• birželio 23 d., Trečiadienis

Paruoškite šiltnamį kitiems metams

Rudenį rūpestingai išvalius šiltnamį kitąmet galėsite nesirūpinti, kad kenkėjai užpuls būsimą derlių. Pirmiausia išraukite ir išneškite lauk visus augalus ir jų dalis. Nuimkite virvutes ir ištraukite kuolelius – juos nuvalysite vėliau, kartu su įrankiais.

 

 

Jei šiltnamis dengtas polietileno plėvele, ją atsargiai nuimkite, patiesę nuplaukite žaliuoju ar kitokiu muilu, skalbimo priemonėmis, išdžiovinkite ir per žiemą laikykite nešaltoje patalpoje. Nenuimamą plėvelę nuvalykite švelniu šepetėliu tiesiog šiltnamio viduje. Stiklinio šiltnamio stiklus galima plauti ir buitiniais valikliais. Juose esantis metilo ir etilo alkoholis, muilai gerai valo ir dezinfekuoja.

Metalines ir plastmasines konstrukcijas galima plauti tomis pačiomis buitinėmis valymo priemonėmis, muilo ir skalbiamųjų miltelių tirpalais. Tik medines konstrukcijas, ypač senesnes, nuvalyti daug sunkiau. Jei šiltnamyje nesiautė ligos ir kenkėjai, užteks muilo. Priešingu atveju reikės stipresnių priemonių. Galima įsigyti gerų ir stiprių dezinfekuojamųjų buitinių valiklių (tinka, pavyzdžiui, 2–3 kartus praskiestas „Domestos“). Visos karkaso detalės ištrinamos šiurkščiu šepečiu, pamirkytu į tirpalą, kuriam leidžiama varvėti ant žemės.

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Birželio 23, trečiadienis.
  • Saulė teka 04:42, leidžiasi 22:00.
  • Mėnulis teka 20:51, leidžiasi 03:20.
  • Mėnulis Šaulyje, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis birželio 18 d.
  • Arvydas, Arvyda, Agripina, Vanda, Vaida, Vaidas, Vaidenė, Vaidenis, Zenonas, Ligita
  • Tarptautinė našlių diena. Tarptautinė olimpinė diena. Birželio sukilimo diena. Valstybės tarnautojo diena
  • Vaisių diena. Sėkite, sodinkite, pikuokite daržoves, vedančias vaisius virš žemės, vijoklinius augalus, vaismedžius, vaiskrūmius, augusius vazonuose. Skiepykite medžius. Pjaukite viską, kas greitai auga. Naikinkite žemės paviršiuje gyvenančius kenkėjus. Šaldykite vaisius, daržoves. Rinkite vaistinių augalų vaisius. Labai geras laikas akiuoti. Nepalanki diena sėti, sodinti salotas, ravėti, malkas ruošti.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar žinote apie galimybę mūsų svetainėje užduoti klausimą specialistui?

Įvykių kalendorius