• spalio 18 d., Penktadienis

Organinių trąšų poveikis ir kokybė

Skirtingų organinių trąšų cheminė sudėtis skiriasi. Įvairių gyvulių mėšlo cheminė sudėtis taip pat nevienoda, priklauso nuo daugelio veiksnių (pašaro, kaupimo ir laikymo būdų bei kt.). Kokybę geriausiai rodo anglies ir azoto santykis. Šviežiame mėšle jis yra 30 : 1, o perpuvusiame – 20 : 1. Amoniakinio azoto daugiausia vištų ir kiaulių mėšle. Visos organinės trąšos dirvą ir augalus praturtina nemažu kiekiu kalio, fosforo, magnio, kalcio, mikroelementų (geležies, cinko, mangano, vario, boro, molibdeno). Tręšiant galvijų mėšlu, kiaulių srutomis, kalcio į dirvą patenka nedaug. Daugiau šios medžiagos yra vištų, kalakutų mėšle. Arklių ir avių mėšlas sausesnis, greičiau įkaista.

Nuo anglies ir azoto santykio trąšose priklauso ir mineralizacijos proceso trukmė. Galvijų mėšlas (C : N= 30 : 1) pūva lėtai, todėl azotą ir kitas medžiagas augalai gali pasisavinti tik praėjus 7–8 mėnesiams. Jis įterpiamas į dirvą rudenį. Šviežiu mėšlu tręšti bulves, ypač auginamas lengvesnėse dirvose, pavasarį, prieš pat sodinimą, galima, tačiau nauda bus menkesnė, jos gaus tik dalį maisto medžiagų. Be to, važinėjant po arimą suslegiamas dirvožemis.

1 m2 dirvos reikia apie 5–7 kg mėšlo. Į lengvą dirvą jo įterpti galima daugiau, į sunkesnę – mažiau. Mažiausiai mėšlo reikia durpiniams dirvožemiams. Šias trąšas reikia vienodai, nepaliekant tuščių lopinių, paskleisti ir tuojau įterpti. Iš iškratyto mėšlo sausu oru per dieną gali išgaruoti visas dujinis amoniakinis azotas. Sunkesnėse dirvose jį geriausia apkasti arba aparti 5–15 cm, o lengvesnėse – iki 20 cm gyliu. Tuomet mėšlas ne taip greitai supūva, mažiau išplaunamas. Lengvose priesmėlio dirvose teigiamas mėšlo ir kitų organinių trąšų poveikis jaučiamas 2–3, sunkesnėse molingose – 3–4 metus. Per 2–4 metus augalai sunaudoja 25–35 proc. azoto ir fosforo, 45–70 proc. kalio. Mėšlo fosforą augalai geriau panaudoja nei esantį mineralinėse trąšose.

Free Download WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Free Download WordPress Themes
free download udemy paid course
download micromax firmware
Download Premium WordPress Themes Free

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Šiandien

  • Spalio 18, penktadienis.
  • Saulė teka 07:54, leidžiasi 18:13.
  • Mėnulis teka 20:39, leidžiasi 12:42.
  • Mėnulis Dvyniuose, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis spalio 14 d.
  • Liubartas, Lukas, Vaiva, Kęsminas
  • KIRMINŲ DIENA. Žiedų diena. Genėkite krūmus. Džiovinkite vaistažoles. Imkite ir džiovinkite derlių. Valykite rūsius, langus. Naikinkite pelėsius, vėdinkite ir tvarkykite patalpas, spintas, tvartus, klokite grindų plyteles. Nereikėtų laistyti, ruošti malkų.
  • Kėkštas miške garsiai rėkia – žiemos siekia. Kėkštas giles knibinėja – žiemą prašinėja.

Įvykių kalendorius

Populiariausi straipsniai

Apklausa

Ar žinote, kad šioje svetainėje galima užsisakyti elektronines žurnalų „Sodo spalvos“ ir „Mano sodyba“ versijas?

Rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Sekite mus