• birželio 18 d., Trečiadienis

Paruošiamieji darbai gėlyne vasario mėnesį

Nenumaldoma trauka ką nors sėti, sodinti, persodinti veržiasi it vulkanas. Nenuostabu, per žiemą išsiilgome darbų sode, gėlyne, nekantraujame džiaugtis pirmaisiais lapeliais ir žiedais. Tad būtina šį tą nuveikti būsimo grožio naudai.
 

Apžiūrime rūsyje saugomus daugiamečius augalus. Dar kartą patikriname jurginų ir begonijų šakniagumbius, kanų šakniastiebius ir kardelių gumbasvogūnius. Išmetame susirgusius, o sveikus apipurškiame fungicido tirpalu. Jei turime šviesią verandą, kurioje laikosi apie 15 °C temperatūra, kanas ir gumbines begonijas galime perkelti į vazonus. Kol ateis laikas sodinti lauke, jie jau turės nemažus lapus ar net pirmus žiedinius pumpurus – taip užsiauginsime anksti pražysiančius augalus.
Nešame iš rūsio chrizantemas. Vasario viduryje į šviesią patalpą atnešami ir į vazonus pasodinami motininių augalų kupstai. Po trijų savaičių jau galima skinti ir šaknydinti daigelius.
Perkame vienmečių ir daugiamečių gėlių sėklas. Kai kurias jų sėjame palaikę kelias dienas kambario temperatūroje. Laikas sėti nemezijas ir serenčius, kuriuos auginsime lauke, vazonuose ir konteineriuose. Vasarį pasėti pentiniai (Delphinium) pražys jau pirmaisiais metais.
Nuo šalčio saugome dygstančias gėles. Jei šilta, sode lapus pradeda leisti svogūninės gėlės. Norėdami apsaugoti daigelius nuo netikėtų šalčių, lysves pamulčiuojame sausais lapais, durpėmis ar pjuvenomis, ant viršaus uždedame eglišakių, po to užmetame sniego. Pavasarį, kai žemė atšils, apklotą nuimsime, pjuvenas ar durpes atsargiai nustumsime į tarpueilius.
Sėjame ilgos vegetacijos gėles. Šviesiame kambaryje vasario pradžioje, jei to nepadarėme sausį, sėjame visadžydes begonijas, lobelijas, žydrūnius, petunijas, raudonžiedžius šalavijus. Naudojame smulkų substratą – per sietelį persijotas durpes, sumaišytas su persijotu smėliu. Sėklų neužberiame, tik apipurškiame drungnu vandeniu. Dėžutes uždengiame stiklu ar permatoma plėvele. Daiginimas ir daigų priežiūra nelengvi, tad ne kiekvienas sodininkas ryžtasi pats to imtis.
Ruošiame pelargonijų, fuksijų ir kitų rūsyje per žiemą saugotų daugiamečių augalų sodinukus. Kerpame 6–8 cm ilgio stiebų atkarpas ir sodiname į dėžutes su komposto, smėlio ir durpių mišiniu (2 : 1 : 1), laikome šiltoje (18 °C) ir šviesioje patalpoje. Jos įsišaknys per dvi savaites. Šakneles turinčius sodinukus persodiname į vazonėlius po vieną ir nugnybiame viršūnes, kad pradėtų šakotis. Vėliau reguliariai tręšiame ir laistome, bet negenime, kad žiediniai pumpurai nesusiformuotų per vėlai.
Įsigykime naujo inventoriaus. Perkame: įvairių dydžių vazonus ir vazonėlius; substratus ir įvairius žemės mišinius; trąšas, gumines pirštines.
Remontuojame ir tvarkome seną inventorių: išplauname ir šiltu kalio permanganato tirpalu dezinfekuojame senus vazonus; taisome ravėtuvus, kauptukus, kastuvus, grėblius.


Sekti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
naujausi
seniausi populiariausi
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Birželio 18, trečiadienis.
  • Saulė teka 04:41, leidžiasi 21:59.
  • Mėnulis teka 01:17, leidžiasi 12:44.
  • Mėnulis Žuvyse. Delčia 22:19
  • Marcelinas, Vaiva, Morkus, Marina, Ginbutas, Erdmantas, Erdmantė, Erikas, Rytis, Rytė
  • Lapų diena. Galima laistyti, purkšti augalu, ravėti, tręšti. Naikinkite pelėsius.
  • Prietaras: Šią dieną iki vidurdienio išrautos piktžolės neatžels niekada ar labai sunkiai.
e-seklos

Sekite mus

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius