• balandžio 29 d., Antradienis

Pamėkite pastarnokus

Yra tokia nepelnytai nevertinama daržovė – pastarnokas. Derlius blogai laikosi nuimtas rudenį ir sukrautas rūsiuose – ir vysta, ir pūva. Geriau palikite pastarnokus žiemoti lysvėje, o išsikaskite pavasarį. Tarkuokite burokine tarka, maišykite su morkomis, obuoliais, gardinkite jais mėgstamus padažus ir džiaukitės vitaminingomis salotomis. Nepaprastai skanūs pastarnokai, kepti aliejuje ar lydytame svieste. Ir tokius galite maišyti į visokiausias mišraines su virtais burokėliais, morkomis, patiekti kaip garnyrą prie mėsos ar žuvies.

 

 

Skanus ir apkepas. Nuluptą pastarnoką trumpai apvirkite, supjaustykite kubeliais ar griežinėliais, sudėkite į kepimo indą, užpilkite kiaušinių, grietinės ir mėgstamų prieskonių plakiniu, apibarstykite fermentiniu sūriu. Kepkite 10–15 minučių.

Košei imkite per pusę bulvių ir pastarnokų. Išvirkite, sugrūskite, paskaninkite sviestu, prieskoniais. Nustebsite, koks malonus šio valgio skonis.

Užsiauginti pastarnokų visai nesunku. Sėklos dygsta lėtai, todėl sėjama anksti, ievoms sužaliavus, kol dirva dar nėra stipriai perdžiūvusi. Po to tereikia ravėti ir išretinti per nedidelį sprindį (8–10 cm). Kai pastarnokai suaugs, savo plačiais lapais užgoš tarpueilius ir jų ravėti daugiau nebereikės.


Sekti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
naujausi
seniausi populiariausi
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Balandžio 29, antradienis
  • Saulė teka 05:44, leidžiasi 20:50.
  • Mėnulis teka 05:52, leidžiasi .
  • Mėnulis Dvyniuose 09:35, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis balandžio 27 d.
  • Augustinas, Indrė, Kotryna, Rita, Tarmantas
  • Tarptautinė šokio diena. Tarptautinė cheminio karo aukų atminimo diena.
  • Žiedų diena. Sodinkite vijoklinius augalus, gėles, agurkus, moliūgus, arbūzus, cukinijas, aguročius. Persodinkite kambarinius augalus. Skiepykite rožes. Vėdinkite patalpas, rūsius, valykite grindis. Nepatartina laistyti, tręšti augalų.
  • Pradėjus žydėti gluosniams sėjamos salotos, salotinės sultenės, špinatai, pipirnės, ridikėliai ir ankstyvieji ridikai, morkos, petražolės, pastarnokai, svogūnai, daržo žirniai. Sodinami krienai, rabarbarai, šparagai, daugiamečiai prieskoniniai augalai.
e-seklos

Sekite mus

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius