• balandžio 20 d., Šeštadienis

Orchidėja – mūsų namų puošmena

Namie orchidėjas galima statyti bet kur: ant palangės, stalo, lentynos ar kitų baldų. Tik nereikia pamiršti, kad augalai gerai jausis tada, kai sąlygos bus panašios į esančias gimtosiose vietose. Svarbiausia orchidėjoms – oro drėgnis. Jis turi būti 60–70 procentų. Jei bus per didelis, gėlės gali pradėti sirgti grybelinėmis ligomis. Paprastai kambariuose per sausa. Vienas būdų padidinti drėgnį – purkšti augalus. Tam naudojamas vanduo be druskų, kad nepapilkėtų lapai. Taip pat orchidėjas galima statyti į plačius indus su vandeniu, pripylus į juos smėlio, pridėjus gražių akmenėlių. Lengviau orchidėjas auginti šalia kitų kambarinių augalų. Ypač pastačius šalia tų, kurie garina daug vandens, – viksvuolių, paparčių.
Labai svarbu, kad tarp augalų judėtų oras. Gerai, jei ventiliatorius vieną valandą per parą pučia orą iš lauko. Taip galima reguliuoti ir temperatūrą.
Kitas labai svarbus veiksnys – šviesa. Nestatykite orchidėjų ant pietinių palangių – nudegs lapai. Raibuolės sėkmingai auga ir ant šiaurinių palangių. Nuolat stebėkite, ar nesikeičia lapų spalva, ar neilgėja tarpubambliai, ar ant lapų neatsiranda rudų nudegimo dėmių. Pastatytoms toliau nuo lango orchidėjoms gali trūkti šviesos. Tada reikia įrengti dirbtinį apšvietimą. Tinkamiausi specialūs augalams skirti šviestuvai. Orchidėjoms apšviesti tinka ir akvariumuose naudojamos lempos. Jei naudosite kitus šviestuvus, atkreipkite dėmesį, jei jie šildo. Tuomet atstumas nuo augalo iki šviestuvo turi būti 60 cm, kad nenudegtų lapai. Kad orchidėjos augtų, šviesos reikia 12–16 val. (nelabai svarbu, natūralios ar dirbtinės).
 

guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Balandžio 19, penktadienis.
  • Saulė teka 06:07, leidžiasi 20:30.
  • Mėnulis teka 15:22, leidžiasi 05:16.
  • Mėnulis Mergelėje, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis balandžio 15 d.
  • Aistė, Eirimas, Laisvūnas, Laisvūnė, Leontina, Leonas, Simonas, Putrimas, Nogailė
  • Šaknų diena. Sėkite ir sodinkite visas daržoves, gėles, vijoklius, medžius, krūmus, gyvatvores, sodinukus, ūglius, daigus, persodinkite kambarines ir balkonines gėles. Sėkite veją. Dauginkite dalindami, šaknydindami. Dirbkite žemę, purenkite, kaupkite. Nerekomenduojama sėti ir sodinti gūžinių salotų, genėti gyvatvorių, tręšti, sandėliuoti ir konservuoti daržovių, vaisių.
  • Jei sliekai lenda iš žemės, bus lietaus.

Populiariausi straipsniai

darzoviuseklos
Baumera

Sekite mus

e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius