• spalio 26 d., Pirmadienis

Paruoškite šiltnamį kitiems metams

Rudenį rūpestingai išvalius šiltnamį kitąmet galėsite nesirūpinti, kad kenkėjai užpuls būsimą derlių. Pirmiausia išraukite ir išneškite lauk visus augalus ir jų dalis. Nuimkite virvutes ir ištraukite kuolelius – juos nuvalysite vėliau, kartu su įrankiais.

 

 

Jei šiltnamis dengtas polietileno plėvele, ją atsargiai nuimkite, patiesę nuplaukite žaliuoju ar kitokiu muilu, skalbimo priemonėmis, išdžiovinkite ir per žiemą laikykite nešaltoje patalpoje. Nenuimamą plėvelę nuvalykite švelniu šepetėliu tiesiog šiltnamio viduje. Stiklinio šiltnamio stiklus galima plauti ir buitiniais valikliais. Juose esantis metilo ir etilo alkoholis, muilai gerai valo ir dezinfekuoja.

Metalines ir plastmasines konstrukcijas galima plauti tomis pačiomis buitinėmis valymo priemonėmis, muilo ir skalbiamųjų miltelių tirpalais. Tik medines konstrukcijas, ypač senesnes, nuvalyti daug sunkiau. Jei šiltnamyje nesiautė ligos ir kenkėjai, užteks muilo. Priešingu atveju reikės stipresnių priemonių. Galima įsigyti gerų ir stiprių dezinfekuojamųjų buitinių valiklių (tinka, pavyzdžiui, 2–3 kartus praskiestas „Domestos“). Visos karkaso detalės ištrinamos šiurkščiu šepečiu, pamirkytu į tirpalą, kuriam leidžiama varvėti ant žemės.

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Sekite mus

Šiandien

  • Spalio 26, pirmadienis.
  • Saulė teka 07:10, leidžiasi 16:55.
  • Mėnulis teka 16:03, leidžiasi 00:44.
  • Mėnulis Žuvyse, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis spalio 23 d.
  • Liaudginas, Mingintė, Vita, Evaristas
  • Lapų diena. Palanku augalus laistyti, purkšti, tręšti, į vazonėlius persodinti prieskonines daržoves, sėti ir pjauti veją. Grėbkite lapus. Kraukite kompostą. Nepatartina ravėti, genėti vaismedžių ir krūmų, konservuoti, sandėliuoti daržovių, džiovinti prieskoninių augalų ir daržovių, naikinti drėgmės ir pelėsių patalpose.
  • Apšalas rudenį ant medžių žada derlingus metus.

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar džiaugiatės šių metų derliumi?

Įvykių kalendorius