pietinių palangių – nudegs lapai. Raibuolės sėkmingai auga ir ant šiaurinių palangių. Nuolat stebėkite, ar nesikeičia lapų spalva, ar neilgėja tarpubambliai, ar ant lapų neatsiranda rudų nudegimo dėmių. Pastatytoms toliau nuo lango orchidėjoms gali trūkti šviesos. Tada reikia įrengti dirbtinį apšvietimą. Tinkamiausi specialūs augalams skirti šviestuvai. Orchidėjoms apšviesti tinka ir akvariumuose naudojamos lempos. Jei naudosite kitus šviestuvus, atkreipkite dėmesį, jei jie šildo. Tuomet atstumas nuo augalo iki šviestuvo turi būti 60 cm, kad nenudegtų lapai. Kad orchidėjos augtų, šviesos reikia 12–16 val. (nelabai svarbu, natūralios ar dirbtinės).
 
Download Nulled WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
udemy course download free
download samsung firmware
Free Download WordPress Themes

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Šiandien

  • Gruodžio 7, šeštadienis.
  • Saulė teka 08:27, leidžiasi 15:54.
  • Mėnulis teka 08:07, leidžiasi 16:23.
  • Mėnulis Šaulyje. Jaunatis 09.20
  • Ambraziejus, Ašmantas, Ašmantė, Daugardas, Leonarda, Leonardas, Melanijus, Tautė.
  • Šv. Ambraziejus. Tarptautinė civilinės aviacijos diena
  • Vaisių diena. Genėkite, kirskite krūmus ir vaismedžius, skaldykite malkas. Šildomuose šiltnamiuose augančius vaisinius augalus tręškite.
  • Jei sausas gruodis, tai ir pavasaris bus sausas.

Įvykių kalendorius

Populiariausi straipsniai

Apklausa

Ar jau papuošėte kalėdinę eglutę ?

Rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Sekite mus